Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Човече, не че нещо, ама не е като да не съм се сетил. Имам много причини, за да искам да я подкарам, не знам въсщност дали би трябвало да ги обяснявам ;), ама все пак може да е по-добре за по-нататъка ако някой реши да пише.

 

Не виждам смисъл да имаш лаптоп, и към него да мъкнеш един куп неща. Процесора му е слаб, харда не е много голям, трябва да си взема външен хард, вече нося мишка и клавиатура (не питайте защо за послендото :D). Като сложа и блутута дето имам към него и УСБтата свършват, смятай да нося още хард и интерфейс примерно, значи и разклонител за УСБ и малко се губи мобилността.

 

Не е да имам и много пари за харчене, и просто от някакъв инат да искам да го подкарам със Сигматела. Решил съм да си взема стационарен със хубава аудио карта, мощен и готин и да ми стои до усилвателя, който и без това е 25 кила и не мога да го мъкна и така да се опитвам да правя някакви хубави записи.

 

Само че много пътувам и просто искам, като ми дойде идея да мога да пъхна китарата в компа, да я запиша, (гадно поне) и да мога да пусна едни барабани отстрани да дрънчат, докато записвам или да ги измисля и тях. Толкоз. Повече не искам. Не мисля да записвам два албума на тоя лаптоп, само един :metalist:

 

Това е, ако може някой да ми помогне ще се радвам. Не мисля, че е невъзможно. Преди работеше все пак :)

 

А картата аз мога много лесно да я спра още от биоса и без реинстал.

Мерси все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за невярващите - изключете си блутуута :)

 

То в един от форумите пишеше някъде - ако Wavetable-a се зарежда преди Асиото, значи нещо го ползва - изключете си всички иконки в трея и пробвайте пак. Аз разбира се не го послушах, щото си казах - как така :). И като си извадих вчера блутута (който издава един звук като е включен, миди :)) и Асиото си тръгна без никакви проблеми. Сега мога от Сонара да си сменям или мидито Wavetablea или Асиото. Ама мидито не ми трябва, щото ползвам ВСТ така и така.

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!

 

Купих си нова саунд карта, но като включа китарата със Revalvera и звука излиза със леко закъснение, както и когато записвам нещо... бихте ли ми помогнали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

високата латенсия е нещо напълно нормално за карите Аудиджи... пробвай с КХ драйвери.преди да си взема аудиофил192 бях със крейтив лайв5.1 и имах подобен проблем с латенсията, която значително намаля при използването на КХ драйверите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Одиджито можеш да постигнеш много ниска латенция, с която без проблем се свири в реално време.

 

Обаче със стенд-алоун версията на Ревалвер няма да стане.

 

Би трябвало в драйверите да имаш инсталация на ASIO драйвери за нея.

Най-добре е да се ползва KX драйвера, но той е сложен, и ще се наложи да четеш рийдмито и хелпа доста, докато посвикнеш.

 

Принципно с никоя звукова карта не можеш да постигнеш добра латенция при windows-кия kernel streaming, WDM, или DirectSound. Номера става само с ASIO софтуер и драйвери.

 

АsioForAll не е АСИО драйвер, а е програма, която лъже софтуера, че има асио хардуер в компютъра, а реално използва WDM стрийминг, така че да се сравняват карти, използвайки този драйвер не е мерило за нищо. По-скоро е мерило за скоростта на кернела на уиндоус-а, отколкото за звуковата карта.

 

В интерес на истината, одиджито откъм изкривявания и шум не може да се мери с професионалните платки, но откъм закъснение в ASIO режим е по-добре от доста от тях. Така че - ще стане работата, само трябва малко да се напънеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми вече ти казаха - с Аудиджи също става, но с АСИО драйвера. Става и с оригиналните драйвери, но по-добре да си поиграеш с кХ.

За друга карта - едва ли не всяка си има латенция, все пак това е софт! Но пък с повечето читави няма да имаш грижи.

Вземи прочети разни стари теми. Има ТОНОВЕ инфо точно по твоя въпрос. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ако става въпрос само за дрънкане... аз използвам това http://pungent.hit.bg/vsthost.zip по-леко от него за момента не съм намерил :) Изпробвал съм го с Revalver, Guitar Rig, EzDrummer, Addictive Drums.... Общо взето без проблеми. Само unzip-ваш и стартираш :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Пропуснах само да уточня, за да няма недоразумения... програмката е Free. Теглил съм я от интернет, но просто не помня от къде точно затова я качих.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Имам лаптоп ASUS X51R с вградена Реалтек HD карта, с Виста ултимейт съм и ползвам FL Studio 8 с ASIO драйвери. Когато съм сетнал асио драйверите има нормален звук, но ако се опитам да пусна друго приложение, примерно уинамп, няма звук, т.е аудиото може да се ползва само от едно приложение явно, ако спра Фрутито и звука си идва пак, но едновременно не мога, ако го сетна на драйверите които са си към картата е нормално, но пръщи а ми е нужна асио с ниска латенция. Може ли да се оправи това по някакъв начин под Виста, преди в Експи го нямаше този проблем и се използваха и двата драйвера едновременно. Мисля да купя външна карта но не знам дали пак няма да има подобен проблем. Някой да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на драйвери е - дали поддържат многоклиентски режим. Явно тези които ползваш под Vista не поддържат такъв режим. Честно казано съм учуден, че вградена звукова карта от рода на реалтек има поддръжка за ASIO - това оригиналните драйвери на картата ли са или ползваш някой wrapper от типа на Asio4ALL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.