Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

  • 1 month later...

Здравейте,

имам само един малък проблем.

 

Гитар Риг-а и Кюбейс по отделно си ми работят екстра. Но в инсърт на кюбейс не мога да намеря Гитар Риг, какъв е проблема ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя версия на кюбейс си? аз не знам нищо за тая програма ама ако е стара версия може би не поддържа ВСТай? и се увери, че длл файла е в правилната директория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една дивотия като рефреш на плъгините. Но отдавна не съм пипал Кюбейс и не помня наизуст точно. Май се казваше Plugin Information. Търси в менюто дето е и Devices, Device setup... нещо такова беше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рефрешнал (обновил) ли си информацията на Кюбейза ? По принцип повечето такива програми изискват като сложиш Гитар Риг драйвера в папката, после да отидеш някъде в опциите и да му кажеш да прегледа папките пак за нови ефекти / ВСТ-та.

 

Мале как го обясних, надявам се си го разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, оправих се. Не бях копирал длл файла в папката на Кюбейс, даже не знам какво съм очаквал да се получи :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

За да не пускам нова тема пиша тук.

 

Та какъв ми е проблема. Вече няколко пъти се опитвам да си инсталирам успешно Асио, но уви :cheers: Като стартирам сетъпа си ми дава, че се инсталира, после ми се появява един ПДФ с ръководство на потребителя. Е там прочетох, че трябва да ми се появи иконка на Асио. Добре де, ама няма.

В папката на Асио в Програм файлс има само иконка за деинсталация и този въпросния ПДФ. Не мога да разбера от къде е проблема.

Работя с Виста. Версията на Асио, за която говоря е 2.9

Ако някой може да помогне ще съм задължен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора от каде да си го намеря тоя металски пач :wow:

 

Е айде де.....от Драйвер го обърнахте на Гитар риг тема.

 

Та по АСИО темата,преди доста съм си играл да нагаждам драйвери(най-вече въпросното АСИО ЗА ВСЕКИ).В крайна сметка така и не успях да го нагодя.Аз съм с Tascam Fireone карта....ползвам си нормалното АСИО,което си е дифолтния драйвър за картата и си сивркам.

...все пак не мога да очаквам кой знае кво от амд 4600-работещо на 2,4 с 3 гб рам и най вече е PC есетественно(то оставаше с тъпото АМД да е мак).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!Имам следния проблем даже не съм сигурен дали е от уиндоунса.Използвам Amplitube 2 и преди 2 дена минах на уин7 и след инстала на Amplitube и съответно азио драивъра при включване на програма избиране на азио нямам звук....въпроса ми е някой имал ли е същия проблем или дали знае как може да бъде решен?! :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

supports Win 98SE/ME/2k/XP/MCE/2003/XP64 and Vista x86/x64

Това е от инфото към последната версия на ASIO4ALL - 2.9

Не виждам да се споменава Win7...(което е нормално, все пак 2.9 е от ноември 2008-ма)

Така че ако въобще тръгне - очаквай проблеми.

Но по-вероятно нещо не е наред с WDM-драйвера 3а аудио-картата ти.

Потърси дали прои3водителя е направил такъв специално 3а Win7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера , защо си тровите нервите с тоя Уин 7 . Джиткайте на ХР и няма ядове - всичко върви . Така беше и с Вистата , много шум за нищо. Моя съвет преди да ти се е съсипала нервната система е - да си инсталираш ХР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен, че не е пуснат уинамп или някакъв браузър с флаш плеър или каквото и да било което възпроизвежда звук. След това пусни гитар риг-а/амплитуба и ще тръгне. Аз съм с Win7 и нямам проблем с ASIO-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера , защо си тровите нервите с тоя Уин 7 .

 

Щото на някои нови машини и особено преносими такива за ХП просто няма драйвери. В крайна сметка предпочитам да имам проблеми отколкото половината неща на компа да не ми работят :)

Аз използвам и ХП и Виста в момента и да ти кажа ХП-то дава повече проблеми, въпреки че го използвам по-рядко.

Въпреки че е лека и стабилна ОС, просто някои неща в него са морално остаряли и не взимат максималното от новия хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asio4All бачка идеално дори и на 64 битов Уин7. Виж си в настройките на панела, дали е разрешен аудио изхода в момента - някоя програма на заден план може да е прихванала аудио драйвера - както ти предложи Ех74

А Уин7 е в пъти по-стабилен от ХР-то. И по-красив!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.