Jump to content
Българският форум за музиканти

Разсвирване / Разработка на китарен говорител


jabs

Recommended Posts

Нали съм тъп и неразбиращ, че и нямам представа от електроакустични измервания, ще помоля да ми се каже какво точно трябва да се мери!

Което да има връзка с посочените досега в темата наблюдения.

И за да елиминирам народните приказки, не ми навирайте параметрите на Thiele и Small, защото нямат връзка! Веднъж го намекнах, ама май не се разбра, та сега го подчертавам!

Може да мерим вятър и атмосферно налягане, ама защо, питам!!!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак караници..,явно е добра идея нов говорител - сядаш и свириш като за последно да се разсвири,после не си даваш сметка за саунд промените,щот ти пищят ушите от експеримента,

Един приятел барабанист,който свири доста силово веднъж ми писна "абе ти ми счупи ушите бе",нещо от сорта изказване(то ясно ,че се майтапиме и рок музиката иска сила),това беше със селешън винтидж 30 в оупън-бек комбо Маршъл 30 ватов :greenangel:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм разсвирвал особено чисто новия Celestion V 30  и не съм усетил разликата като нов и след това.То е ясно че се е разсвирил със времето обаче явна разлика не съм доловил.

 

. Имам вече от много време Engl Thunder c Vintage 30, на времето, покрай един проект, ми дадоха още 2 за ползване, като и двата бяха чисто нови. Пускал съм моя амп с неговия си говорител, както и с кабинетите на другите два, разлика в саунда имаше (малка, подчертавам) и като се има предвид, че говорим за абсолютно еднакви ампове, би следвало, поради еднаквата конструкция на кутията, да няма разлики в звука, освен заради говорителите. Освен това съм имал ( и още имам ) кабинети с Vintage 30 и определено след малко свирене, саунда с драйв леко им се подобрява ( от моя гледна точка). Разбира се ушите ми не са измервателен уред, но за себе си съм си направил изводите. 

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка всяко едно производство има определени отклонения (допуски), за които се смята че ако са постигнати, продукта е в границите на спецификациите. В този ред на мисъл - два абсолютно еднакви говорителя, кутии (за ламповите усилватели пък да не говорим - производителите в общия случай не използва 0.1% резистори по 3 долара парчето :) ) едва ли биха могли да се намерят.

 

А има или няма разлика - след продължително свирене вероятно ще има, кой знае, но ако ти звучи по-приятно, още по-добре :)

 

EDIT: добре де - в един и същи момент се получиха постовете, вкл. и желанието за катинар :)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.