Jump to content
Българският форум за музиканти

От колко време свирите?


AXE

Recommended Posts

Дядо ви тръгна на пиано и солфеж , когато беше предучилищна - в годината, в която Джудас издадоха Килинг Машийн, Сабат точно записваха Хевън енд Хел, Мейдън не бяха издали първия си албум, а Джеймс и Ларс бяха пъпчиви тийнейджъри, слушащи диско, щото НВБХМ не беше започнала още. Китарката хванах в 7ми клас, защото по все още неясни за мен причини гаджетата се лепят на китарджията, а не на пианиста. След това и пропях. В паметната 88-ма, когато излезе Джъстиса, с още трима надървени и надъхани младежи обявихме създаването на първата траш метъл група в града ни(тогава беше много модерно) и веднага се заловихме да разучим всичко излизало дотогава на Металика, Слейър , Содом и Сепултура и да наебем де що фенка идваше на концертите ни в местния Младежки дом - с частичен успех. Малиии, догодина ще станат 20 години от първия ни концерт, а все още минавам за един блед младеж....Настоявам темата да се затвори, предизвиква ST у някои хора :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз свиря вече около 2 години + -.Първо на класическа китара и на уроци.Преди 2 месеца си взех ел.китара и пак ходя на уроци.С теорията не съм много добре но точно тия дни чета стабилно :) мисля да поправя грешката!нивото ми за тия 2 години ..нз това не го определям аз,аз се стремя да ставам по-добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 5 месеца ходя на уроци по класическа китара.

Иначе редовно си забивам с електричката :)

С теорията съм доста напреднал, защото от 4 години съм пианист :)

И за 5 месеца напреднах доста, защото не трябваше да уча ноти и прочие (аз вече си ги знаех за пианото :))

Вече знам всички гами и арпежи в 2 и 3 октави и сега вече свиря смесени арпежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здраствуйте. Имам акустична китара от 10 годишен, но сериозно взех да свиря когато станах на 12. Сега съм, кажи-речи 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и 6 месеца. От 10 месеца ходя на уроци.

Нивото....като съм доволен щи са обада(може да не е скоро, не стой до телефона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирих две години като ученик (пълна самодейност), тъкмо си купих електричка и се зададе казармата...Продадох електрическата срещу 3 дни отпуск, ама Кремоната си остана. Сега крастата ме налегна пак и съм си харесал един Винтидж за Нова Година, а теория едва сега започвам да чета, ама нещо хич не ме грабва...За нивото- какво ми трябва повече от това да си забия 5-те любими парчета на АС DC за кеф в неделя, когато булката ме ядоса, а за това не се иска кой знае какво ниво нали...Леле колко одъртяхме... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз някъде от три години мълтретирам блока като свиря на китара.Не ми трябваше много да науча основните неща,щот свиря на пиано попринцип.Ако питате мен,ако не си губех времето със свирене в групи и тн. щах да съм по-малко напреднал... :cheers::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 ще вземат да станат ,ама то едно свирене.Според мен трябва да си започнал с класическа китара и фламенко и от там вече да свириш каквото си искаш ,щото всички техники ги има там и научваш тоноизвличане и нотите и солфеж и други неща които те развиват.Аз не че не ги знам нотите или да не съм учил солфеж ,но с китарата започнах по друг начин - фенската.Иначе съм свирил на доста инструменти и съм професионален флейтист ,но голямото ми хоби е китарата и не я оставям всеки ден докато не изкъртя съседите от саунд.Та 1996 някъде започнах значи малко съм ги минал 10-те ,ама как лети времето.Та все още съм любител и вадя по слух и таблатури.С ноти не се занимавам.

;) Айде да живей труда и хеви метала!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на електричка от началото на 11 клас...май 5 години станаха..ееехх спомени....ама не се занимавам толко активно колкото трябва затова не съм добър...свиря предимно на репетиции :hysterical::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.