Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan или EMG?


Zollok

Recommended Posts

Пряко мнение по темата немога и няма да дам. Мога само да споделя,че свирене и пробване на различни джаджи му е майката. Било то китари (конструкции, дървеса, флойдове, бриджове, нътове и т.н.), електроника (адаптери, потове, бустъри), ефекти (аналолгови, лампови, цифрови, процесори, предусилватели и т.н.....), кабели, усилватели ( лампови, хибридни, транзисторни......). Няма кой да ти каже от какво се нуждаеш. Посвири малко, после сам ще усетиш накъде отиват нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

яма нещо което да свърши всичката работа на света, каквото и да вземеш ще е компромис за определени неща. Аз бих ти препоръчал да направиш анализ на тези китаристи или групи на които най-много харесваш музиката и до които стилово сам се определяш най-близо. Като направиш преценка кои с какви марки и модели свирят и с каква апаратура, анализираш стила на свирене погледаш ютуб семпли, и попрочетеш тук-там отговора сам ще си дойде. Пример : обичаш примерно и Зак Уайлд и Пол Гилбърт , но по-близо се усещаш до Пол като тоноизвличане и свирене - по подходящи биха били за тебе пасивни адаптри ( провери защо е точно така) или съответно обратното. След като си си отговорил на тоя въпрос би разбрал веднага слушайки Стив Стивънс или Стив Лукетър с какви свирят по начина по- който звучат без да търсиш из гугъл. Същото важи и слушайки Малмстийн или Анди Тимънс примерно...

 

Не е толкова лесно човек да си намери най-подходящите адаптери между - другото. Може да се наложи смяна на няколко модела през известно време, а понякога тоя процес продължава цял живот както с апаратурата... :)

 

Telerig,SviStyle,много ви благодаря за тези коментари както и на всички други.

 

Малко усещам,че този сайт го обръщате на това да си ги мерите на кой му е по-голям и по-як,съжалявам просто такова впечатление добивам,изпадате в спорове в които в крайна сметка забравяте от къде са почнали и някак си се губи смисъла и само показвате кой какво знае за еди си кой китарист.

 

Иначе един от идолите ми е Zakk Wylde и затова се замислям дали да взема едни активни 81 85,обаче от друга страна четох че Slash е на сиймори,а доста харесвам и неговата музика,и също много ми допада стила на Royal Republic,ама пък те са с епифони,което пък е съъвсем друго,ии тоталко съм объркан,а наистина нямам възможността да пробвам всички тези адаптери,защото съм левичар и съм видял окооло 2 максимум 3 китари в цяла София които са левачки и то има само EMG-та,а ме блазнят сийморите,но нямам възможността да ги пробвам.

 

Иначе за останалия гиър съм фен на гибсъна,епифона,ибанеца и за усилвател-Orange,просто тея усилватели са ми любими,уникално нещо са,нищо друго не ми звучи толкова "правилно" колкото Orange

Редактирано от Zollok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson USA loads the Melody Maker Explorer with one of its most versatile pickups. The single Seymour Duncan HB-103 ceramic humbucker in the bridge position is crafted in the image of Gibson's acclaimed PAF (Patent Applied For) humbucker of the late '50s, but updated with a ceramic magnet for great power, clarity and sustain, and routed through a single volume control to keep it all simple. Go easy and it purrs sweetly; hit it hard, and there's as much crunch, wail and sustain on tap as any rocker will ever need.

 

Въпросният адаптер е Дънкан Дизайн.

The HB-103 was patterned after the SH-6 Duncan Distortion™ set. It uses ceramic magnets and powerful coil windings to deliver a high output tone with lots of crunch and harmonics.

Джордж Линч го има на една от китарите си, аз също. Може би това да е твоето решение.

Не мога да чуя звук( и да преценя дали е ок), но намерих този клип -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

but updated with a ceramic magnet for great power, clarity and sustain,
Колко е по-мощен магнита ,толкова е по-малък състейна,ако под състейн разбираме продължителноста на тона,което си е до акустичните качества на китарата,вдигнати високо адаптери или с мощни магнити "гасят" трептенето на струните по-бързо..

Може и да не съм прав..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си прав :)

Без проба за жалост не става.Аз лично съм си избрал активни ЕМГ, но не заради аутпута, а заради тона(колкото и странно да е това за някои).А и ЕМГ-тата имат доста плюсове при хай-гейн.

1.да, по-стерилни са, но така не омазват звука

2.повече гейн - по малко усилен гейн на ампа, което води до по-неумазан звук, защото на повечето хай-гейн ампове гейна контролира и количеството ниски(при по-усилен има склонност да маже)

3.Стегнатия и силен звук позволява да не се ползва буустър, докато с пасивните, за як хай-гейн си е почти задълже.

Моите 13копейки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм си избрал активни ЕМГ, но не заради аутпута, а заради тона

 

Мисля, че това трябва да се гледа най-вече. Другите разсъждения кой какви магнити и какъв аутпут и тем подобни не са важни - който има уши да слуша преди всичко не да гледа спецификации...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имам 2 китари с активни (emg 81-85 и s.d.blackouts ahb-1)и 2 с пасивни (s.d.sh-13dimebucker -dimarzio tone zone ),(duncan distortion -sh-2 -jazz)Не съм съгласен ,че е задължително да се ползва буустър за пасивните -dimebucker-a и duncan distortion-а са много напомпани адаптери с много дефиниран пробивен,стегнат звук със сигурност издухват emg- тата по out put .

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение output на passive vs. active - онзи ден си сравних 2те китари: първата с Gibson 496R & 500T, втората със Seymour Duncan Blackouts 2 и бях супер учуден, че пасивните извадиха не по-слаб output от активните Duncan. Да, звучат различно (да не говорим, че двете китари са различни), но output-ът беше еднакъв (горе-долу). Преди когато съм сравнявал Duncan-ите с други пасивни разликата в output-a беше огромна. Според мен не може да се сравнява генерално, а конкретно модел vs. модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.