Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Guitars


LOE

Recommended Posts

Дам, прав си. Ако си пипвал това С7 - гоу фор ит. Грифът на Ви-то е мааалко по-дебел от моя идеал за гриф и само това ме притесни като я оглеждах, но пък дава почти автентично гибсънско усещане, та не само го преживях, но и свикнах с него и сега му се кефя. С7 не съм пипал, но на 7 струнния ми Ривенджър грифът му е по-тънък от на 6 струнното Ви, тъй че ми е чудно какво може да се очаква от С7 като фийлинг. Иначе за останалото като качество, звук и т.н. си прав, че няма за какво да се притесняваш. Надявам се да съм бил полезен с информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да се изкажа относно качествата на въпросните Шектъри,за които пишете.Наскоро с един приятел си направихме малко свирня и имах възможността да пипна неговия Лес Пол -не знам какъв си харабийски и т.н.,Направо моя блекджак го отнася по всякакви критерии.Обичам си я мойта летвичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

хммм , един приятел има китара на тази марка , пробвах я въобще не ми хареса звученето на инструмента .Но това си е мое мнение мисля че не са лоши :cheers2:

 

нали знаете, че има schecter и за 600лв и за 5000 :)

Synyser Gates има няколко модела. между късъм и стандарт модела разликата е 1000 лева но разликата в звука е толкова голяма, че дори и начинаещ (дори не мога да кажа китарист) като мен може да я усети чувал съм я на живо в ръцете именно на Synyster и мога да кажа, че е уникална! надявам се някой ден да я имам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да се изкажа относно качествата на въпросните Шектъри,за които пишете.Наскоро с един приятел си направихме малко свирня и имах възможността да пипна неговия Лес Пол -не знам какъв си харабийски и т.н.,Направо моя блекджак го отнася по всякакви критерии.Обичам си я мойта летвичка.

Отмятам се от думите си съвсем сериозно!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се откажеш от думите си. Това са две коренно различни като концепции китари. Блекджек АТХ е със Сиймор Дънкан Блекаути и с невъобразимо напомпан звук, като само махагоненото тяло(частично формата му) и сет-нет конструкцията на грифа леееко го доближават до идеята на ЛП. Ако трява да съм максимално откровен, точно този модел на Шектер не ми е най-любимият, въпреки че не бих отказал един като подарък за РД-то ми. :greenangel: По-близо до Лес Полът е Соло 6 серията, но пак си има огромна разлика. :) Шектер просто са китари, които си струва да се чуят и да се пипнат, а и да се притежават. Собственик съм на техен бас и съм очарован от това, което получих като продукт. За всеки кораб си има пътници. Има си поклонници на определени марки, които не искат да погледнат в по-широк периметър дори и само заради теста. Удобни са като гриф, имат разнообразна палитра от звук и има форми за всеки вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, гледам, че има тема за Шектър и за това не пускам нова. Искам да попитам нещо:

Искам да си купя китара (7-струнна) до 1000 лева. За сега съм се спрял на Schecter Damien 7 (http://www.telesound.bg/catalogue/schecter-damien-7/) и BC RICH Outlaw 7 (http://www.muzikalen.bg/index.php?route=product/product&product_id=6568&search=outlaw) . Шектъра е 1080 лева, а Биси Рича е 700 лева. Шектъра е с пасивни EMG адаптери, докато Биси Рича е с активни Дънкан дизайн. Каква е разликата между двата типа адаптери, кои са с по-плътен звук? Пояснение - не обичам голямата мазня, въпреки че търся подобна китара за метъл. Шектъра е с около 400 лева по-скъп, но толкова много по-як като изработка и хардуер ли е от Биси Рича?

Благодаря предварително за помощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да не ти отговорим леко наизуст,ако не сме свирили точно на въпросните модели.

Моят съвет е ,след като си прежалил 1000 лв. да вземеш Шектера.Няма смисъл да взимаш за 600 лв,пък после за 1500 и т.н.

Вземи максимума за парите,които си приготвил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Outlaw-a мога да кажа че е много сериозна китара за парите си,единствения недостатък е скалата 25,5,ако ще дропваш още надолу незнам как ще се получи с интонирането(тук положението зависи от конкретния инструмент).Грифа е приличен,удобен,когато ходя в магазина свиря само на нея.Пробвал съм я в Dark terror,rockerverb,и звучи перфектно за парите си.Ако си решил само да пробваш на седмак,но не си сигурен,няма да дадеш много пари и си готов.От друга страна шектъра е с по-дълга скала,която повярвай има значение,но липово тяло което не е зле в никакъв случай(но зависи пак от звука който те интересува-в каква апаратура ще я включиш дали сте 2 китари в групата) и с по хубави адаптри,нищо че са пасивни.Ключовете са грувър което е голям плюс.Ако бях на твое място щях да ги пробвам и двете,и тогава да реша.Понякога можеш да решиш когато посвириш малко на китарата.Погледни и в базара гледах 2 шектъра от по високия клас в този ценови диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Подкрепям мнението за късата мензура - 25,5 е малко за 7 струни. Ще имаш проблеми с ниските строеве освен ако не сложиш доста дебели струни. Имаи едно на ум и за финиша: черен сатен - с времето се "излъсква" там където има допи с ръцете ти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. Най-ниския строй, който ще позлвам е тон по-ниско от стандартната настройка, демек - ре. Иначе просто някак си стигнах до извода, че за тези пари Шектъра е най-доброто, което мога да намеря и за това пуснах запитване тук. Ако имате по-добри предложения ще се радвам да ги обсъдим и да ме насочите :)

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай какво има тук: http://rockshock.eu/китари/електрически-китари/7-струнни-китари.html

 

Шектърите доста ми харесват на визия, но имат ужасно дебели некове, които лично за мен са неудобни. Ibanez от друга страна са точно обратното - тънки и удобни некове с 27' мензура. Всичко опира до лично предпочитание и удобство, за това иди и пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Набелязал съм си два Шектъра, които ще пробвам този уикенд - вече споменатия Damien 7, а също така и Omen Extreme 7. Omen-а е с 200 лева по-евтин. Гледам, че и адаптерите са други - Schecter Diamond Plus. Имаш ли отзиви за тези адаптери? Говорим само за металджийско свирене в стандартна и най-много ре настройка. А, притеснява ме това за грифа, което каза, защото търся малко по-бърз такъв, но.... както казах ще пробвам до няколко дни и ще кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.