Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Guitars


LOE

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ми горе-долу като хванеш една от тия, дето се предлагат от тоя пич в ибей, сложиш мито, ДДС, и малко стинки за надценка и се получават румънските цени.

 

kolio_k, аз не се притеснявам толкова за риска в случая, колкото се интересувам до колко се оскъпява поръчката заради митото и ДДС-то. До момента никой не го изясни.

Редактирано от Trysth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Оскъпяването е 20% ДДС + 2-3% мито, т.е. около 23%,

които се начисляват върху цената на покупката, заедно с транспорта, т.е.

върху цялата сума на фактурата.

Добави още около 8 лв. за митническо обслужане, няколко лева - такса за банката,

1 лв. за ксерокопие на личната карта и митническата декларация и мотаене, чакане, висене на митницата и

разправии с митничарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Митото е около 3-5% от стоката, а ДДС е 20% от стойността на стоката + стойността на доставката.

Поръчвал съм два пъти от Щатите стоки на стойност над 1000$ и бях късметлия, че продавачите се навиха да ми ги декларират за по-малка стойност, в моя случай за 250$.

 

Ето тук го обясних. Действително мисля че документите излизаха 30, 30 и няколко лева. И да, разправията в митницата е голяма

 

Пример:

Нека вземем, да кажем тази китара

Стува 600$, единственото нещо, което прибавяме е 23%(ДДС+мито) защото в този случай шипинга е фрий.

До тук 738$. Слагаме си още 30-40 лв за митницата. Другото нещо, на което трябва да се обърне внимание е начинът на плащане. През PayPal е най-безболезнено, но не винаги американците го приемат от Европа. Другия вариант е Western Union, около 90$ мисля че беше пращането до Щатите.

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво за Румъния, но цените им са....е кат тая баба яжка... :blink:

 

Ами т'ва е. Все пак ей я къде е Румъния....

 

Пример:

Schecter Omen 6 при цена в Румъния 1200 Нови Румънски Леи - 636лв.

 

Schecter Omen 6 цена в Томанн 283 евра - 551.85лв.(без доставката и други митнически шитс, кибик и нерви)

 

И си мисля, че тая разлика от 80 и някоко лева, компенсира цялото изгубено време в чакане и разни бюрократщини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво за Румъния, но цените им са....е кат тая баба яжка... :blink:

 

Schecter Omen 6 цена в Томанн 283 евра - 551.85лв.(без доставката и други митнически шитс, кибик и нерви)

 

И си мисля, че тая разлика от 80 и някоко лева, компенсира цялото изгубено време в чакане и разни бюрократщини...

 

Колега не е така. Ако пазаруваш стока от Европа, тя не се обмитява сиреч нямаш работа в митницата. Единственото, което се плаща ако поръчваш от Томан е шипинг-а, 35 евра май беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да т'ва за обмитяванете е така, вярно :)

 

Ами дадох своя принос към темата :)

 

Аз лично също съм хвърлил око на един Шектър, и като му дойде времето просто ще скокна до по-горе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 лева ми е маршрутката до Букурещ, замислям се да отида направо до там и да ги пробам на място, ако магазина е в Букурещ де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ама сметките за обмитяването не са верни.

За музикантски джаджи митото е 2.5%. Начислява се върху декларираната стойност + тази на шипинга. Чак след това се начислява 20% ДДС на същата стойност + митото. Малка е разликата, особено за нескъпи пратки, но все пак!

За обработка на документи в митническа агенция аз лично под 20-25 лева не съм намерил за момента. Но в Драгоман ми взеха един път 15 лева, а са ми казвали, че в София има за около 10 лева, така че може и да е вярно.

Има и три превода в ОББ, всеки с таксичка по лев и нещо.

Също има и някой друг лев такса за магазия, ако много се моткаш докато си прибереш нещата.

Т'ва е. Успех на всички! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря за корекцията!

На мен на Столична митница на гише №24 ми взеха 8 лв. за попълване на декларацията.

Но явно през митническа агенция е по-скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не е честно! Наш'те нямат такава услуга, само в агенция може. Заведоха ме точно на 30 метра до една такава да ми оправи всичко и после оня бастун каза - 50 лева на пратка. Аз имах само 4 (четири) колетчета. Как се зарадвах... :)

 

П.П. Не ги платих по толкова, пазарих се като идиот. Ама и вече знаех за другите пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам точно на какъв принцип се начислява това ДДС при поръчки от САЩ, но аз неколкократно съм си купувал неща от еБей от САЩ (аксесоари за китара- флойдове, адаптери и прочие) и винаги нещата са си идвали до вратата ми без никакви допълнителни такси за плащане. За цяла китара не знам какво е положението. :cheers2:

 

п.п. Става въпрос за доставки до Лондон оабче.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.