Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към софтуерните спецове! Помощ!


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

 

Имам проблем със Win 7 Professional x64 и той е, че под него не върви всичкия ми музикален софтуер. Реших да инсталирам Virtual PC със XP Mode. Инсталира се коректно, инсталирах аудиософт и плъгини и вървят нормално. Интересно ми е - ако системата "майка" е Win 7 Professional x64, то какъв Win XP ще емулира Virtual PC - 32 или 64 битов?

 

На практика не мога да ползвам XP Mode, тъй като не "вижда" аудио-картата (Tascam FW-1884) - все едно не е инсталирана и това обезсмисля цялото упражнение.

 

Някой имал ли е подобен проблем и как да го оправя? Моля, за помощ от спецовете, които имам идея за какво става дума!!

 

Благодаря предварително!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай малко информация за системата - процесор, памет

 

да си кажа аз работя под същата операционна система и всеки мой опит да подкарам нещо с разни XP емулатори се провалял

решавал съм си проблемите с изтегляне на драйвери от страниците на производителите

 

установил съм, че ако инсталираш първо драйверите и после софтуера, който ги използва, нещата се наместват и заработват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен проблема ти е в драйвърите. Може също да опиташ преинсталация на Windows 7 на 32 бита, ако саунд картата ти не поддържа 64.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Системата е:

 

- Intel i7 Quad Core (8 threads)

- 12 GB RAM (triple channel)

- Intel Motherboard w/firewire (модела не се сещам - трябва да видя фактурата);

- 3 TB HDD (2+1)

- операционната система е легален и ъпдейтнат (с последните ъпдейти) Windows 7 Pro (x64) - (споменавам го само - ако това изобщо има значение и отношение по проблема)

 

 

Най-интересния момент е, че Win 7 разпознава картата и я ползва като системно аудио устройство. Дори когато работя на виртуалната машина XP Mode - то Win 7 пак си плейва системни звуци през същата аудиокарта, която XP Mode не вижда. Т.е. в един и същи момент Win 7 вижда аудио-картата, a XP Mode virtual machine - не. В това е проблема ...

 

За да инсталирам коректно драйвери под XP Mode трябва да знам - при положение, че системата "майка" е 64 bit Windows 7 Pro, то каква е емулацията на XP Mode Virtual machine - 32 или 64 битова ??? Това ще детерминира какви драйвери за картата да сложа под виртуалната машина.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще ги прави тия 12ГБ памет на 32-бит Уин 7? :P

 

XP Mode е простотия малко. Има отделен софт VirtualPC за Уин-7. Можеш да пробваш и с VMplayer или Oracle VirtualBox. Аз лично съм ужасно недоволен от VirtualPC. Готино е, че VMplayer има импорт на vhd имиджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми изхвърли го този XP mode

 

ей какво ще правиш с този комп да не се занимаваш с научни изчисления, молекули ли смяташ или смяташ информация от космическото простарнство :D - шегичка разбира се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой музикален софтуер не тръгва под 7/64?

При мен всичко си работи. А емулатора на Водата за ЕсХиксЗ отдавна го има модифициран за 7/64 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой музикален софтуер не тръгва под 7/64?

При мен всичко си работи. А емулатора на Водата за ЕсХиксЗ отдавна го има модифициран за 7/64 ;)

 

Много неща не тръгват под Windows 7 x64. Aудио-интерфейса ми също не върви коректно. Мисля, че ще преинсталирам и ще сложа Windows XP x64. Дано поне това оправи нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен нещата опират до правилен ред на инсталация

1 инсталираш драйвери

2 инсталираш съответния софтуер, който ще ги ползва

 

айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, ман. Инсталирал съм ги от самото начало, но не помага. Не работи коректно с тях.

 

В Таскам форума препоръчват да се смени драйвера на FireWire котролера на LEGACY драйвер.Това оправи нещата в голяма степен, но не напълно. Остана честа загуба на синхронизация, с която не може да се работи нормално.

 

Мисля, че трябва да си взема отделна FireWire карта, а не да ползвам вградената такава. Всички препоръчват 1394 карти на Texas Instruments.

 

Някой има ли други идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с вграден FireWire контролер, но засега не съм срещал проблеми. Освен да пишеш на съпрота на Tascam или да вземеш една карта с чип на Texas Instruments... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам в подобни случаи и проверка на системата със това. Показва точно какво предизвиква проблемите.

Успех!

А ХР64 - тотално забрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тип проблеми имат обикновено два източника:

- кофти реализация на файъруайър от страна на производителя на дъното, който проблем се оправя с отделна файъруайър карта (щото ново дъно е по-скъпа идея ) - за което си се сетил. Texas Instruments е като цяло препоръчвания чипсет.

- кофти реализация на драйверите на устройството - единствените невероятно стабилни драйвери, които аз съм използвал до момента са на RME - с всички останали съм имал някакви проблеми. Ако устройството е комбинирано - проблемите са били по-големи :) Все още имам един Берингер контрол (само моторизирания контролер), който не работи лошо, но докато установя как да го накарам да работи така беше двудневно изследване (аз аз дълго съм се "занимавал с компютри", операционни системи, драйвери и писане на софтуер :) ). В тази ситуация освен да смениш устройството много други варианти няма.

 

Вариантът с преминаване на по-стара операционна система според мен е неприемлив.

 

presly препоръча доста полезна програмка, между другото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.