Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към софтуерните спецове! Помощ!


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че при мен проблема е и в двете - кофти реализация на файъруайър от страна на производителя на дъното и кофти реализация на драйверите на устройството.

Tascam не се славят с добри драйвери. А самия факт, че само след като промених драйвера на 1394 порта с LEGACY драйвер - нещата значимо се промениха към добро, макар и да не решиха проблема докрай. Най-вероятно тези дни ще поръчам 1934 с чип на Texas Instruments. Но засега няма никаква гаранция, че проблема ще се оправи. В крайна сметка ще продължа да работя на старата система както досега (добре, че я пазя :), но защо трябва да е така :)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Привет,

включвам се малко късно, проблема може и да е решен...

Изключил ли си 1394 порта като мрежа? щото това е един от проблемите в уин ХР. Не съм си играл с виртуални ПС-та, но на обикновено ХР винаги изключвам мрежовите функции на 1394 порта. Това винаги води до много по-добра работа като бързина на драйверите и стабилност при уордклока. Вярно, че TI чипсета навсякъде го предпочитат, но при мен и VIA се държи добре, без забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването. Оказа се, че модела на Таскам ФВ-1994 изобщо не се поддържа по Уин 7. Просто няма шанс изобщо да се подкара нормално. За съжаление, това е реалността. Ще се сменя интерфейса, пробвах хиляда различни модели и чипсети на 1994 - не тръгва и това е. Няма шанс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.