Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

FC-то е един от най-стегнатите кабинети. На мен обаче ми дойде твърде грубичък в комбинация с тупалките под които ги слагам и го замених с Rear Loaded за една идея по-разпуснато звучене. :>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Днес пристигна. Честно казано, за този ценови клас, и при положение че се води "Pro Series", има доста козметични забележки. Производството е в Индонезия. Имам една LTD и една Ibanez, също Индонезийски, в същия ценови клас, и са по-изпипани (кантове, инлеи, боя) С китарата няма нищо технически нередно, просто дребни неща, които се виждат като се загледаш. Фретборда беше ужасно мръсен (и много сух), и с една забележка по дървесината, което ми беше странно, като за чисто нова китара. Минах го с лимоново масло, и се освежи, и вече не си личи почти тази точка. Черния кант по тялото на места не е отсечен хубаво с бялото, има на едно място бели точици боя по черното. Инлеите по страницата на фретборда са леко криви (на снимка не си личи). И странното беше, че за капачето за тръс рода (с подписа на Мик Томсън) идва в пакетче, при шестограмите, и трябва сам да си пробия дупка в главата на грифа, за винтчето. Иначе китарата е масивна, дървото е хубаво, и дори акустично звучи много добре, и състейна ме учуди. В момента в който я включа, и засвиря на нея, забравям за всички тези кусури, а преди това се чудех дали да не я върна...

DSCF8636_2_resize.jpg

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китара за 1500лв е учудващо такива недостатъци,щом свири добре,представи си ,че си се напил и сам си я поочукал тук-там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че започнах с негативното, китарата е добра, и ми харесва. В ръцете се усеща сякаш е по-голяма, въпреки, че тялото не е по-голямо от на другите (мерих и сравнявах с рулетката и шублера). Може би това идва главно от кунтура на грифа, асиметричн, като е по-дебел в горната част, при дебелите струни. По спецификации, уж е е с 42.83мм нът, но като го меря, и сравнявам с LTD-тата, шублета показва еднакво: 42.5mm. Но струните са осезаемо по-раздалечени една от друга при джаксъна. Мик Томсън е висок и едър, така че има логика да се усеща така китарата. От всичките ми китари, тази е най-тежка, има най-силен звук акустично, тялото резонира повече. Състейна продължава да ме изумява. Blackout-ите и по-светли, в сравнение с EMG-тата, и осезаемо по-силни. Не знам как се сравняват с оригиналния Blackout модел. Много ми се иска да пробвам и някой Ibanez MTM, за сравнение... Дупката за жака е издълбана под ъгъл, така че кабела стърчи нагоре, вертикално. Това е удобно, ако се свири с wireless устройство, или ако кабела се преметне през  колана, но иначе когато виси, доста се огъва.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... нови адаптери ... P-Rails ...

за момента на FenderJimRootTelecaster --- pushPull.. bridge/neck ... (нарочно нек-а е монтиран на обратно)
 

pRailRoot.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един Японски самурай се присъединява към бандата. Ibanez Jpm P2 от 1997.
Всичко започна като на филм. В началото китарата дойде при мен в не много добро състояние и с пребоядисан финиш, но благодарение на Емил Михайлов / Djerjinski Custom Guitars китарата вече е възстановена до оригиналното й състояние и е едно голямо бижу. В по-късен етап Емо ако намери време може да пусне тема с подробности за реставрацията, която в началото стартира като идея за рефиниш като концертната китара на Петручи от 90-те (за това и пикапите са цветни), но след като се разбра, че китарата може да се спаси, проекта пое в нова посока.

JPM_P2_Tom_Bleys.jpg

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

След няколко години отлагане най-сетне се сдобих с KD китарка :hooray:

PhenboyReady-01.jpg

PhenboyReady-02.jpg

PhenboyReady-03.jpgPhenboyReady-04.jpgPhenboyReady-05.jpg

Снимките са малко умрели, но с телефон толкова, а и не знам кога ще излезе "официалната" фотосесия. :)

Инструментите на Майстор Коце са на световно ниво и тази китара не прави изключение от правилото! :yes:

Малко спецификации:

  • Тяло Padauk, натурален финиш, третиране само с масло;
  • Гриф махагон+клен, 25.5" скала;
  • Kонструкция set-neck;
  • Фретборд абанос със стоманени прагчета и нът от биволски рог;
  • Адаптри '59™/Custom Hybrid Trembucker TB-16 & Jazz SH-2N, 3-позиционен суич и волюм контрол с Push-Push потенциометър, който превключва на сингли;
  • Бридж с вградено пиезо на Graph Tech + съответния преамп и волюм контрол с Push-Push потенциометър, който мютва изхода;
  • Ключове Schaller, заключващи.

Китарата дори акустично звучи отлично, може да сбори всеки скъп западен инструмент или поне сериозно да го озори! В сравнение с нея Ibanez Prestige-а ми е като кашон. :D

Предстоят тежки тестове с представители на западните къстъм шоп модели, който ще премине под надслов "Българският къстъм шоп - най-добрият къстъм шоп!" :greenball:

Благодарности на Майстора за търпението и разбирането, както и за прецизната изработка. Живот и здраве... догодина като зарастне бъбрека... може да поръчаме още някоя. ;)

Edit: Ето ЛИНК и към официалните снимки/инфо на сайта на KD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.