Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оп,мараба приятелю,не съм го продал.Винтиджа е страхотна китара и не възнамерявам да я продавам :D .Айде,трябва да се видим и ще почерпя!!!Пък и ти щом ще имаш повод да почерпиш скоро...

Първо,честито!Няколко пъти съм сънувал мокри сънища с Гибсъни,та бая завиждам! :D

А би ли споделил за разликата между Винтиджа и "Дъ риъл тинг".Толквоа ли е голяма разликата,колкото и цената и въобще какво ти е мнението за двата инструмента,понеже имам Винтидж и искам да си въобразявам,че свиря на Гибсън. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те т'ва са най-яките пикапи ЕВЪР!!! Честито! :greenangel:

 

10x

Наистина китарата ми зазвуча по съвсем различен начин и много ми допаднаха тези адаптери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после си взех нещо свястно дето да се свири с него.Squier Standard Stratocaster за 360лв. В магазина успях само един път да дрънна на нея през един усилвател Marshall.Току-що се връщам с нея вкъщи и нямам нито кабел, нито усилвател и т.н. Имам само няколко въпроса:

 

 

 

1. Забелязах при адаптерите, че едни цилиндрични неща при тях не са равномерни.Тоест едни са изкарани повече, други по-малко.Не знам дали това е нормално за китарите.

 

2.Възможно ли е тази китара да струва 360 лв? Тази китара по-добра ли е от Squier Affinity Strat?

 

3.Когато дрънкам на струните когато китарата не е включена, те бръждят и явно се опират в грифа.Това нормално ли е?

 

 

Ето и снимки:

005739084.jpg

005739086.jpg

005739088.jpg

005739090.jpg

005739091.jpg Моля обърнете внимание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. - така трябва да бъде ( за тип стратокастер със сингли)

2. - да

3. - да, купи си и усилвател (или процесор, ефект със спийкър симулация, за директно вклюване към ПС, хай-фай) и не бъзикай китарата ( в смисъл да ръчкаш по нея, най много да и развалиш сетването), свири със здраве на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. - така трябва да бъде ( за тип стратокастер със сингли)

2. - да

3. - да, купи си и усилвател (или процесор, ефект със спийкър симулация, за директно вклюване към ПС, хай-фай) и не бъзикай китарата ( в смисъл да ръчкаш по нея, най много да и развалиш сетването), свири със здраве на нея.

Благодаря за отговорите, но това какво ще рече.Да не завинтвам ръчката за тремолото ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм от Варна. Магазина не знам как се казва точно, но всички го наричат "магазина на Канев".И преди ми е правило впечатление че там има някои неща, които ги няма другаде във Варна.Благодаря за инфото. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето наи-сетне активния ми стратокастер . Малко е объркана схемата , но добре стана

Ето и малко снимки

http://img.data.bg/i.php?show=936478&ctrl_id=f9xpln#img

http://img.data.bg/i.php?show=936500&ctrl_id=uwqm48#img

http://img.data.bg/i.php?show=936504&ctrl_id=8ni99x#img

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Поздравления! Чувал съм обаче, че комбинацията пасивни + активни адаптери води до някои ужасяващи последствия. Предполагам ключето е за избор между ЕМГ и сток адаптерите, а не само за вкл. и изкл. на ЕМГ-то. Имам предвид дали е възможно и двете да работят заедно?

 

 

едит: А, да и си го поставил наобратно. Не че нещо, но нека разбирачите във форума се изкажат по-конкретно.

Редактирано от Liquid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поставянето на обратно променя тангенциалното сечение на магнитния накрайник на адаптера, което води до промени в проекцията му върху ъгъла между струната и тялото, което от своя страна прави невъзможно свиренето на сиик ен дистрой ;)

 

а последствията от активни+пасивни адаптери може да са пагубни - запалване на кабела или запалване на кубето+всичко свързано към 220в мрежата до трафопоста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.