Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи едното си е за навиване както си се досетил, а другото не е врътка. Нещо като 5-степенен ключ е. И дава опцията да звъни звънче на всеки 2, 3,4 или 6-ти удар, или да се изключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа това е някакъв ултрамега модерен модел :) Моят само си се навива, няма звънчета. Честито, честито, винаги е гот да си имаш един истински метроном, усещането е по-яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е до мода. Имам як дървен метроном още от времето когато германиите бяха две, мисля че е маде ин западна, и той също има камбанка. :rulez: Само съм го отварял да посмажа механизма. Така или иначе ползвам софтуерен че поне мога да го намалям :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като минах през два евтини китарни процесора и омазан звук се зарибих по аналоговия звук - камиончета. Сега към Digitech DF 7 (Distortion factory) прибавих Digitech Digiverb. pickture

 

Определено този звук няма нищо общо със двупедално пластмасово процесорче - никакъв шум , богат звук и сякаш никакво орязване на честоти. Незнам дали по-нататък ще добавя и трето камионче но засега това , което ми дават тези две кутийки ми е достатъчно. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално тези и двете са си дигиталки ! :D Вярно преди време се зачудих - (почти нищо не разбирам от електр. компоненти ) - уж аналогово, а пък вътре гъмжи от интегрални схеми. Но за мен беше важно какъв звук излиза накрая - просто ги пробвах - посвирих и ми харесаха. Това за мен е най-важно !

Вярно , че си ги пише (всичките останали единични дисторшъни на Digitech са аналогови) ,но аз първо пробвах пък после се зачетох ! Както и да е - първи опити с подобни джаджи - засега съм доволен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То усилвателя е важен и говорителя(говорителите) :greenangel: Тези кутиики могат да звучат и добре и зле(по често зле :girl_witch: ) , ама си зависи къде са включени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е ново ,но да се включа -

71545823166152864312484727387wGt63Afv745npLCTTPi.JPG

Малкио дзвер озвучава клуб като Бекстейдж усилен на 5 без микрофони ,и да ,новите Маршали нямат много общо със старите ,(това е таткото на JCM 800) made in England преди 20 и нещо години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^може и да бъркам,как да е - имаш чист тон при леко свирене и убийствен овърдрайв при атака - тип Ангъс,Слаш и т.н...,друго ми не требе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ще ми е любопитно да чуя как звучи въпросния амп.

Тези усилватели са с полупровоников преамп със операционни усилватели и лампово крайно стъпало.

Как звучи на ниски нива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.