Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Е сега ще ви дам повод да се посмеете на един бедняк и прошляк като мен. Като чета всички с какви инструменти и техника разполагат чак ме хващат комплекси да пиша тук, това което за средния потребител е евтина китара аз още не съм си го купила. :thumbs_up: Та така, както и да е, по темата:

 

1. Една донякъде доста самоделна китара ( най-малко 10та употрба :D ) с ужасни адаптери, с някакъв Фендър гриф стар с протрити прагчета

2. кабел :greenball:

3. усилвател (домашно направен от старите усилватели, които се използваха преди години за радиоапаратите :thumbs_up: ) с два вида clean tone и distortion и нещо като overdrive

4. една пак така самоделна колонка ;) (e тука вече сигурно ви съсипах с мойте самоделки) направена от няколко парчета талашит и едно говорителче вътре.

 

 

Сега вече сигурно умирате да знаете как звучи това а пък аз ще ви кажа че дори се осмелявам да си записвам разни работи със съмнително качество, при което към въпросната редичка се прибавят още:

 

5. стереото, през което изкарвам сигнала на слушалките и

6. компа и то не какъв да е ами лап-топ ( :D ) на микрофонния изход разбира се :D и накрая

7. една програмка Аdobe Audition

 

Айде сега смейте се свободно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е смешно, на времето аз започнах със една Кремона включена в радио от 70те / 2 вата. Мерака е важен, често хората с много мерак и малко оборудване са значително по добри в правенето на музика от разглезените, на които мама и тати купуват всичко. Дерзай, ако те бива , ще дойде време да имаш всичко, което искаш . Техниката не може да свири сама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм сугласен с Кольо , свиренето му е майката дето се вика :thumbs_up: . Аз след 3 години , чак сега започнах да си купувам кой знае нещо по-свясно за свирене .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е смешно, на времето аз започнах със една Кремона включена в радио от 70те / 2 вата. Мерака е важен, често хората с много мерак и малко оборудване са значително по добри в правенето на музика от разглезените, на които мама и тати купуват всичко. Дерзай, ако те бива , ще дойде време да имаш всичко, което искаш . Техниката не може да свири сама

 

Акустична, модел "Роза" с адаптер за 2 кинта, но тогавашните (струващ около 2 седмици събиране на стинки) в грамофон Респром. По някое време изкрънках и един дисторшън Милин камък. Е нямаше такава микрофония....

Все ми се струва, че в днешно време е по-лесно от гледна точка избор на бюджетни решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg r 500 am ----- Zoom g1x ------ Stagg 10w за сега джиткам с тая верига :)

мога и семпълчеда да запиша ако някой се интересува ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкарах голяма част от нещата и остана в крайна сметка китара-вах-драйв-амп, като драйвът постоянно е включен и съм в бизнеса с връткането на волюм пота активно и съм много доволен от резултата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди окончателно да се разделя с настоящия си "чейн" (поне така се обертава), реших да драсна няколко подробни редчета за него. :D

 

В момента използвам

 

BEHRINGER Overdrive/Distortion OD100

BEHRINGER DYNAMICS COMPRESSOR DC9

BEHRINGER GRAPHIC EQUALIZER EQ700

 

- свързани точно в реда, който съм ги написал :beer: Въпросните нискобюджетни камиончета всъщност ми дават доста възможности за модулация на звука, както съм ги пуснал по-долу:

 

Овърдрайв-Дистършън - Дистера е малко по-усилен, фул гейн - обикновено това използвам за тежка музика.

 

Овърдрайв-Дистършън-Компресор - Драйва е като горе, чувствителността на компресора е докрай. Някак си "рендосва" звука. Ако горе е като "раш-пила", тук е по-фина "пила за желязо", така да се каже :)

 

Овърдрайв-Дистършън-Компресор-Еквалайзер - Драйва и компресора са като горе, еквалайзера е на Full Bass&Treble - издут бас и високи, свалени средни. Близо до типичния дет-метъл саунд.

 

Овърдрайв-Дистършън-Компресор-Еквалайзер - Драйва и компресора са като горе, еквалайзера е на издути средни, намалени басове и високи.

 

 

Всички проби са записвани директно на PC, педалите са захранени с обикновено импулсно зарядно. Поради което и звука изобщо не е кой знае какъв, но целта все пак е просто да се забележат нюансите. Подозирам, че вместо Овърдрайв-Дистороршъна, който аз използвам, произволен друг драйв с малък гейн ще върши същата работа. С това искам да илюстррирам до каква степен може да се модулира звука с помощта на не толкова скъпа екипировка. Ако човек е начинаещ но търси разнообразен звук няма нужда да си купува BOSS GT10 и лампово кубе Marshall за 2500 лева общо, подобен чейн от ефекти е достатъчен да се постигне разнообразно звучене. Още повече ако "върволичката" се захрани от читав адаптер (стабилизиран, моя дава хъм) и се пусне през горе-долу сносно малко кубе резултатът е повече от удовлетворителен за домашно-учебни цели. :)

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ето защо не бих си купил ефект на бери.

о, не е като да не съм свирил с някакви сапунерки и звукът да е бил точно такъв.

ако е за ниско бюджетно решене бих предложил новите ефекти на дигитек (преди харуайър серията)

доста на брой са. имат за всеки стил.

и най важното са с вградена спийкър симулация. амт - също (но май са и по-скъпи).

идеята ми е, че е по-добре да се вземе само един ефект от горните две фирми (примерно)

вместо няколко берита.

 

Китара (според какъв звук търся) - Вуду амп селектор - Маршал-Меса-Фендер-Лий Джексън

и мога да си избирам с кой и кои да свиря от селектора, ефекти според какво ми е настроенито (if any).

това го мечтаех от времето, когато форума беше 300-400 потребителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за коментара предварително :headbang: , но каква е идеята на тези семпли, да откажат всеки потенциален купувач на Бери ли? Защото дори и на времето (към 88ма) , когато имах правен ефект за 7 лева включен в радиото на баща ми, мисля, че саунда беше една идея по добър. Разбирам, че това се дължи най вече на факта , че са вкарани направо в саундкартата, но наистина не виждам смисъла от такива семпли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :)

 

Звука е според парите. :) А семприте са тъкмо затова - за да се чу-е. Не да се про-че-те. 100 човека хубаво са написали какво ползват, ама така аз само мога да си представям как звучи. :)

Истината е, че през Hi-Fi колоните, които използвам обикновено не звучи толкова "пръдливо", нито даже през слушалките, ако ги пусна през кубето да не говорим... :unsure: Нещо съм объркал със записите, но товае максималното качество на звука което успях да получа с моето ПЦ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :)

 

Звука е според парите. :) ....

..... Истината е, че през Hi-Fi колоните, които използвам обикновено не звучи толкова "пръдливо", нито даже през слушалките...

 

:yes: Да - как пък не

 

Поне симулации да ползваше

 

Като имаш камбо що не направиш запис с него като ползваш най обикновенно скайп микрофонче например - резултатите ще са в пъти по-добри от тези които си постигнал !

 

И ако си мислиш че с твоя комп тфа е най-доброто кето може да направиш - лъжеш се !

 

 

Аз съм на мнение че за 50тина лева си струва 1 педалче на Берингер, но от твоите семпли никои не би стигна до този извод - напротив

 

 

Извини ме ама са ужас - чесно ти казвам (не се убиждай) по-гаден звук в този форум не съм чувал

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара Jack&Danny LP-копие, Squier или LAG,

кабели Fender

ефекти BOSS SD1

ползвам и хоруса вграден в маршала

Амп Marshall MG50DFX с footswitch

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.