Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Може и да предизвикам всеобщото възмущение...а може би всеощия смях, но краденето на части, сола, хармонични схеми не е нищо ново...правели са го не само го то велики композитори до долни, мазни чалгаджии...Като почнете от Й.С. Бах минете през Стравински и стигнете до някои особено уважавани рок и поп певци...Ето ви един пример:

 

Цък!

 

Е, великите понякога "крадат" за да иринозират...което общо взето си е чиста гавра :greenball: Чудя се дали великия Quincy Jones е искал разрешение от още по-великия Г. Фр. Хендел за да направи кавър на "Messiah"...в момента не ми работи международния нет (бил отрязан оптически кабел по трасето, а кой знае дали не са го откраднали циганите :metalist: за вторична употреба) но когато го включатъ, ще се постаря да намера линк с семпли от кавърите на Q.J.....Между другото, страшни са! нищо, че са "крадени" :headbang::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се двоен пост , съжалявам.

смятам направо да пусна една страница специално за пиратсвото в музиката и ще се радвам да се появите и вие там...

супер тема стана.

Редактирано от ipo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента не е крадена, а кавър с български текст.

ХАХАХА :greenball:

значи,който си копи-пейства и монтира някакъв посредствен български текст/ или тотален превод/ е великолепен музикант така ли?

 

а я ми кажете това на какво прилича и не ги ли е срам,защото преди 20 г. е било друго , а сега какво е ?

 

Стоян Янкулов и Елица - Вода Juno Reactor VS. Don Davis - Navras записан специално за Matrix Revolutions

 

Juno Reactor & Don Davis

за скептично настроените направо да си пуснат 1:10 или 1:40 минута или 7:10

Елица и Стоян Янкулов

и тук направо пропуснете първата минута.

Редактирано от ipo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се троен пост , съжалявам.

За чалгата, не случайно е нарицателно... там просто нищо стойностно не се очаква.

Тъпото е обаче !, уви .. както вече колегата ,така е .. спомена за Д2 и Щурците( хаха The Beatles . те и името са заимствали, както и да е)

на мен ми се случи да обяснявам как "We will rock you" не е на някакви boy band мухльовци .. нищо че Bryan May & Roger Taylor им бяха дали едно рамо а на QUEEN .. / а иначе полужението бе: ЕЕха тия/ boy-групичката/ колко са яки , к'ва яка песен са направили- супер група... а парчето 1:1,без Фреди. какво ли си приказвам като в момента световно всички се надпреварват кое по-напред да refresh-нат ...$$$$ makes the world go round!

опитах се да изтрия първия пост , неуспешно :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, великите понякога "крадат" за да иринозират...което общо взето си е чиста гавра :bravo: Чудя се дали великия Quincy Jones е искал разрешение от още по-великия Г. Фр. Хендел за да направи кавър на "Messiah"...в момента не ми работи международния нет (бил отрязан оптически кабел по трасето, а кой знае дали не са го откраднали циганите :beer: за вторична употреба) но когато го включатъ, ще се постаря да намера линк с семпли от кавърите на Q.J.....Между другото, страшни са! нищо, че са "крадени" :punk_guitar::)

 

Пуснаха го най-после този нет: Halelujah! :punk_guitar: Ето го и линка: Quincy Jones

Handel's Messiah - A Soulful Celebration mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво ви носи това да откривате кой от кого е откраднал по-добри ли ставате?Отдавна съм спрял да се занимавам с такива непродуктивни дейности,има много случаи в който може да се получат и неволни повторения аз тук не визирам поп фолка там се краде целенасочено.Например ако съм фен на Мегадет и тази група за мен е някакъв критерий естествено че ако съм музикант и правя музика тя ще прилича на Мегадет по един или друг начин аз съм инспириран от творчеството им ако мога така да се изразя.Дори да не съм прав ще попитам колко от вас са направили нещо уникално само по себеси нещо в даден стил колко имат собствен стил начин на музициране?Ако имаше щяхте да сте световно известни влкючая и себе си в това число.Ключът към уникалноста може да го търсите с години просто трябва да създадете свой почерк и да успеете да го наложите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,ай ся, не се знае че умрели от глад рок-музиканти им правят аранжиментите..

 

КРАДАТ аранжименти не е ли по-точната дума ? И защо трябва непременно да си рок музикант за да откраднеш такъв аранжимент ?

По-скоро някой чалга неудачник си го е откраднал, надявайки се колкото се може по-малко хора да са чували оригинала :) Докато рокаджиите веднага разпознават за какво става дума и откъде е крадено ... Това за мен е по-вероятното стечение на обстоятелствата,а? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... колко от вас са направили нещо уникално само по себеси нещо в даден стил колко имат собствен стил начин на музициране? Ако имаше щяхте да сте световно известни влкючая и себе си в това число. Ключът към уникалноста може да го търсите с години просто трябва да създадете свой почерк и да успеете да го наложите.

 

Точно за това става дума, я ... Това е най-важното за един артист - УНИКАЛНОСТА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много случаи в който може да се получат и неволни повторения аз тук не визирам поп фолка там се краде целенасочено
:punk_guitar:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Mark Avrelii .. темата си екстра за говорилнята бре :thumbs_up:

...по въпроса:

 

Братя Мангасарян-Бай Мангау vs. ONYX вклиучеринг BIOHAZARD-Judgement Night ( http://www.youtube.com/watch?v=pfFD709OtFM

началото и припева...поздрави на звездите,изгрели с тая песен :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братя Мангасариян са друга риба. Там всичко е бъзик. Те не знам имат ли песен, дето да е тяхна музиката. (Т'еро - Р'еро е като Мисията невъзможна, СД Рома е Гергьовден ли беше...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братя Мангасариян са друга риба. Там всичко е бъзик. Те не знам имат ли песен, дето да е тяхна музиката. (Т'еро - Р'еро е като Мисията невъзможна, СД Рома е Гергьовден ли беше...)

 

Еее,айде сега,то и при Черно Фередже и Акащи Джуджета е бъзик,ама...не е като при братята,те си чисто станаха "родни звезди" с тая песновка,е това е кражба.а не селския веселяк в кръчмата да свири евъргрийни с мръсни текстове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.