Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Е, по това време всичко е било различно! Хората просто са искали да популяризират песента. То в някой от първите постове на темата си пише защо тогава са се правили кавъри.

И как я популяризират, като не казват коя е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да избегнем спекулации от рода на: кой какво има право, това или онова дали е кражба или не итн. ето го текста на ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА Макар, че настоящия закон може да има известни недостатъци, моето мнение е, че както с много други закони в Бг, главния проблем не е в текста, а в неговото приложение....Разбира се, това което е трудно в случая, е да се провери дали съответната група или изпълнител има право да изпълнява дадена песен и да я преработва по определен начин, преводи, кавъри итн).

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по това време всичко е било различно! Хората просто са искали да популяризират песента. То в някой от първите постове на темата си пише защо тогава са се правили кавъри.

И как я популяризират, като не казват коя е?

 

За това ще ги питаш тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по това време всичко е било различно! Хората просто са искали да популяризират песента. То в някой от първите постове на темата си пише защо тогава са се правили кавъри.

И как я популяризират, като не казват коя е?

Трудно може да го разбере човек,който не е живял в това време.Хората бяха жестоко гладни за рокмузика и всякаква западна култура.На музикантите просто им се свиреха песни на Юрая Хийп и кой ли не...Знаеш какво става като ти забраняват нещо.

Примерно,ако напишеш името на автора парчето няма да излезе.Имам множество български сингли с кавъри,на които пише"български текст-Едикойси".На кого е песента,просто не пише-стандарт.

С уважение:

Енгълбърт Хъмпърдинк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Изомруд - Сламата (Шибали се двама.......в чичовата слама....чичо ги заварил.......)

Оригинала на сички тея е......... Omega - The Pearls in her Eyes (или нещо подобно беше...)

 

 

Omega - The pearls in her hair

това е името на песента и мн хубава!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш 1:1 не са, но определно не са оригинал:

 

Лъжа Е / Преслава <-> Sleepwalker / Nightwish

Хладна Нежност / Андреа <-> Fenomeno / Vasillis Karras

Палаво Око / Весела <-> Fenomeno / Vasillis Karras

Празнуваш ли сега / Азис <-> Ponudjen ko pocascen / Ceca

 

Почти цялото творчество на Азис :) (все нек'ви турски бяха, може да се поразровя)

По-голямата част на Планета е превод от сръбски и гръцки, ако не е с "нов текст". Сръбския разбира се е далеч по-добре. Всичко обаче се води авторски парчета. :greenangel:

 

 

 

Преди малко си изтеглих и "Лъжа е" и "Sleepwalker" и честно казано не намирам особена прилика.. дори въобще...

 

Хмм, ами основната тема, която "води" песента е 1:1

 

може би виж тези двете едно след друго :)

 

а иначе темата е

си - ла - сол# - ла

си - ла - сол# - ре#

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на етика и признание, не толкова на закони и пр.:

"Сега ще изпълним една страхотна наша песен"

"Сега ще изпълним една страхотна песен на великите >>ЕДИ КОИ СИ<<"

 

Иначе наскоро ми се наложи да бъда подложен на няколкочасова сръбска музика. Е нямаше едно парче, което да не бях чувал в побългарен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като си слушал побългарените варианти...пак ли "се наложи да бъда подложен"?

Намирисва ми на андъ кавър чалга фенство нещо май... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мен вече ми е все тая да ти кажа- дали с някой като седнем на ресторант(кръчма), дали в автобуса или в колата на някой бакшиш- все се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е чувал най-новия "ХИТ" на Преслава "Водка с утеха", солото на дистъра е 1:1 със солото на "She's gone" (май така се казваше песента).

 

Направо бях възмУтен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

:music::)

Сега ги чух, не само солото - то клавира още от началото се чува че е абсолютно еднакъв :D:D

 

http://youtube.com/watch?v=XXlRFX20O2w

 

малко ми напомня на картинките в детските списания - открии трите разлики :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е чувал най-новия "ХИТ" на Преслава "Водка с утеха", солото на дистъра е 1:1 със солото на "She's gone" (май така се казваше песента).

 

Направо бях възмУтен!!!

 

 

Не си прав Калине, опитали са се да го откраднат 1 : 1, на мен "Водка с утеха" - ми звучи като силно изразено рядко щастие.

Няма нужда да се заклеймяват крадците -

съвсем достатъчно е, както Феникс е дал двата линка :hysterical:

 

Преслава и краденото й парче, смърдят ЯКО ! :rolleyes:

 

Фолк-певачката е ясна - каквото и дадът, това ще пее - иска да се изживява като звезда, да я дават по Планета, да има кинти и да свие семейно гнезденце с някоя мутра.

Ами този хубавец китариста, клавириста и крадеца на Ши'с гон? (много вероятно е един и същ човек). Задавам си въпроси за неговият морал, самочувствие (сигурно се има за голяма работа - казва си "аз съм професионалист" и гледа с насмешка, на такива като нас - аматьор китаристи, дето си свирят по къщите и с гаражните рок банди). А реално е втора ръка копирач. :offtopic-001:

И дано не е съфорумник - презрението ми към него е искрено и нескрито!

(по добре и да не разбера изобщо кой е)

 

 

За да няма недоразумения - "Водка с утеха", не е обявена за български кавър (трибют)на Стийлхарт - а си е безочлива кражба!

Оправданието за умрял от глад не важи - умрелите от глад правят революция и разбиват витрините на хранителните магазини, ако са много.

Ако са малко - просят на улицата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм крайно настроен. Не ме притеснява кой какво свири, но КРАЖБАТА ме възмущава силно. Свириш, пееш, казваш че е твое...

 

... а като го чуеш... друг е мислил...друг е хвърлял труд...не е честно някак си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.