Jump to content
Българският форум за музиканти

IvanDTr

Студийни Монитори

Recommended Posts

Колеги, помощ

Пристигнаха новите ми монитори Quested S8R MK3 - https://quested.com/s8r/

Стана обаче един проблем. Брат ми бутна единия монитор, както беше на стойката и задницата на монитора удари стената. Добре, че бързо реагирах и успях да го хвана да не падне на пода. Като изключим дупката в мазилката и стреса, монитора изглежда здрав. Щетата по монитора е, че при срещата със стената охладителя се изкриви леко в ъгъла и му падна малко от боята. Включих монитора и той работи неразличимо от здравия монитор, но се чудя възможно ли е ако има някаква повреда да се прояви по-късно? И другия ми въпрос е - където са огънатите ребра на кулера, да се опитвам ли да ги изправя с малки клещи без зъби или да си го оставя така?

Нищо му няма на монитора, няма нужда да изправяш нищо по радиатора - но пази стаята от брат си ;)

On 12/28/2018 at 4:20 PM, JetMan said:

Нищо му няма на монитора, няма нужда да изправяш нищо по радиатора - но пази стаята от брат си ;)

Благодаря, JetManВече около 2 седмици след случката и монитора си работи супер. Сега вече съм напълно спокоен.

Желая успешна нова 2019г. на всички колеги от форума :) 

Здравейте, някой да е слухтял RCF AYRA 5? Ще се работи предимно с вокали (говор, диктор) - среда и високи да са ОК. То е ясно, че от 5" мид-басче не може да се очаква кой знае какво. Трябват ми като втори (мобилен) чифт, а ми изпадат на много прилична цена.

https://www.rcf.it/it_IT/products/product-detail/ayra-five/291561