Jump to content
Българският форум за музиканти

Akerfeldt

Помогнете ми да си избера подходящ лампов амп

Recommended Posts

Ами кажи, че си в Полша.

Аз имам Лабога Алигатор 50.

Има и други модели. В различни варианти

http://www.laboga.eu/english/wzmacniacze.html

Като си в Полша, вземи си Лабога, за Бога.

Защо изобщо си я писал тази тема :greenball: ...

Лабога Юзер Лист -

Amorphis, Anno Domini ,Axxis,

Before the Dawn, Black bomb A

Behemoth

Charlton Manny - Nazareth

Chroming Rose

Tommy Emmanuel

Hate Eternal

Master Plan -Roland Grapow

Motorhead - Phil Campbell

Pain of Salvation,

Paul Di Anno band

The Rasmus

VADER

Whitin Temtation

URAN 242 - моя милост

Edited by TONY
  • Like 1

Защото съм в ПОЛ-ски Тръмбеш, а не в Полша :D

• Like 4

От сравнително малките и евтини ми допадна ENGL Thunder 325, главата или комбото. Ако не си се сещал за тях може да им метнеш един поглед.

• Like 2

Ако питаш дали сме свирили през такъв- аз съм.

Ако  обаче те интересува дали съм го замервал с някакви уреди , осцилоскопи и т.н. - Не, не съм :)

Цената му като нов, не знам как я научи- тъй като не се произвежда вече , съответно и не се предлага .

Освен това не промотирам , а давам предложение, за което   авторът е помолил.

Върни назад и виж дали съм използвал суперлативи.

ultramega нямах в предвид теб а Varbanov, нито пък съм искал да се заяждам с някой.

Цената му като нов е елементрано да се намери - това е продукт който е продаван от Line 6

Дилърите има в бг са musicworld.bg примерно:

http://img.musicworld.bg/pdf/s/1950000/Line6%20Price%20List.pdf

С няколко еквилибристики - които половината форум ползват - цената е била еквивалентна на търсената в базара. Не искам да изпадам в подробности.

Китайските усилватели са голямо хоби - това вече пък е съвсем друга тема, като се поамортизира имаш много малко варианти :)

Edited by metalhammer

Защото съм в ПОЛ-ски Тръмбеш, а не в Полша :D

A сега да не се окаже, че тези два бона са в злоти.

По темата, най-близо до този голям комплекс от изисквания ще стигнеш с custom изделие. Поговори с Галин (Garland).

• Like 1

Ако под 2 бона имаш предвид евро, мога да препоръчам Mesa Express+ 5:25 или 5:50

Мисля, че покрива всичките ти изисквания, като изключим цената :)

- има 25 и 50 ватова версия

- има комбо вариант, както и само глава

- може да се превключи на 5 вата, при което става за свирене вкъщи. Имай предвид, че пак е доста силен звука, но е горе-долу приемливо "тих" за вкъщи и звучи добре при тези нива :)

- 1x12"

- има готин клийн

- има high gain канал, наречен "burn"

- имаш отделни тон контроли за всеки канал, но graphic EQ-то със слайдерите (което е на практика еквалайзер, включен по-късно във веригата - след предусилвателя) е общо, но пак можеш да го включваш и изключваш отделно за всеки канал, както и да използваш preset V-shape на което само му настройваш силата - независимо за всеки канал

- има effects loop и изходи за външен кабинет с различни импеданси (вкл. и в комбо версията)

- има foot switch, на който имаш превключване между двата канала, включване/изключване на reverb-а, включване/изключване на graphic EQ-то, както и solo boost

Ето още едно ревю:

Пуснах ти ЛС

Кaк въобще свирите с 20-30-50 вaтa лaмпa у вaс си? Aз с един Fender Champ 600 5 вaтa не могa дa си позволя дa усиля нa мaкс, че е нaд нормaлните нивa...

Имaм 30 вaтa трaнзистор с 1х10 и кaто зaвъртя нa 5 волюмa, и съседите ги чувaм кaк си усилвaт телевизорa, зa дa го чувaт...

Кaк нaистинa свирите нa "бедрум" нивa, без aтенюaтори?

Готина тема, моя услилвател е за $150 от ebay и ми върши прекрасна работа :) Ама е 1 ват. Е няма ги всички изброени екстри, но защо са ми за свирене в къщи?!? За запис си имам iso cab. 2 бона са много пари, и за китара ще останат...

От бедрум до бедрум има разлика ;) Едно е в панелката, друго е в модерно строена кооперация, трето пък в къща.. Пък и то не е само усилвателя, въпрос и на озвучително тяло е колко точно ще се сърди баба Гичка.

Сръднята на баба Гичка и конструкцията на жилището е едно на ръка, но има и друго. Силен звук в малки и непригодени за това помещения е отврат и изморява много.

По съвет на Dickens ( :cheers2: ) си купих ето това:

http://www.thomann.de/gb/blackstar_ht_5cr_combo.htm

Обаче с 5 вата вкъщи, max на 30 % от мощността и жената почна да ме гледа кръвожадно. :rocker:

Наложи се да прибегна до услугите на Parni_Valjak ( :cheers2: ), който ми направи един атенюатор:

http://forum.muzikant.org/topic/114919-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%8E%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-soundman/

Чудно е. :headbang: Целият масраф ми излезе около 1 000 лв.

Скъпи приятели, благодаря на всички за интереса и включването тук и на ЛС!

Длъжен съм да доизгладя някои неща, за да не затруднявам излишно всички нас...

Изискванията към клийна са защото съм с активни адаптери с висок аутпут и ще е трудно да вадя чисти тонове с EMG85 :(

Вече 7-ма година чета форума и макар не особено активен на клавиатурата, знам как вместо да получа помощ, по-вероятно е да бъда нападнат заради липсата си на опит с лампова техника и невежество.
Казах си: "Нищо не ти пречи да напишеш какво ти трябва и да попиташ, защото може да ти дадат идея, която да наклони везните в друга, по-добра посока".

Като автор на темата виждам, че да пазя в тайна онова, което съм си наумил не е добра идея, затова изброявам нещата, които съм си нацелил като потенциални жертви. Ако тези усилватели не са 100% лампови, нека това бъде извинено - аз съм прост икономист :)

- Peavey ValveKing II micro head (глава) - грабнаха ме функциите и ниската цена
- Blackstar HT40 Club (комбо) - има абсолютно всичко, което съм посочил, друг въпрос е дали е 100% лампово.

- Randall Diavlo 40 (комбо) - на такъв усилвател си пробвах Шектъра като го купувах и не съм усилвал много, но имаше хубав за моите уши клийн, както и драйв.

- H&K Tubemeister 36 (глава) - Пробвал съм 18-ватовият, но не ми покрива изискванията, прекалено орязана версия е. Заради функциите гледам към 36-тицата, която не е чак толкова много по-скъпа.

- EVH 5150 III (глава) - Говорят, че имал много хубав клийн, но за съжаление е доста скъп и не е наличен в тукашните магазини. Хай гейн каналът му няма какво да го дискутираме. В репетиционната има едно 6505+, което обаче не е мое, а и не вярвам неговият клийн да е същия.

Parni_Valjak и metalhammer следят темата и тъй като са опитни най-учтиво ги моля да ми разяснят малко за това защо да купя или да не купя усилвател от гореизброените.

Можех и да си мълча в очакване, но изглежда така дискусията ще бъде по-полезна и оживена, а и ще чуя повече мнения.

А сега сте вие! Който знае - нека сподели! Вярвам, че темата би била полезна и за много други. :cheers2:

Blackstar-a няма хубав клийн, но аз така и не го ползвам :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By jorog
      Здравейте на всички.Искам да отворя една тема за китарните лампови усилватели(tube head amp).
      Започнах изграждането на лампов усилвател по схема на High Octane.Дотук добре ,но когато потърсих ключе за Standby Switch се оказа ,че няма подходящи със параметри над 220 волта.След което се поинтересувах какви се ползват за тази цел.При което се оказа ,че самият ключ е по-скоро за естетическа цел и не е критичен елемент от схемата.Даже се посочват повече вреди отколкото ползи.Искам да попитам тези които са по-навътре в тази материя има ли значение дали има или няма един лампов усилвател Standby Switch?Понеже съм виждал и много такива без Standby Switch(например на Fender ,Gibson и т.н.).
    • By Evtim Djerekarov
      Здравейте,
      Донесоха ми за ремонт един лампов усилвател, който изглежда като правен на ръка, и може би не точно китарен. Ако има интерес, мога да го снимам. Усилвателят има захранващ трансформатор, изходен такъв, два дросела (отделно филтриране за отоплението на първата лампа), ползва 2xEL84, изправител EZ81, предусилвател с 2xECC83 и някаква странна тремолоподобна схема, базирана на 6Н1П - мисля, че това е някакво bias-shift тремоло, което варира преднапрежението на крайните лампи (а схемата е в общи линии cathode bias). Възможно е, да бъркам какво прави футсуича с тремолото, поради непознаване (и неизмерване) на конектора.

Може да имам неточности и грешки по ваденето на схемата, за което ще се радвам, да ме уведомите, ако забележите нещо, Цялата тремоло схема ми се вижда доста нестандартна, а недоумявам и как работи 6Н1П при това свързване на нагревателя (единият полюс на AC 6.3-те волта е подаден заедно на крачета 4 и 5, а краче 9 (екран) е свързано с другия полюс).

Изобщо, предвид ниския входен импеданс, тази схема не ми се вижда никак китарна. Ще се радвам на всякаква информация за нея (дали е копирана от някъде, откъде и т.н.).

http://i1302.photobucket.com/albums/ag125/EvtoDJ/Guitar%20Amp%20Schematics/amp1_zpss0r7x4tl.png

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.