Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

ама айде слагайте снимки ;)

най-добре от концерт, ама не как свирите а снимка на риг-а на сцената

ако показвате домашния риг - снимайте в къщи или репетиционната

 

даже е добре да пишете и в коя банда свирите с това нещо за да може ако някой иска да дойде и да ви чуе на живо

 

 

^ въпросите в отделна тема защото тук са офтопик

 

подкрепям , дори може да се започне като нова тема, в която да се слага само снимка + кратко изреждане на нещата , така ще стане доста по-любопитна темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Пегаси темата... :thumbup:

Китарлък -> тунир -> тремолце -> дистец -> ва-ва педал -> еквализер ->джилей -> джилей-> фйейзар->кубе

По пътя има още, но идват по-бавно зааради кризата :thumbs_up: А ползата от тази тема някой знае ли я? Дано поне на автора му свърши работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо което винаги ми помага с дизайна на педълборда ми. Дори има анализатор който показва колко ми е як педълбордът.

 

http://www.beavisaudio.com/flash/DS1.html :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Docc(пък и който знае): За какво служи тая "ластичка за коса" на нъта? Виждал съм го на доста китари и то все с различни парцалки, но така и не мога да си обясня какво прави там...?

 

О, и... Е*ати якия риг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Най-вероятни са следните 2 варианта:

Вариант 1: Приплъзва го върху грифа за да мютва струните, докато прави разни акробатизми например.

Вариант 2: Седи си винаги там, някои хора се оплакват, че китарите им дрънчат именно от там (струните след нъта) и така се заглушава това.

2ят вариант мисля е по-вероятният, ама ако иска docc ще си каже сам.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Вариант 1: Приплъзва го върху грифа за да мютва струните, докато прави разни акробатизми например.

Вариант 2: Седи си винаги там, някои хора се оплакват, че китарите им дрънчат именно от там (струните след нъта) и така се заглушава това.

...

 

В конкретния случай е вариант 1.

Аз лично използвам и приложение по вариант 2., но на друг инструмент. На мястото м/у обтегача и моста (на снимката е без "приспособлението").

 

174520995817627399941278259017I3U0f2xnStq2leX5VNDJ.JPG

 

... и за да има шарения по темата - в момента съм със следната (FX) "подредба" за home practice.

 

6746584092689532551278259597BYC0aX9BbZsCG1WPNGEU.JPG

 

Стендът е "зареден" със следните:

 

63154825112291693571278260374lYrJt3NK8hgYQC4vM80g.JPG

 

... но предимно "разучавм" новата придобивка!

 

9424458672304646551278260916tYxNHTBJ3LQd7vjG6ATu.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Какво открих днес -

Джо Стъмп'с чейн -

Guitar-ands-pedals-003.jpg

 

 

Тази идея, ми е доста добре позната.

 

Както е казал великият Конфуций -

Три пътя водят към знанието: пътят на размишлението- това е най-благородния път, пътят на подражанието- това е най-лекият път, и пътят на опита- това е най-горчивият път.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят чейн от известно време:

 

 

Китара (Крамър или Бейкърс) -> Процесор Бос -> *и сега внимание!* -> Домашно правен усилвател за бас китара-> домашно правен кабинет 1х12 с български широколентов 60-ватов говорител. Идилия... Ама ентусиазъм има ли, всичко е ок. (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.