Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Благодаря ти за информацията. Схемата я имам (има я на сайта на Fender между другото), гледах по разни форуми как са го направили със Send/Return, не е сложно. Не се бях замислял за master volum-a - каквото и да си говорим, ако ревне с пълно гърло в хола (където се ползва) ще ме изхвърлят заедно с него :) Благодаря отново за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За преампа си нямам представа, но аз сложих същия говорител в Суперчампа, вместо стока и разликата е огромна. Много повече бас , по добри високи, по малко среди и два пъти по силен звук. Най големия проблем на Суперчампа е супер скапаният говорител и като се смени с качествен такъв, саунда с еподобрява драстично

Ами аз му сложих Селешън-яко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I AM BOSS ADDICTED

 

основните стомпбоксове, които ползвам

 

boss bcb 6g - psm 5 - turbo distortion ds2 (k.mod)- heavy metal hm2 - turbo overdrive OD-2r- chorus CE3 - d.delay DD2

http://s170.photobucket.com/albums/u270/ur...nt=DSC00428.jpg

 

изборът на ефектите в педалиерата bcb 6g е направен спрямо конкретните ми нужди и търсене на звук, (градене на някакъв "мой" такъв). дава възможност за хеви метъл ритъм и соло звук(80's), както и хард рок (примерно 70-тарски) и блус звук(60's). Използвам пред клийн канал на лампово комбо, но и добър транзисторен също би свършил работа. Голямо улеснение е, ако не ми се мъкнат ампове. Примерно за репетиционни(бих пробвал и на концерт). PSM5 освен, че захранва ефектите, и байпасва и мога да свиря и с драйва на апаратурата.

В бъдеще бих направил 2 такива педалиери - една за пред ампа и една за в лупа.

Към пре-амповата бих вкарал(ще ми се освободят 2 места) - авто уа, граф еквилайзър, може би нойз гейт или пък още два драйв стомпа.

Луповата - хорус, флейндж,фейз, 1 дилей лонг, 1 дилей шорт/ривърб.(обикновено амповете са с вграден пружинен ривърб).

Компактно и лесно за носене.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен дали съм писал някога в тази тема, а имам някакъв спомен, че е доста стара.

 

Последно при мен нещата стоят така

 

 

Aria Pro II -> Line 6 PODXT -> Garland Custom Amp 100w

 

POD-a се връзва send/return

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кфо да кажа, моят чейн е малко беден

1. Washburn X10 - BOSS DD-7 - IBANEZ TBX 30

И алтернативният вариант:

2. Washburn X10 - Behringe V-AMP2 - IBANEZ TBX 30

 

Смятам при първа финансова възможност да ъпгрейдна т.1 и да елиминрам т.2 :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Epiphone Les Paul w/ Seymour Duncan Distortion bridge pickup

 

Marshall JCM 800 100 Wats Head

 

cabinet marshall 4 x 12 w/ G12-T70

 

BOSS MT-2 Metal Zone

 

Dunlop Cry-Wah

 

Digitech Multi Chorus

 

Lexcion Reverb

Редактирано от Doombringer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз какво да ви кажа - преди 4-5 години настъпиха някои съществени промени в живота ми и свиренето за съжаление остана на заден план. Не че тогава бях професионалист или нещо - имах една кремонка с 3 единични(изключително шумни) адаптера (и изтъркани месингови прагчета), някакъв дисторшън(камионче) и едно кубе, което даже не беше мое. От това човек може да съди на каква вълна съм бил тогава (слушах най вече метъл - Металика, Мегадет, Пантера, Айрън Мейдън, Блайнд Гардиан и др.) . Междувременно си взех една евтина акустична китара, за да не забравя съвсем къде са струните и как се хваща грифа( е поне пък се научих да свиря с пръсти). В последно време (близките 5-6 месеца) отново ме хвана мерак да свиря(евентуална причина може би е това, че музикалния ми кръгозор се разшири значително през последните години, със стилове като контемпорари/смуут/фънк джаз и групи като Тото, Стийли Дан, Дон Докън и др). Сега както и преди, нямам много оборудване, затова и чейна ми е доста скромен:

ел. китара Ямаха -> файъруайър аудио интерфейс(Swissonic Easy Firewire) -> лаптоп -> 2.1 спийкъри.

 

П. П. Може хардуерния ми чейн да е скромен, но пък от към софтуер не мога да се оплача. Тъй като съм фен на софтуера с отворен код, ви презентирам софтуерния ми "чейн" :greenangel: под линукс, а той е:

системен вход 1 -> джак -> LADSPA плугините КАПС (главно симулации на лампови усилватели) -> Ардур (за запис) -> джак -> системен изход 1

 

Ако се чудите как звучи - ето тук можете да чуете една леймърска импровизацийка. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ъпгрейдите:

BC Rich Kerry King Wartribe => Randall KH 120 => Behringer NR300 - това в репетиционната и по концерти, а вкъщи само китарата + главата на ампа + гитар риг 3 :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson SG > VOX wah > Gyuatone OverDrive > Digitech Screamin' Blues (OD+dist) > amp

 

Два въпроса:

1. Имам намерение да купувам тремоло (харесал съм BOSS), къде е най-подходящо да го сложа?

2. Има ли значение кое е първо драйва или дисторшъна? (Digitech-a е смесен, но аз го ползвам с high gain, демек като дисторшън повече).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама айде слагайте снимки :greenangel:

най-добре от концерт, ама не как свирите а снимка на риг-а на сцената

ако показвате домашния риг - снимайте в къщи или репетиционната

 

даже е добре да пишете и в коя банда свирите с това нещо за да може ако някой иска да дойде и да ви чуе на живо

 

 

^ въпросите в отделна тема защото тук са офтопик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара (LP копие) > Cray Baby wa-wa > Digitech Scream drive > някъв Chorus (хареса ми че не мачка звука, не му помня марката) > Ibanez Delay > AMP Lany с drive и реверб отделно за двата канала.

 

Ползвам и двата драйва единия по-блусарски другия за по-тежък. :)

 

Бих искал

Китара (LP копие) > Cray Baby wa-wa > AMP Lany с drive и реверб отделно за двата канала, а останалото през loop, ама много кабел и ме мързи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.