Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

@ sa6tiat, батка, знам че звучи пъпо и тривиално,ама пробвай Метал Зон или Сансамп или пък Marshall Jackhammer...нз какви камионетки пробваш, ама в тия има доста гейн.Аз например, като свирих с Метал зоната гейна не е бил много повече от средата...а това за еквалайзера е друга хава...ше ти промени звука, много ясно,ама няма да ти даде гейн, а компресорите са пък друга работа - от него можеш да изкараш атака и продължителност на тона,ама аз лично не йм се кефя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да раздвижим тази добра и полезна тема, отворете очите на старото невежо;

 

Прекрасна двуканална лампова главица със прати-върни, естествено.

Като начало и дори като край е ок, обаче човекът търси вариативност от звуци.

 

Ползвам засега един вехт процесор на АРТ SGX-2000 през сенд-ритърна за хорове, флейнджове, реверби и забавяници. Тоа самия процесор е и предусилвател с една ламБа; търся варианти, но драйвът му е драйф.

 

А тъжната новина е, че дори хубави камЬончета преди главата звучат като сапунерки в сравнение с Ламбовото дриве.

Засега състейнърите, които пробвам, също не задоволяват.

 

Разгърнете мощна дикусия.

Благодара.

 

Re:

Ясно е, че каквато и дискусия да се заформи /само дето няма индикации за такЪва/, аз досега не успях да извадя задоволителен хай-гейн звук от камЬонче върху чистия лампов звук; дори в сравнение с драйв-канала на главата нещата като обем и т.н откъм ДАП-а /камЬонщините/не върът...

 

Ся, идеята да буча сякакви еквалайзери и прочее неща отпред не ме блазни, честно. Тъй и с неизбежните състейнъри... Фнимателно следих темата, рових, питах; дежурните отговори, че става с проби, са ясни. Другото, което ще ми спести ровене в англоезични сайтове, мнението на патили, свирили профи, и свирещи, ми е важно.

Стилът ми е шантаво-еклектичен, така че прекрасният чист и драйв саунд на лампата не изчерпва търсенето ми. Макар основата наистина да е повече от много добра!

 

Продължавам да ровя в нета; вие помагайте с менния; търся варианти от доста звуци.

П.П Много съм вчепатлен от звука и въобще експириънса на Асенчо от Hyperqube-тата; само дето тия семпли и ВСТ-та нещо не ги виждам през главата...

Макар че ползвам едни дигиталщини през сенд-ритърна.

Замислям се за някакви донаправяници на главата с още един канал, но това е вариант Б;

 

Да помислим заедновато, що ли.

 

Та чувствайте се поканени - хем по темата, хем по мен, с по една сопа...

 

 

 

Мони, като те слушах на концерта за Светльо, наистина ми хареса звука на Гарланда.

Ламповият драйв си е о.к.

Не разбирам какво искаш още: повече гейн или повече състейн.

Опитай с някакъв буустър отпред: Boss DS 1, Ibanez Tubescreamer, N Аudio Firesound или др.

А и с ефект-процесора в луупа си е екстра. Можеш да експериментираш като Асенчо с разни дилеи и др. ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sa6tiat

Аз лично не смятам, че камиончетата преди ламповите усилватели непременно звучат супер зле. Някои, по скъпи или по добре направени такива се справят доста добре и в много случаи (лично аз, подчертавам) ги предпочитам пред ламповите драйвове, макар и да съм голям фен на същите в дадени ситуации. Но аз винаги си вадя хайгейн драйва от две последователно свързани кутийки или от бустер в крънч канала на ламбата.

В момента разполагам със следните камиончета

efecti.jpg

Навръзвам ги според случая и стила, като се опитвам да не използвам повече от 6 наведнъж, за да не ми ядат от саунда и да се побират в куфара на Бос.Най често имам три последователни драйва, навързани един след друг (,но никога не използвам повече от два заедно) и от тях получавам всеки необходим ми саунд. При нужда могат да звучат много тежко, макар и да не могат да се мерят по бруталност с главите Енгл, с които напоследък свиря, но не ми е и нужно. Драйвовете са Ибанез ТС808, ТСелектроник винтидж дисторшън и ОСД Фултон. Обикновенно Тюбскриимъра се явява бустер на другите два, скоро мисля да го сменя с новия Фаиърсаунд на Никифена, защото ще има една много важна опция, която живо ме интересува.

 

Най често използвания ми риг е

Тюбскриимър ТС 808/ОСД Фуллтон/ТСелектроник В.д./Т-Рекс Тремстер/Бос ДД3(или ДД6)/Бос рев5 ривърб/волум педал Джордж Денис, Уа Уа Дънлоп

 

За ампове използвам Енгл Тъндър 50 (лек и удобен за носене), Енгл Суверен 100 вата, или Енгл Фаиърбол глава с винтидж 2 по 12 Селешчън говорители.

azie.jpg

azst.jpg

Напоследък свиря с една доста популярна поп група и получих договор за ендорсмънт от Енгл, така че една година трябва да свиря само с техни усилватели( за което никак не съжалявам,много са добри)

 

Та да обобщя, за мен, алтернатива за изкарване на качествен( и разнообразен) саунд, освен нормалния, с чисто лампови средства е и с два добри драйв педала в 

чистия канал на лампов усилвател.Саунда ,който

се получава е различен от ламповия драйв, но също е много качествен и приложим. Условието е да се използват педали с високо качество, като например Фаиърсаунда на Ники и някои качествен дисторжън след него (което лично за мен изключва Метълзон и други подобни настъпи кутийки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара -> Вамп -> Миксерррррррр -> Комп

-------------------------\/--------\/------\------/\

-------------------------------------------> Equalizer -> Power Amp

-------------------Modulizer---Virtualizer

--------------(compressor)---(cabinet sim.)

 

Сложно ... и не чак толкова ефективно НО върви с пълна пара . Като за с V-Amp2 бива ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Engl Powerball с G-Major в loop-a с 4х12 V30 box ... ама аз опъвам дебелите струни и храча ниските тонове към този сетъп. Скоро ще има update - firesound2 като booster, и един сплитер след това които ще цепи сигнала към един Garland или H&K Tube 100 - най вероятно пак с G-Major в loop-a и 4х12 с все още неизяснена конфигурация.

Идеята е следната - след всяка репетиция цялата банда на опашка пред Пирогов за лепене на тъпанчета :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И гейн, и състейн!

И така, че да не переебават хубавия тон на главата, който е веднАж!

Такъв чист тон рядко се намира.

 

Кольо, ще пробвам. Проблемът е в търсенето на състейн и на по-гейн, ако па да не е хай.

И освен това шумовете ме дразнят....

 

Нещо за DI - box?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ DI box-a е с друга идея, Същии. Boss NS2 - Noise Suppresor - но ще яде малко от тона и вероятно състейна- няма как.

И аз препоръчвам - Firesound By NAudio corp. - чудесен буустер :)

 

@kolio_k - ENGL endorsement - 3 * yeah! hooray! - мега cool :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и моя: http://alexpictures3.hit.bg/Alex%20V.%20Rig%20.jpg :wallbash::hysterical:

 

A: Guitar->Switch->Wah->Distortion->Whammy->AMP In

 

B: Fender FX Send to G-Major In

 

C: G-Major Out to Fender FX Return

 

D: Footswitch

 

E: MIDI Out from FCB 1010 to G-Major MIDI In

 

F: Preamp Out to Volume Pedal In

 

G: Volume Pedal Out to Preamp In

Редактирано от Alex V.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ sa6tiat, батка, знам че звучи пъпо и тривиално,ама пробвай Метал Зон или Сансамп или пък Marshall Jackhammer...

Моите уважения, ама нищо не каза. Май изобщо не усещаш насоката на мисли на sa6tiat...

 

 

...Ясно е, че каквато и дискусия да се заформи /само дето няма индикации за такЪва/, аз досега не успях да извадя задоволителен хай-гейн звук от камЬонче върху чистия лампов звук; дори в сравнение с драйв-канала на главата нещата като обем и т.н откъм ДАП-а /камЬонщините/не върът...

Моето скромно мнение доста се покрива с това на Кольо - вариантът за читав драйв в чистия канал е с два драйв педала, обаче КАДЪРНИ! Не като някои от гореизброените, които е грехота да пльокнеш в ламби. При мен този ефект става с Файърсаунда на Никифена и един зилен Тюбскриймър 9-тка. И двата със специални и подбрани елементи, защото (сам се убедих за себе си) сток версиите са кофтажни...

Другият вариант, който мисля, че ще ти донесе повече гейн, състейн и компресия, отколкото ти трябва и можеш да носиш - Файърсаунда преди ламповия драйв. Отвява направо!!! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монка,баце,нали имаш Никифенски сансамп-пусни го на бритиш/клийн с драйв на 1/4 и вкарай един овърдрайв (примерно бос СД1) отпред да видиш кво става..

А по темата-гореописания вариант +фленджър и сега си чакам ламБовия амп. B)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм писал преди май, но от тогава си набавих някой неща:

 

китари - Squier Stratocaster, само дървото е оригинално - другото е сменяно, електрониката е SSS, Фендер адаптери;

Кремона страт копие със хб Duncan SH-4 на бридж и Фендер Страт сингъл на нек - конфигурацията е HS, без пикгард

 

ампове - къстъм чист лампов преамп, за свирене през компа; къстъм 8" 5w кубе , чист канал на Fender Princeton, драйв на Dumble, обикновено го ползвам на 12" каб вкъщи; копие на Soldano SLO 50, с разни модове; кабинет 1х12" 100вата оупънбек с пренавит дърт говорител RFT

 

ефекти - къстъм Fuzz Face с германиеви транзистори; къстъм Big Muff Pi; (пак) къстъм Blue Clipper; къстъм Small Clone Chorus (всичко къстъм бате, няма китайско); Boss DM-2 аналогов дилей - единствения ми фабричен ефект; скоро мисля да си набавя Boss DS-1 или DS-2 и плачещо бебе :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте и още мнения, за състейна никой нищо не отзивва?

Писах аз - Файърсаунда преди ламповия драв. И двете умерено или и двете умопомрачително набримчени... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано е да се каже.Засега е китара Legend(леко сийморизирана с дънкани), Ibanez ТS5(всяка фирма прави и ташаци, но за буустър се е отрепал, май няма да го сменя скоро), WahWah Proel(правят предимно ташаци), Fender automatic guitar tuner, Берингер GH110 или Фендер Фронтмен 212R според ситуацийката.

Но само след месец чейна ще е различен(дойдоха финанси), за повече инфо следете раздела "Фукня"

А за състейна незнам.Оправяйте се.Аз нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да спирате да давате съвети,

1. Кой тунер ще свърши работа при оптимално съотношение цена-качество, като държа да е много точен и да работи без проблем в Е b и D?

 

Въобще, давайте привюта за техника, чейнове, въобще кое с кое върви, кое с кое не става, изобщо, не се срамете, моля. И най-вече за през лампова убава техника.

 

Хубаво е да има мнение и от хора, които не настъпват педала много яко; реге-джии, по-софт любители.

2. Живо ме интересува състейн на чисти канали; не само проблемът с драйв-гейн резачките.

 

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.