Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се запознаем :)


Recommended Posts

1)nickname: тук съм си Вяра

 

2)Възраст:29, но все по-често се чувствам на 4

 

3)Образование:

Английска гимназия Бургас

Бакалавър по стопанско управление, Магистър по бизнес администрация- С.А."Д.А.Ценов"

в момента уча съвременна музика в Единбург

 

4)Вашият инструмент/и: пеене, бас китара

 

5)Предпочитан музикален стил: соул, блус, фънк, госпъл, р'н'б, хип хоп ... и едно особено love/hate отношение към джаза

 

6)Вашият вдъхновител: мама, Корнелия Чекелева, Анет Чапман, Стоянчо Бозов, Калин Крумов, Людмил Крумов, Блуи, Боби Макферин, Джуди Ниймак, Арета Франклин, Марк Нопфлер, Джеймс Джеймисън и няколко велики дядки от делтата на Мисисипи, които вече не са между живите

 

7)Досегашни (не)реализирани проекти:

работила съм като певица и басист с разнообразни формации и проекти със средна степен на комерсиален неуспех

 

В България върхът на музикалната ми "кариера" беше поредица от гигчета в Парти клуб в Бургас през лято2004, когато се запознах с много ценни за мен хора, които ме подкрепиха в налудничавата ми идея да представя мои кавъри на популярни песни. Акцентът беше в това да се представят нови идеи, стилова интерпретация, импровизация: текстова, мелодична, хармонична ... по това време бях абсолютно самоука и в пеенето, и в свиренето на китара

(имам записи, и даже мисля да ги ползвам във форума когато искам да обясня на някого какво имам предвид с някой коментар на пеене, нещо като преди и след - не за друго ами защото има едни общи положения, които са в сила за голяма част от певците, които се насочват към определени стилове, искат да пеят с определена техника или на английски по-специално - когато майчиният им език е бългаски)

Та за въпросното лято и Парти клуба...в наивността ми, че музиката е "универсален" език си мислех, че фактът, че нямам музикално образование и съм самоука ще остане на заден план пред това, което представям като сетлист и музикантите в Бургас би трябвало да са не по-малко ентусиазирани от английските си колеги за нещо ново, различно, както аз обичам да казвам : "ХИТРО!!!"

след шокираща среща с някои представители на бургаския музикален "елит"(похвално мъничка част-повечето ми се зарадваха:) започнах да се забавлявам, особено с лафове от сорта:

"Абе тая мацка не може да го е измислила този аранжимент сама...чула го е от някой в Англия..."

другият лаф беше:

"Тва е мадамата дето се е разочаровала от музикантите в Англия и е дошла да прави банда в Бургас"

Тук е мястото да спомена, като ще се запознаваме, че имам нулева толерантност към използването на термините "мацка" и "мадама" по мой адрес :rulez:

 

други лични върхове:

наскоро след задълбочено изследване и лична комуникация с г-н Деян Неделчев в един популярен сайт, както и дискусия на неговия безспорен хит "От икебана дървесата ги боли" направих доста сполучливо дис-видео, парчето нарекох HOT AIR(по повод това, че господинът си е чиста проба въздух под налягане), за което получих известно количество хейт мейл от Деян и негови близки...

На мен си ми харесва хаха линка в подписа ми е към въпросното видео в тубата

 

В момента работя по 3 проекта: EP на бандата ми Who's your mama now(soul/blues), албум на Conscious route (хип-хоп/р'н'б ) и соло албум (музика за слушане в кола).

 

8)Странични интереси:

режисиране, снимане и едит на видеа-то всъщност никак не е странично за музиката(поне при мен не е), астрология, Астон Мартин

 

9)В кратце(или с две думи за вас самите): две думи? не го мога това...

 

1.най-накрая си намерих мястото в тоя живот

2.много ме кефи да обяснявам теория на близки и познати, които срещат затруднения...има нещо много готино в това да видиш как се разпръсква мъглявината, формирана в нечия глава в следствие на популярния метод на обучение:

"Ученик: Добре,ама защо е така????

Даскал:"Щото така!"

 

Много се паля за музика, особено когато някой си прави "чикии" с музиката, пуска някви бози в публичното пространство и се изживява като звезда или капацитет, а покритие липсва.

Пеенето ми е страст, болест, любов, болка- каквото да кажа ще е малко, постоянно си набивам каската колко съм мързелива и колко много има да работя, по който се сетиш аспект

 

 

Това, че съм музикант не е случайно, но на моменти ми се струва, че си избрах този път не само от любов към това, което правенето на музика внася в живота ми, а и малко на инат...като филма Да обичаш на инат.

Запомнила съм няколко особено важни тесли, от тези които съм отнесла досега:

;) :

 

Тесла номер1:

Бях на 16 когато едно "светило" в бургаското музикално ми каза, че съм твърде"стара", за да почна да уча пеене и най-добре ще е да си намеря друго "хоби"

Тесла номер2:

Неволно изпусната реплика, че пея в една банда, защото китаристът ме бил харесвал и затова ме били взели.

Освен това ВСЕКИ знае, че бандите с РУСИ певици имат повече шанс за успех.

Тесла номер3:

Когато реших да се запиша на хор, за да намеря отговор на милионите въпроси в главата ми околните музикални мозъци реагираха така :

"Хор!!!!Ти ЛУДА ли си????Ще си развалиш рокаджийското пеене!" ...аз си се записах :whistle:

Тесла номер4:

"Уау, много яко свириш бас...за момиче" ..............................................

 

Друга отличителна черта: много по-лесно приемам критика, отколкото комплименти.

В голяма част от случаите забелязвам своевременно грешките, които правя и ми става тъпо ако някой след гиг ми каже: Лелеее как пееш!!Ясно ми е, че или не разбира много от пеене, или е ласкател.

Единствените хора, от които мога да приемам похвали са хора, които споделят и забележките си: т.е. имаме някакво изградено доверие към преценката

 

От първата ми банда досега все се намира някой да ми каже, че пея по-различно от другите, и че "талантът" си личал дори да не е обработен :) - и това комбинирано с факта, че доста често съм пяла/свирила успешни гигове без и наполовина от необходимите репетиции би могло да ме накара да си мисля, че щом и така се справям няма нужда да си давам много зор...

един познат преди време беше ми дал много интересен отговор на едно мое питане

бях на 19-20 и тепърва почвах да търся информация за брейковете в гласа и как да се отърва от този отвратителен и неконтролируем yodel, който произвеждах при рязко преминаване от гръден в главов

та питам аз въпросния "норвежки" музикант :secret:

'Има ли някакви упражнения, които мога да правя...тука тва хич не ми харесва, много си харесвам тембъра като пея в гръден регистър, искам и главовия да ми звучи така силно и резонантно, но сега - долната половина е адски тънка и немощна, а горната писклива и неконтрулируема... хъката-мъката обяснявам аз с простички думи и както си мога...(да не забравям да спомена, че това ми костваше много тогава: бях от тия пишлемета, дето предпочитат да разбият стената с глава, вместо да признаят, че не знаят къде е вратата и да питат някого :)

Та събирам аз кураж и питам.

Отговор: "хехехех, че ти ако можеше да го направиш тва щеше да си Марая Кери!!!Не го мисли-тва..не можеш-не можеш...я виж колко хубава кънтри бленда имаш и как хубаво естествено си пееш!!!"

 

...............................................

Та така къде по съдба, къде по случайност, къде по right place/right time и къде по чист Овенски инат в момента си живея мечтата - да уча музика и пеене.

Пожелавам на всички

1.да не си предават мечтите и

2.да работят, за да ги сбъдват :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бакалавър по стопанско управление, Магистър по бизнес администрация- С.А."Д.А.Ценов"

в момента уча съвременна музика в Единбург

 

Е това е последователност... :)

 

....Странични интереси-Астон Мартин....

 

Имаме точка на пресичане!

 

...парчето нарекох HOT AIR(по повод това, че господинът си е чиста проба въздух под налягане)...

 

Засегна любим мой изпълнител...

 

имам нулева толерантност към използването на термините "мацка" и "мадама" по мой адрес

 

Дай конкретни обръщения,да не сгафим!

 

Или накратко-добре дошла! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей мацка ма ти много яко бичиш, къде си се засилила да пйееш

 

та като изключим горното, което те дразни просто казвам - ДОБРЕ ДОШЛА и жалко, е че си далеко, че си търсим пеещ елемент за нашата формация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам нулева толерантност към използването на термините "мацка" и "мадама" по мой адрес
О,Котьоо :) ,добре дошла!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:

е ТЕ тогава реших, че тва искам да съм аз след години-ей така луда бабка, която може да не може да ходи сама, но като излезе на сцена кара публиката да плаче, да скача, да денси и да се вълнува с музиката, която изпълнява...

:punk_guitar: :punk_guitar: Добре дошла, луда бабке! :punk_guitar: Това е официалното ми посрещане към теб, а иначе отдавна те посрещнах(може би - първи).

Дано "лудостта", която се лее из форума, да е добра среда за вдъхновение на бъдещите ти творчески планове. :greenball:

:punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar::godbless::band1:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино представяне! :hysterical:

 

П. П. Мислех, че съм най-близо до състоянието "луда бабка", но вече усещам, че някой ми диша във врата... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за топлото посрещане :virtuoz:

 

@arebegai : за обръщение - мисля че "Вяра" е доста подходящо

за Астон Мартин: можем да си поговорим на лична, ще ми е интересно

за Дидко: всеки има свой вкус ..

@Acei: съжалявам, че не мога да помогна и успех в търсенето на певец/певица

@Hillbilly: аз да си кажа от началото... после да няма разсърдени :music:

@synchu мерси и на теб

@Лими : мерси, искрено се забавлявам с постовете ти, даже има дни само теб чета хехе

аз досега лудост тук не съм забелязала... по-скоро келеширане на околната среда :ok::recourse: ... да са живи и здрави младите!

@vanboy: мерси и на теб

@Angelina: мерси, този коментар направо го приемам вместо хляб и сол за добре дошла :dance:

и теб много обичам да те чета, и да те слушам.айде да хванем някой джем да направим двете :coolp:

@Stone : благодаря :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Angelina: мерси, този коментар направо го приемам вместо хляб и сол за добре дошла :hysterical:

и теб много обичам да те чета, и да те слушам.айде да хванем някой джем да направим двете :)

You made my day! С най-голям кефффф!

Дамско партииии, с бас китарка... :)

 

П.П. Подробностите на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле :hysterical: Седнах, четох, пак седнах и още четох и от седене ме заболя кръста... Остарявам... След всичко прочетено дори не знам какво да напиша, което да има някакъв смисъл, затова ще кажа само - Добре да си ни дошла във форума. Не се впрягай на коч компанията :hysterical:

Допреди 3 години знаехме поименно жените, които бяха регистрирани сред нас. Наставаше малка "нежна" революция когато се види женско име. Днес е малко по-различно или поне смятах, че е така... Привлече вмниманието на много народ :hysterical: Честито... Сега как ще те опазим от налитащите на талази хора в тази тема, не знам... :):hysterical: Днес брадвата е МНОГО ТЪПА, момчета!!! Запазете добрия тон и не мацкосвайте/котьосвайте момичето. Поне да я посрещнем като хората, пък после правете фиестата, с която да ни създадете работа... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.