Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Както аз мога да се похваля от Nux-а който си взех днес. Модела е Minghty30 и е 30 ватово (о изненада) Но звукът е уникален! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вик , Честито за новото басче !!! Май вече сме от една партия !!! :))) Със здраве да го ползавш :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец пристигна един стар фетиш:

Sting06.jpg

Но нещо не съм крайно очарован. Грифът е с бая по-различен профил от този на '51 reissue (по-изтънен, остри кантове на фингърборда и не толкова удобен- ръката ми се натоварва много след час свирене). Както пишат навсякъде жака се вади непрекъснато и трябва да се "побългарява" за да стане стабилен. Отделно, въпреки, че дървото е страхотно като звукови качества, оригиналният адаптор е кофти и убива много от кефа. :unsure:

Редактирано от cecob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да са ви честити дървесата, момчета, а следващите да са още по :hooray:. Викторе, ако можеш да ми кажеш колко милиметра е разстоянието между струните при магарето, че и аз го гледам от доста време, но не намерих никъде този размер. Също как е баланса? Грифът натежава ли, когато свириш прав?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните по усет са една идея по-близо от тези на Ibanez BTB 676, които по спецификация са на 17мм. За моите лапи не е неудобно да бъркам между струните и да бръмча с дабъл тъмб. Като сравнение между Ibanez-a и Шекито, не усещам особена разлика и не се напрягам, а дори Шекито ми е по-удобно в някои моменти. Истина е, че няма вкарана спецификация за това разстояние, но винаги съм насреща да тестваш. ;) Балансът го изпитах веднага с широк колан и няма грижи. Ключовете са олекотени, от някакъв композит и главата не увисва, нито пък грифът се вдига нагоре. Това още трябва да го тествам, но за мен и в това отношение е удобен бас към момента. Долният болт за колан на тялото е закрепен в горната част на телцето, което е с цел именно този баланс. Басът пристигна прекрасно фабрично сетъпнат с гриф прав като огледало, без мисъл за фретбъз. Ако имаш желание, ще се видим в удобен час и ден, за да тестваш лично. :) За мен ще е удоволствие да полафим пак на тема басове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Sting Signature. Грифът е широк колкото '51 (на нулевия праг е 41.30мм), но е по-скоро "D", а не "C" shape, както го представят. По-дебел е от '62, но по-изтънен от '51, което на мен не ми допадна- колкото по-дебел(thick) e грифът ми е толкова по-удобен, не знам защо.

Редактирано от cecob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като звук как е с тоя сингъл толкова изнесен към грифа не е ли малко мътен

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко по-мек е, но ако беше по-назад с тези дървета щеше да стане много "слап", така докарва дъртия рок'н'рол тон с достатъчно среди, даже предостатъчно. Особено с един muter след струнника става много James Jamerson.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш, че не си особено впечатлен от звука, защо не му вземеш един SD Antiquity single coil.

 

ПП: Май отвличаме темата. Ако някой модератор я види, нека да я отцепи в главния раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Честито!

В тази връзка се сетих за една поговорка (с най-добри чувства към изобретателя и ползвателите на машинката.)

"Накарай мързеливия на работа да те научи на акъл" :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.