Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

И аз му благодаря от все сърце за направата и нервите покрай този проект!Жив и здрав да си , Коце и да ни радваш и занапред още с таланта и човечността си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fan-freted necks е много подходящо за бас. Дебелите струни са по-опънати и звучат различно. Справка - Лейлън Склар в Тото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Наистина не знам какво точно да напиша, за да изкажа уважението и респекта си към Коцето Димитров.

Това ми беше първата среща с него. Не съм се съмнявал в майсторлъка, уменията и прецизността му.

Не предполагах че са придружени от такава ерудиция, скромност, съпричастност и чисто човешка доброта.

Накрая се улових че си намирам път покрай ателието му, ужким да му занеса някой чарк, пък то да си поговорим за музика, китари и нещата от живота.

Коце, благодаря ти!

 

Иначе китарката върната към живота от него е с доволно тривиален проблем. Ето снимки преди (бррррр....):

 

BROKEN_1.jpg

 

...вече на операционната маса...:

 

BROKEN_2.jpg

 

... и след:

 

NU_1.jpg

 

IMG_3313.jpg

 

IMG_3309.jpg

 

Китарата е била репарирана в Англия. Под "репариране" се разбира три коларски винта и левашки намацан бърст, за да може черното да скрие пораженията. И естествено, след два месеца грифа "цъфва" отново и китарата се връща в Ибей....Последва прелакиране на грифа, перфектен рефрет и изравняване на фингърборда:

 

IMG_3321.jpg

 

вкратце, ето спасеният и прекрасно звучащ (и изглеждащ) инструмент:

 

IMG_3307.jpg

 

Евалла Майсторе !

Отново: благодаря ти !

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности и от мен, Яворе! Беше ми драго да се виждаме и да се занимавам с китарката ти! :cheers2: 

...карам си колата и си слушам "Wanted"....

 

 

П.п. Наско evernas, благодаря ти за идеята за баса, за това, че прояви търпение и разбиране относно множеството пречки, които имахме, благодаря ти, благодаря ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като уточнение, тъй като за повечето съфорумци марката на китарата едва ли е известна:  на няколко пъти съм "рекламирал" старите Вестери във форума (да е ясно че нямат нищо общо с продаваните и в България нови китари с това име). Този чудесен екземпляр е произведен в Корея в периода 1989-1993 (няма как да се датира по-точно, а тази конкретна датировка я получих от един маниак холандец, който се води онлайн енциклопедия на марката и има над 30 Вестера). Тялото е от масивен махагон с дебелина в най-изпъкналата част (Коцето мери с шублер) около 65мм. На звук и на пипане (и да не забравяме : след намесата на Коцето).... да речем че е над средното Гибсънско ниво   :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително красива китара.. :) 
И естествено страхотна работа, за което не съм и имал съмнения.
Фен съм на ЛП, имам едно копие и винаги ми е било мечта да имам по-истински Лес Поул.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да се каже за уменията, способностите и възможностите на Коцето Димитров - пак ще е малко! Дори и без да навлизаме в персонален план...
Нека просто му пожелаем огромни бъдещи успехи на световната лютиерска сцена (защото ги заслужава, а и го може!). И нека всеки от нас се опита да му помогне в неговият път към това - дори и само като му пестим времето...

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая китара за да пострада така ,некой по-пиян и от мене я е изпуснал да падне на главата,а както знаем,на Гибсъните това им е слабото място по грифа,майстора я е направил..чудна,поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па как и лепнат новите ключове.... един друг майстор ги е ползвал преди време, той си знае   :) Убаво свирят.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.