Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Видях един Ibanez RG565 Mutant BGCS във Фейса,но ще оставя Коцето или гордия собственик да качат снимки и повече инфо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте тръгнали да го разконспирирате да се включа и аз :)

 

От поне година една чудесна махагонова талпа си стоеше при мен и чакаше да и се случи нещо хубаво, в един момент в базара се появи един интересен гриф и концепцията се оформи абсолютно естествено., Поръчах каквото трябваше от ebay и стартовият материал беше следният:

  • изключително добре изсъхнал (доколкото знам над 20 годишен) махагон за тяло
  • телекастърски тип maple-rosewood гриф от fender bullet (made in USA, CBS ера между 81-ра и 83-а според guitar dater project, за времето си доста бюджетен модел) с оригиналните си ключове (любимият ми тип fender vintage ключове) и оригинален neck plate
  • комплект Seymour Duncan Vintage Soapbar SP90-1 адаптери
  • HIpshot фиксиран бридж

С Коцето се разбрахме доста лесно за детайлите и спецификацията придоби следният вид: тяло махагон с топ от канадски клен (самият топ е с дебелина над 1 см!!! за този проект изобщо нямах идея да търсим визуален ефект в стил flamed maple, въпросният материал предложен от майстора е почти "plane"  с едва загатнат "burl", Което ме устройваше прекрасно), телекастър форма на тялото без никакъв лак - tung oil финиш, въпросните П90 адаптери и фиксиран бридж, единствен volume потенциометър (без тон по веригата) и les paul тип 3-позиционен превключвател. Грифчето беше подмладено с пълен рефрет и чистно нов нът и в доста кратък срок китарата беше сглобена и готова за подвизи :). Резултатът се получи точно каквото очаквах - инструмент с характер, минималистичен и натурален, определено не е най-универсалният инструмент, но точно това беше и идеята на упражнението ... има много блус в нея, и фънк, и класически рок. За това колко съм доволен от човека, за когото става въпрос в темата изобщо няма смисъл да пиша, много рядко се случва в живота резултата да е точно каквото си очаквал.

Съжалявам за телефонните снимки, но засега толкова ... повече снимки и семпли евентуално по-натам...  :coolp:

 

tele_1.jpg

 

tele_2.jpg

 

tele_3.jpg

 

tele_4.jpg

 

tele_5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочитах много коментари от типа "Ти си велик Коце" , "Коцето президент!" и тем подобни . но аз бих казал че Вие г-н Димитров сте Господ в човешкия му облик  :godbless: . ОГРОМЕН фен , макар и доста "млад" бих казал , мечтая някой ден да се доближа съвсем, съвсем малко до Величието Ви... Имам няколко въпрос обаче - един приятел ми подари китара която не ползва- Скуайер Стратокастър произведен в периода от '97ма до '99та година , с малката глава и 22 прагчета . Когато ми я даде имаше спешна нужда от смяна на прагчета и аз много време мислех над това дали да не я дам на лютиер , но съм си доста любопитен и реших аз да пробвам .  :D Гледах изключително много клипчета и четох по форуми и сайтове, след което един ден реших да пробвам , пък каквото стане . Извадих ги , но сега проблемът ми е със слагането .. Не че не знам какво да правя просто сложих 22-рото и когато оставих да стяга лепилото го стегнах със стяга и си бях изрязал едно парче дърво с извивката на радиуса на грифа , но се оказа твърде мек материала и не притискаше изцяло прагчето хубавo затова след като стегна лепилото видях че откъм 6-та струна е по-високо прагчето и го извадих (В момента си дооформям друго парче от орех мисля че е не съм сигурен,но е доста по здрав материал) . Въпросът ми е (единия)когато сменяте прагчета , слагате ли лепило (и какво) и по какъв начин изкривявате прагчетата .Другият въпрос е дали може да ми помогнете с намирането на заключващи се ключове и ако може да ми кажете цена :) 

П.П. Изчетох почти всичко от началото досега и наистина се изплаших когато прочетох това с кораба ... Добра шега :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занеси си китарата на лютиер, преди да си я съсипал ( от описаните от теб действия, точно това правиш). Извинявай, че ти давам акъл, с най добри чувства е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sp1t_fire97, Костадин Димитров вече работи в София, гледам и ти си от там, не се притеснявай да му занесеш китарата си за смяна на праговете, сигурен съм, че ще свърши безупречна работа.
Наскоро ходих и аз до него и мога да кажа, че се убедих лично в това колко кадърен и свестен човек е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   И като е в София, що не сложите един адрес ?  На сайта няма адрес в София, из постовете не видях...  с полиция ли да го търсим ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kdbasses.com/contact.html

Звъниш и оплакваш се, и после ще се види дали може да те утешат (да ти поправят инструмента)...

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занеси си китарата на лютиер, преди да си я съсипал ( от описаните от теб действия, точно това правиш). Извинявай, че ти давам акъл, с най добри чувства е!

Добър съвет,но едва ли ще го изпълни-видимо е,гледал е доста клипчета в ю-тюб и е чел доста-не го подценявай! :godbless:  :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:D :D :D Наистина мисля да му ги дам да ги сложи .. нещо не ми се получи слагането .. :D 

Благодаря за контактите !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с "малко" закъснение се включвам в темичката, която се радвам, че сте позатоплили :metalist: .

Много и сърдечни благодарности към pampi и anadem, беше удоволствие за мен да работим заедно! Благодаря ви! Развам се, че успяхме да постигнем онова, което беше заложено в плана до голяма степен.

 

рахата - Мутанта (Ibanez RG565 Mutant)  замина без снимки. Всъщност има, но са във Фейсбук.

sp1t_fire97 - Човек, как сипеш похвали и възхвали, чак ме караш да се чувствам неудобно...

Задал си ми въпрос, на който виждам, че вече не е необходим отговор, но все пак ще ти отговоря. Прагчетата не се лепят. Не се лепят, но понякога се налага. Необходимостта и самата ситуация, която е наложила използването лепило може да бъде най-различна. Ако каналът на фингърборда е много разрушен и не може да задържи праг, то тогава се подлепва малко прагчето, но това е само операция, която показва, че фингърборда е вече за смяна. Това е само един от примерите, които подсказват за използване на лепило, но има и други варианти за действие, които могат да предложат и други подходи за рефрет, за да се избегне лепенето.

Чувал съм, че някой производители китари задължително лепват крайчетата на прагчета, но това е непотвърдена за мен информация.

 

Demiurg - ...чак Полиция не е необходима. Едно ЛС би свършило отлична работа и спестила доста писане на полицейски протоколи...

 

От доста време не съм показвал нови неща. Сега има един интересен случай с една китарка, която може да е интересна да се наблюдава процеса на работа върху нея. Не съм питал още собственика дали има нещо против, ако каже ДА, ще я нащракам. ;)

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.