Jump to content
Българският форум за музиканти

Брой цитати и време за редактиране


Recommended Posts

Намирам броя цитати, които могат да се включат в един пост, както и времето за редактиране на постовете за недостатъчни, със сигурност най-ниските стойности, които съм срещал измежду всички форуми, в които съм потребител. От гледната точка на човек, които не го мързи да бъде изчерпателен смятам че ограничението на цитатите би трябвало да се премахне, едва ли някой ще тръгне да злоупотребява с това, а времето за редактиране на един пост да бъде поне 30 минути, а защо не и час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е къстъм сетната настройка, която дава 20 минути на потребителя да си провери и да редактира коментара си. Към този момент не е масово недоволството от това време, да не кажа, че това е първото подобно мнение и затова поради този факт тази настройка няма да бъде пипана. Ако има повече оплакали се от недостатъчно време за редакция на коментар, то администраторите ни ще обмислят варианти. За 20 минути всеки може да напише, прочете и редактира текст, който не е на повече от страница. Ако някой има проблем, винаги е бил добре дошъл да пише на нас модераторите с молба да му редактираме коментара. Като допълнение има опция Прегледай повреме на писане на коментар, която ти дава възможност да видиш нагледно какво е творението ти.

 

П.П. За цитатите от този момент мога да ти кажа, че няма да се промени, защото не би било редно да събереш цитати от 20 страници и да ги постнеш в един коментар, който ще изглежда като резюме.

 

Поздрави,

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За цитатите от този момент мога да ти кажа, че няма да се промени, защото не би било редно да събереш цитати от 20 страници и да ги постнеш в един коментар, който ще изглежда като резюме.

И защо не? Какво нередно има в това да се резюмира? Немалко хора дори го намират за полезно.

 

Лично аз намирам цитирането (и отговарянето) на по-голям брой кратки фрагменти от един или повече по-обширни постове за по-прегледно от това да се изсипе един по-дълъг цитат и после иди търси къде какво точно се репликира.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз понякога се отплесвам да пиша длъжко, но в конкретния случай мисля, че предложението за цитатите не е достатъчно обогатено.

 

Предлагам да си направим драмсъстав към форума и всяка тема, която понабъбне от празни приказки, да се разпределя по роли - цитати, реплики, дуплики и пр. - между актьорите и да се играе на форумните сбирки.

 

Така смисълът на написаното ще се обогати и интонационно, и с присъствието, и интерпретацията на "артистите", както и с някои по-радикални режисьорски решения, декори, осветление и пр.

А може да издаваме и томчета събрани съчинения, тип "алманах", да правим литературни четения...

 

Помислете, хоризонтите за развитие са толкова примамливи!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :):yes:

 

 

Подкрепям предложението за увеличаване на дажбата от време за редактиране. В ежедневието достатъчно се опитват да ни натрапват, че "нямало време".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 минути според мен са достатъчни на всеки нормален човек ,за редактянето на текст ,пък в крайна сметка редакирайте в Нотепад и после направо пейстнете в отговора.....

:):yes::) xax

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 минути са достатъчни, само че не се зачитат и те, ако някой след тебе пусне набързо едно коментарче и те "затапи". Според мене за този казус трябва да бъде помислено повече. Знам че нарочно е така, но би могло да бъде и по-добре реализирано. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо не? Какво нередно има в това да се резюмира? Немалко хора дори го намират за полезно.

 

Лично аз намирам цитирането (и отговарянето) на по-голям брой кратки фрагменти от един или повече по-обширни постове за по-прегледно от това да се изсипе един по-дълъг цитат и после иди търси къде какво точно се репликира.

 

+1 - колегата ме е изпреварил, точно това беше идеята ми зад предложението за цитатите, много по-прегледно е когато дългите постове се разделят на отделни точки, по които да се пише индивидуално

 

Колкото времето за редакция - ако става въпрос за дрънкане, както е в повечето случаи - 20 мин са ПРЕдостатъчни, просто напоследък ми се наложи да пиша няколко по-дълги неща и установих, че при малко по-голяма съдържателност на поста това време не стига, още повече, че при по-дълги постове понякога някои неща се пропускат неволно и после няма как да бъдат добавени

 

Не мисля, че което и да е от двете предложения би било в минус за форума, даже напротив - имам стабилни доводи и за двете, форума може само да спечели като съдържателност и яснота, но все пак ако тези неща не са важни - да живеят ограниченията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сте прави и не, защото малко са хората, които ще напишат дълги и съдържателни коментари, които ако имат грешки ще ни тежи да ги оправим. Дотук аз нямам какво повече да кажа. Бих ви помолил да се обърнете към администрацията на форума, за да обмислят и обсъдят това предложение и ако те сметнат, че няма да доведе до излишна какафония, ще направят промените. Като цяло не се бях замислял, че като мизератор мога да си радактирам коментара винаги и отдавна не съм имал проблемите, ако мога така да го нарека, които имат останалите хора в този форум. В пълното си право сте да говорите с админите ни по този въпрос. Действайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пуснал съм тема в правилния според мен раздел, какво повече се очаква да правя? За какво е изобщо този раздел, ако администрацията не го чете, ами трябва директно да и се мели на главата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а какво става ако случайно сме допуснали тъпа грешка, която сме пропуснали и си я забележим чак след няколко часа или на следващия ден и искаме да си я редактираме ? Всеки би трябвало да е способен да редактира собствените си постове колкото си иска и когато си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

За 3-ти път изпитах нужда от още един цитат, за да подредя поста си, като хората. Считам, че три цитата са малко и наистина би било добре да се увеличат поне на 5.

Наистина рядко се случва да се пишат дълки постове, но пък когато се наложи, липсата на възможност да се обединят стилно и подредено няколо цитата или мения в един пост, създава дискомфорт и объркване. Объркване не само при писането на поста ами и в четящия.

По дългите постове пък от своя страна изискват малко повече време за редакция, което подсказава, че една минимална корекция на броя на цитатите и на времето за редакция би била полезна.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Често забелязвам, че имам нужда да цитирам само част от коментар, непосредствено предхождащ моето мнение, заради акцент и яснота. Но това противоречи на Правило 2. в раздел "Строго препоръчителни", което гласи: 2. От съображение за нагледност и последователност на четене не е желателно цитирането на мнения:

* Намиращи се непосредствено преди мнението, което Вие ще публикувате;

Предлагам да има изключения от това правило, което и без това не спада към "Задължителни"

Виждам, че много хора не го спазват и то масово без санкции, но понеже аз бях санкциониран заради(а дали е така) частичен цитат на предходен коментар, та "парен каша духа". :)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.