Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

:)

...да е точно 12-струнна (за блус е велико)...

Интересно ще е с бендовете. А блус без бендове... БДУ, не се сещам да съм виждал никой да жули на 12-струнка. :)

 

Tова, което CursedSoul ти прати, съм го гледал. Но на мен в съзнанието ми, като чуя 12-струнна китара, веднага изниква ТОВА . Стиви мачка като валяк. А след него, на това шоу, свири Сатриани, и колкото и да съм му луд фен, просто го нямаше живеца, който СРВ влага, като свири.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
Аз вчера пробвах едно Vintage SG VS6B и останах доволен,то обаче не разбирам нищо такаче не се водете по моето мнение :hysterical::)

В Р.Ф. ли си го пробвал ? Да не би да са докарали най-накрая винтиджи ? Имаше ли В100 ?

Редактирано от furian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да прочета всички мнения за да не се повтарям, но мойто по въпросните китари е:

Много добра визия и изработка, но до там всичко свършва. Когато имате двете китари в ръцете си исниски Гибсън и Винтидж V100 започвате да разбирате колко е голяма същност разлирата, както и къде е. А когато ги пуснете в уредба ептем спираме да говорим. Същото е и с Епифона които са може би най-високото копие, и затова цената им е двойна (макар да се правят всичките Епифони вече Малайзия или Кореа). Иначе за толкова пари са си повече от чудесни китарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Едно лично, неангажиращо мнение. През ръцете са ми минавали 2 бр. китари Vintage, и 2те страт копия. Китарите звучат ОК и са прилични на свирене, за мен факта, че са изключително леки беше малко отблъскващ. Аз бих ги поставил над най-ефтините squier - булети и афинити, но определено не ми допаднаха повече от по-добрите серии на squier, може би на нивото на най-ефтините epiphone-и. Wilkinson чарковере не са лоши по принцип за ефтини китари.

Едната беше от така наречрната "състарена" серия, което намирам за отвратително по принцип, но щом се продават значи има хора на които им харесва китарата им да изглежда чегътрана с флекс и намазана с изкуствена ръжда.

Като цени ми изглеждат излишно скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах пък Винтидж с нормално тегло. Един приятел, пък, имаше Винтидж, който тежеше сто кила, беше даже малко неприятно да се свири прав. Така че не си прав, че всичките са леки, предполагам, като всяка по-нискобюджетна марка, си зависи от бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах пък Винтидж с нормално тегло. Един приятел, пък, имаше Винтидж, който тежеше сто кила, беше даже малко неприятно да се свири прав. Така че не си прав, че всичките са леки, предполагам, като всяка по-нискобюджетна марка, си зависи от бройката.

 

за това и съм написал че съм имал само 2 за кратко.моделите бяха V6MFR и V6BB като последната беше с "очукания" вид.

поне за тези 2 модела "олекотената" изработка ми беше представена като нарочен ефект в магазина. Другото което мисля че е важно е че и двете бяха от по-старото издание - това на което не пише REISSUED. поне според запознати колеги тези с REISSUED логото са с подобрено качество.

иначе нормално тегло в въпрос на вкус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

По принцип мен ме интересува единствено модела им VRS100. Търся от известно време подобна на PRS по форма китара, с 24 frets и обикновенно 2 или 6 точково тремоло. HAMER имат подобен модел, но е с 22 frets, CORT имат KX1Q и M600, но пък са с фиксирани бриджове. PRS SE Custom 24 ми идва скъпо.

Смятам утре да мина през магазина и да го огледам, ако има наличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах пък Винтидж с нормално тегло. Един приятел, пък, имаше Винтидж, който тежеше сто кила, беше даже малко неприятно да се свири прав. Така че не си прав, че всичките са леки, предполагам, като всяка по-нискобюджетна марка, си зависи от бройката.

Обсъждано е вече..,слагат кво дръво имат на момента,ЛП копията може и от махагон (някакъв вид) да уцелиш,може и от азиатско някакво бяло дърво като тяло.

Какво значи нормално тегло според теб?Гибсън ЛП от 90-те с олекотяване от 9 дупки под топа е към 4,5 кг,някои нови модели са с камери и тежат по 3,3 някъде,а най старите неолекотени минават 5 кила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Имат някакъв напредък,е тва е като на Гиби,без сглобка -

7648096924169723601328085635xhC3hKNHL5OI8n7EcYfZ.JPG

 

Да си допиша,за който не ми разбира,че зле се изразявам по принцип,това е снимка на СГ модела на винтидж,ранните модели ги правеха със сглобка на лопатката,сега са като на Гибсън - едно парче гриф,че и сериен номер,хардуеръра е скапан естествено,като за азиатски ташак,но това е поправимо с добра електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям горното! Притежател съм на една силно модифицирана китара от тази марка и тя е може би единствената останала в колекцията ми за последните близо 10г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.