Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

Абсолютно съм съгласен с горното мнение. Плюс това от чисто икономическа гледна точка именно тия малките производители имат шанс да пробият на пазара като предлагат качесто и ниски цени. Качествени+скъпи китари, както и евтини+гадни китари бол, въпроса е да се нацели някаква златна среда. Мисля, че Винтидж са някъде там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛПтата Vintage с които съм свирил са определено по добри от евтините ЛТДта(говоря по отношение на саунда,останалото си е въпрос на вкус.Доста малко ги различава от Гибсън,но за съжаление точно това е малкото за което се плаща много.Но без съмнение ,що се отнася до съотношението цена - качество vintage са несъмнено хит на пазара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам едно питане :) тъй като в момента в рф нямат модела на винтидж v100 и те май не знаят кога и какво ще им докарат искам да питам коя е по добра за цената си vintage v100 -550 лв или washburn idol wi64 - 599 лв. Питам единствено защото няма как да тествам и двете щот винтиджа липсва :spam:

 

ето линк за washburna http://www.washburn.com/products/electrics/idol/wi64.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Washburn са китари , които заслужават внимание.

Май са подценени на нашия пазар.

За конкретния модел Айдъл - нямам мнение, а формата и на мен не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам washburn wi 66 имам и gibson -washburn-а не е за подценяване .......trust me!!!

Само че wi 64 и 65 не са нищо особенно така че грабвай vintage -a.

китарата на линка който си дал няма нищо общо с това което ще си купиш от тук +това цената е700-750 $ и нали се сещаш

за 550 лв кво ще получиш?

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз вече си взех washburna и въобще не съжалявам. В магазина имаше и китара със seymor duncan адаптери които звучаха тънко в сравнение с тези на washa и не ми харесаха. Който иска да я чуе да влезе тук http://public.box.net/howper74169 :icon_shithappens:

 

 

весели празници на всички :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имат хубави китари , за качство не мога да говоря защото не знам .Дразни ме това че копират модели а тези които не са копия са толкова грозни че не ми се говори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...всички популярни и недотам компании с изключение може би на Гибсън в някакъв етап от еволюцията си или до ден днешен са копирали частично или абсолютно модели или концепции на други производители...и Фендер...и любимите ми Ибанез...и ПРС...за ЕСП е повече от очевидно...и така нататък списъка е продължаем до безкрай...иначе ако се сравняват Гибсън н Винтидж като качество мисля че всеки би избрал оригинала...ама я ми намерете оригинал за 500лв. ...с парите за един истински Гибсън човек може да си вземе Винтидж + нелош автомобил на старо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уха ! леле тия гипсани са доста скъпи ! направо не ми се говори а даже не се продават в България .А доста прилична цена се оформя ако е 500 лева .А поне докарва ли го звука на гипсана ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уха ! леле тия гипсани са доста скъпи ! направо не ми се говори а даже не се продават в България .А доста прилична цена се оформя ако е 500 лева .А поне докарва ли го звука на гипсана ?

 

Да, батко, докарва го /донякъде/ звука на "гипсана".

А като чуеш китара за 500 пари как вади такъв "гипсиран" звук, ще хукнеш да си вземеш и ти една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко се отказвам от твърдението че V100 има мътен тон,таз вечер такава кънтря извлече от на баце Роко ламБата,че рокерите се ошашвиха от саунд.. :)

Накратко-китарата за живо свирене с приличен усилвател е трепач.

Само бридж адаптера нещо ми бяга като атака,предния го предпочитам за солиране-повече изпъква-може би ми е навик от многото свирене със Стратокастер,някак по излиза душата на китарката по средата..

Естествено,това си е мое виждане,свиря със слаб драйв.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли дали мога да си направя поръка за определен модел и колко време ще отнеме докато пристигне . Или може би се чака да се съберат повече поръчки ? Може би е най-добре да се разходя до там, но ако знаете все пак нещо пишете. Става въпрос за VRS110C PRS тип :

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/309/77198_200.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди месец го имаше това моделче само че в зелено. Изглеждаше доста приятно... Най-вероятно сега при последното зареждане(преди 1-2 седмици) ще са вкарали още бройки, знам ли.... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.