Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

^за жалост, едва ли в някои магазин ще ти връчат отвертка и ще ти кажат, да ръчкаш на воля, докато се покаже дърво(както се случи вкъщи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се не съм изчел цялата тема но може ли някой да ми даде линк на някакъв каталог на Райзиг Форс с цените на китарите от въпросната марка.Ако има такъв.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ги няма из нета. По-скоро се предават от ръка на ръка (комп на комп). Драсни ми на ЛС, ако те интересува някоя марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.И аз съм пробвал един Vintage les paul само, че със сменени адаптери активни ЕМG-та и звучи размазващо убийствено и излиза че за към 1000 лева имаш китара която звучи почти като Gibson или Epiphone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Гибсън - едва ли, те просто са съвсем друга категория китари.

За Epiphone - може би е до бройка. Но все пак епифона ще го шитнеш за повече след това, предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че някак не е редно да обявяваме дадени китари, струваши примерно 500 лв за "невероятни", както е записано в заглавието на темата, най-вероятно поради първоначален възторг от притежанието на нова такава китара. В интерес на истината, когато в РФ започнаха да внасят тези китари, марки като Cort, Blade и други все още не се бяха появили у нас. Помня, че дори и аз се замислях дали да не си взема едно хубаво, червено Vintage SG.

 

Като човек, който вече е ремонтирал/сетъпвал няколко такива китари, мога да кажа, че те определено си струват парите и звучат доста прилично. Понякога имат леки проблеми, за които писах нагоре в темата. Адаптерите, с които идват не са чак толкова убийствени, но звучат сравнително добре, макар и да има някои неравномерности в звученето на отделните струни, което е забележимо при чисто свирене, усилено на големи нива.

 

Важно е да знаем, че това са китари, които са напълно сравними по всеки критерии с други марки като Richwood, Cort, Blade и т.н. По материали, по цена и по други фактори.

 

Нека не сравняваме тази или горепосочените марки със инструменти, струващи минимум 6 пъти по толкова, защото се получава леко подвеждане на евентуалните купувачи на нови китари. Да - 600-левовите модели на тези марки изглеждат като Гибсън, използват материали, близки до Гибсън, но не свирят като Гибсъните. Даже към горната категория може би бих добавил и по-евтините модели на Epiphone, както предполагам, по-опитните с този тип китари съфорумци ще се съгласят...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

SG-тата наистина са яки, пробвал съм една такава и не видях да има проблеми. За парите си е доста добре и е подходяща за рок/хеви, такива работи. Ако и се сложат едни EMG-та примерно може да вади корав звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва,че има страшни проблеми. Проблемите отговарят на цената, както при всички марки.

Но чудя се и защо го споменаваш, след като сам знаеш, че в тези ценови диапазони е малко на късмет работата с проблемите.

Но за EMG-тата не съм съгласен. По-добре пасивни :D .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен ми пасва тая китара. Няма флойд, симетрична е и може да стане за лява ръка, има 22 позиции - аз сола не свиря. Звука само ми е малко по-мазен. Трябва ми нещо по-дърварско. EMG, Duncan. Да има повече тресня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен ми пасва тая китара. Няма флойд, симетрична е и може да стане за лява ръка, има 22 позиции - аз сола не свиря. Звука само ми е малко по-мазен. Трябва ми нещо по-дърварско. EMG, Duncan. Да има повече тресня.

 

Има и такива за лява ръка. Остава само въпроса с адаптерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.