Jump to content
Българският форум за музиканти

Вибрато..


Hillbilly

Използвате ли вибрато?  

67 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Защото по джемовете трудно се намира гореспоменатото,за разлика от скоростните пилежи..

Аз съм фен на Клептънското напоследък-ръката не докосва грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се трудно може да се говори за някакво свирене на електрическа китара без вибрато. Аз поне, не мога да си представя нещо ,в контекст, различен от джаз, в което да не използвам вибрато

 

Използвам предимно вибрато тип SRV на елекрическа и цигулков тип на акустична с найлонки. Не обичам ситното бързо вибрато от пръст, скоростта , разбира се зависи от момента в който се използва вибратото, но харесвам само типа ,който се получава от върртелива движение на китката- Скот Хендерсън, Стиви Р.В., донякъде и Малмстиин в рок контекст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече ми е станало навик и почти не се замислям - ако има дълъг тон, той ще е с вибрато. Даже се налага да си обръщам внимание кога не трябва да има, от колкото дали да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето вибрато е много широко, просто отвътре ми идва да е такова - като на Стиви Рей Вон или на Зак Уайлд. При мен движението идва изцяло от китката, като не закотвям палеца и всъщност само пръста, което определя тона, се докосва до грифа. Обикновено оставям тона да отзвучи малко и после добавям вибратото, като постепенно го усолвам, не го прасвам веднага след удара с дясна ръка по струните. Мисля си, че едно ритмично вибрато е едно от най - готините неща на китарата, затова се старая моето винаги да е идеално в ритъм. Хайде, че поста ми стана цял роман :punk_guitar::offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е наложително, макар и съвсем леко и рядко се лишавам от него. Иначе звукът е много дървен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тва е техника която се ползва във всеки стил. Както в метъла така и в Блуса, Джаза и каквото ти хрумне тези еффекти ; вибрато легато слайд Фажолет бенд и тнт са по скоро емоции забележете , че говоря по скоро когато свириш импровизация а не нещо чуждо на изуст като дадено соло и тнт тогава свириш според даденото, аз лично ползвам вибрато при импровизация и не го избягвам изобщо..По принцип за блуса и джаза аз гледам да се възползвам максимално от вазможностите да речем когато реша да изсвиря четвартина с точка мога да си позволя бенд или вибрато както мисля, че звучи или пък само четвартина зависи, да речем имам триолен базис и искам да премина от една близка нота към друга може слайд според мен няма ограничения.А относно кога се налага това всеки сам си преценява . "в оригинала го няма " (при свирене на чужда музика) тва не е ли импровизация?

Редактирано от ~Ruin~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибратото е едно от най-красивите и нужни изразни средства, както при свирене, така и при пеенето!

Аз свиря повече на акустична китара и електрическата, която имам няма ръчка, тъй, че и аз го правя с ръка.

 

Всяко нещо, обаче е хубаво, когато е с мяра...

И аз не съм фен на скоростното безцелно редене на тонове...то е показател, може би за качествата на китариста, но не и за качествено свирене.

Слушал съм неща, в които се е прекалявало както с вибрато, така и с други средства. Има и изпълнения в които толкова искаш да го чуеш, че чак си представяш как звучи, но либсва...

Вибрато ми харесва да има повече на по-големите нотни стойности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с ръчката не се брои за вибрато... :)

 

Аз слагам дори на акорди 5-ци, на някои места си плаче просто! Инак на бендовете ме кефи с леко повдигане и отпускане по фрета.

Без бенд ме кефи като Сатриани - има един елементарен номер...комбинира и с физиономия... Ама кефи! :)

 

П.П. Абе, някой успял ли е да направи Б.Б Кинг вибратото? Мисля, че не е възможно нормален човек да го направи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече ми е станало навик и почти не се замислям - ако има дълъг тон, той ще е с вибрато. Даже се налага да си обръщам внимание кога не трябва да има, от колкото дали да има.

И аз съм по същия начин.Иначе дългият тон си стои там като умряла костенурка и си отзвучава.Общо взето прилагам вибрато по усет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с ръчката не се брои за вибрато... ;)

 

Аз слагам дори на акорди 5-ци, на някои места си плаче просто! Инак на бендовете ме кефи с леко повдигане и отпускане по фрета.

Без бенд ме кефи като Сатриани - има един елементарен номер...комбинира и с физиономия... Ама кефи! :)

 

П.П. Абе, някой успял ли е да направи Б.Б Кинг вибратото? Мисля, че не е възможно нормален човек да го направи!

 

Възможно е, просто човек трябва сам да прецени за себе си дали това го устройва. Аз лично го ползвам когато свиря БЛУС, иначе съм по-пестелив откъм "клатене на струни" в другите стилове.

 

PEACE!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо,за вибратото.

Без него е като в скучен филм. :P

Ерик Клептън и Б.Б. Кинг са от любимите китаристи и техният стил е достоен за изучаване. :)

А какво ще кажете за големияте и извънземени Джеймс „Джими“ Маршал Хендрикс :) и Джеф Бек :pray: това са хора които недвусмислено показват на нас простосмъртните за какво иде реч.

Така,че дали с ръчката или с ръчичката,едно голямо ДА за този приом на свирене...

Кое наричате B.B. King вибрато ?

Вибратото на B.B.King е вибратото на B.B.King ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.