Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за един бас...


synchu

Recommended Posts

Споко нема да се преквалифицирам :D Достатъчно съм зле с китарата, че да по'ф'таряме същото и с баса хехехе.

Ама си търся някъв супер евтин бас, колкото да не се мъча с МИДИ-тата.

За целта съм се спрял върху Stagg BC300 или P300 (за мен лично няма значение Прецижън или джаз-бас)?

 

Кажете сега, моля, някой блъскал ли се е с гореупоменатите и некви мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно никой от тук присъстващите басисти не го е хващал тоз бас...:godbless: айде като го взема ще пусна review ....хехехе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко нема да се преквалифицирам :godbless: Достатъчно съм зле с китарата, че да по'ф'таряме същото и с баса хехехе.

Ама си търся някъв супер евтин бас, колкото да не се мъча с МИДИ-тата.

ех неведнъж и на мен ми е хрумвало ама ти поне бачакаш та се късаш и има пари за това чудо на техниката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко нема да се преквалифицирам :) Достатъчно съм зле с китарата, че да по'ф'таряме същото и с баса хехехе.

Ама си търся някъв супер евтин бас, колкото да не се мъча с МИДИ-тата.

ех неведнъж и на мен ми е хрумвало ама ти поне бачакаш та се късаш и има пари за това чудо на техниката.

Аз съм тук и слушам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че след толкова години в занаята вервам, че ще бъде златен удар за тези кинти :)) хехехехе ...интересува ме става ли за нещо най-общо казано... просто да е здрав...и не зашеметяващ звук някакъв, но поне достоверен...! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako те кефи Фендър тип бас,си вземи Squire Precission.Не са скъпи изобщо,а и поне до някъде докарват звук и визията е 1:1 с оригиналния Фендер.От друга страна аз бих ти препоръчал една не много известна марка - Tanglewood.Модела е Rebel 4 K(или 5 К za 5strunen).Имах такава преди и определено вади сносен звук и е много удобна като за китарист,който иска да си свири сам бас партиите ;) .

Аз понастоящем имам Ibanez GSA 200.Добра басора от ниския клас.Струва колкото Скуаер,ама е (поне аз така мисля) по-добре.Освен това е с активна електроника.От по-евтините още има и Peavey,който е същия като Прецижъна,само е малко по-съвременно изглеждащ.ЗА Stagg само отрицателни неща мога да кажа,така че си трая... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам synchu. Що не минеш през Джазз-а да видиш дали няма нещо готино за малко пари на старо? Иначе единственното с което мога да ти помогна е ако си в софия да излезнем някой ден на бира и да идем да го видим тоя бас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерци фен много :) През Джаза минавах преди две-три седмици и нямаше нищо подходящо (или поне аз не видях) - или бяха повече пари отколкото съм готов да заделя ...или бяха в плачевно състояние...(от моя гледна точка) ...ама ше го наобиколя пак..

Ще го прегледам самостоятелно баса. Интересно ми беше дали някой басис' го е потребявал за по-дългосрочни впечатления!!!

 

а бирата ще я уредим на форумската среща задължително!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както кажеш B)

да не кажеш после онея там басистите разбираш ли не помагат B)

аре пък кат го земеш може 1 джем да направим ти на бас аз на китара B)

и ше извикаме някой клавирист на барабани ;)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравей!Имах токова дърво преди време,и с голямо удоволствие се разделих с него/говорим за Стага/беше Белгийски -но кво от това.Купи си бас от Мист.Бас.фирмата е немска,правят се в Китай- но са доста приличхи и като звук икато пари

Редактирано от yanp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пич, да беше погледнал, че отговаряш на тема от преди 7 години... :-)

 

Май поставяш нов рекорд в това отношение. :-D

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.