Jump to content
Българският форум за музиканти

The Moog Guitar


Slav

Recommended Posts

Не намерих такава тема, затова я пускам. :cheers:

Вижте какво намерих в YouTube -

;):thumbup::virtuoz:

Много състейн, много нещо. :ok:The Moog Guitar Rocks

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хич не е само това. Много по- е :ok:

Някой ми беше пратил некви пре-рилийз сесии преди време. Готина джаджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да не ми се разсърди някой, че пиша неразбираеми неща:

Физика, Електроакустика , дядо Майкъл Фарадей, Теория на Автоматизацията и не на последно място системата от диференциалните уравнения на Джеймс Максуел за теорията на полето (осбено допълнението на закона на Ампер). Да не пропусна вълновото уравнение, което се крие зад част от обясненията на представителя на MOOG относно струните. И разбира се Специфичният материал от който са изработени струните...

Не е лесно и не е просто, но няма нищо неестествено. Трябва да се вникне в коментариите и оборването им на сайта на MOOG и в темите по нета за Paul Vo китарата.

Макар, че не е основен, все пак педалът на MOOG, който върви с китарата позволява контрол на работата на китарата и съответно на звукоизвличането.

Най-много ми хареса цената - $ 6 495.00, особено .00 :icon_shithappens: !

 

Хайде сега, чакам тема "Дайте схема на Мууг китара, за да я дам на един електротехник, и да ми я направи за 5 лева." Не се шегувам, всичко очаквам...

 

ПП. Четейки между редовете на интервюто с PAUL VO и MIKE ADAMS всичко си идва на мястото, както съм написал по-горе. Само за да се разбере трябва много учене. Хора, четете и се учете, там е истината! Пожелавам успех!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голема тъпня е тва - ако имаш добра китара, амп и що годе сръчни ръце си оки...не ти тряат такива базикни..да не говорим, че заради уж изобретението струва сигурно майка си и баща си....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да знам, не бих са изказал толкова категорично. Току виж пък започнало да намира по-широко приложение изобретението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е почти 1:1 със състейнъра на Фернандез, само че в този случай има и анти-състейнър който убива вибрацията с определен процент при желание на клиента :greenball: ... Интересно е ..., но толкова :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^То и аз предпочитам един добър Gibson, ама просто ми стана интересно, понеже досега не бях виждал такова чудо :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса,но няма да извадя скоро 6 хиляди долара за такава китара :greenball:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че още не улегнало събитието. Самите "тест-пилоти" още не могат да свикнат с необичайното поведение на инструмента. Не малка част от контрола се извършва с контролерът под форма на "педал", който също е специфичен.

Предполагам, че като се свикне с особеностите, ще се намерят изпълнители, които ще извадят на открито хубавите страни на изделието.

Колко време беше необходимо Mini Moog да добие славата си? Майсторлък не се добива лесно, ясно е на всеки от вас, който се труди от години в музиката. Вярвам, че след време ще стане стандартен инструмент, както сега са стандартни синтезаторите. Освен ако не стане :greenball: ...

И да допълня нещо много приятно за мен - в машината няма нищо цифрово, всичко е АНАЛОГОВО! И в звука и в автоматиката и в контрола! Отново духът на незабравимия Robert Moog :godbless: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.