Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

 

постановката е следната:

имам две аудио карти Creative Live, една купих скоро от съфорумник. Втората има LiveDrive приставка с още входове. От първата карта през SPDIF изхода набивам сигнала (двата входа от Line in) в SPDIF IN на втората карта. Тя самата има освен Line In и Line In 2 и AUX 2 In , т.е. общо 6 моно входа + двата през SPDIF от другата стават 8 моно. Редя ги в Reaper всеки канал на отделен трак и всичко е ОК, но в момента в който рестартирам Reaper номерата на каналите се разбъркват. Използвам Kx драйвер и закачам reaper директно на ASIO входовете, които вижда (от epilog). Имате ли някаква идея как да оправя разбъркването - при всяко пускане на програмата физическите входове да се виждат на един и същи kx In ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Привет, аз съм новак в софтуерното записване на дрънканици след полунощ.и имам много питания към някой който няма да му е досадно но сега конкретното е -записах каквото записах и искам да се пофаля на приятел.и не мога да го конвертирам в Мп3 формат цялото запис който е от барабани и 2 китари -правя струвам дава ми ги разделено и никак , ама никак не мога да се ориантирам как става тас Хватка.Благодаря предварително на всички които ще помогнат на другарче в Беда !!!!! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско !!!! то било лесно !!! а аз се УТРЕПАХ!!!! а после видях че го има и в тубата и то на бг език....ама айде да не се самоубиждам че прекалено много се Аресвам !!!! Благодаря !!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове мога ли като си вкарам аудио трак, примерно mp3, да му намаля темпото. Не скоростта и от там и тоналността, а само темпото. 10x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,и аз го гледах досега обаче освен като го забързаш,после със pitcн shifter-а да го нагласиш на същия тон,не видях дали става по друг начин/с десен клик на плъзгача play rate има разни опции/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо след като съм инсталирал Asio4ALL на компа,в аудиодивайса на програмата не ми се появява като опция,както е във видеоурока?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове мога ли като си вкарам аудио трак, примерно mp3, да му намаля темпото. Не скоростта и от там и тоналността, а само темпото. 10x

 

Когато добавиш емпетройката, задръж клавиш alt, доближи курсора до някой от двата края на item-a и като се появи ръчичка, кликни и влачи. Така променяш темпото, а ако ти се променя и тоналността - десен клик на парчето > Item properties... и търси Preserve pitch when changing play rate - трябва да има отметка, за да не се променя тоналността.

 

PS: От менюто Item properties можеш и да промениш скоростта ръчно, в полето Playback rate.

Редактирано от dr3amer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . зачетох се в този форум и ми стана интересно макар че несъм се занимавал с такива програми редактори .Дори прегледах и някой от видео уроците за REAPER. Искам да попитам можели Reaper да записва едновременно няколко музикални инструмента /например две или повече китари / на различни канали . Как става това и как да се включат китарите.

Редактирано от eal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.