Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Black_Bird,

по принцип това са собствени (custom) настройки дали да ти изглежда така от Options -> Preferences... Например дали автоматизации да са плътн0-мъгливи в долна част и прочее неща, контролирани избирателно с отметки в тези настройки. После и дали да има цветове по клипчетата, по траковете и т.н.. Останалите изображения са налични в самия архив на темата в папка Origin Addons, за да си ги поставяш в паката със самата тема.

 

Писах на пича с тази модификация да пусне поне .reaprtheme файла. Дано да го пусне, макар че авторът казва, че са си налични в самия оригинален такъв файл. :)

 

Baby_Thomas,

то отдавна се работи по двете Mac версии, но явно все са на beta версии. Не разбирам защо е така, но може би нямат толкова клиенти с mac-ове, кой знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въпрос към по-напредналите-има ли развитие в мапинга на рийпър-т.е,като в кюбейс,опция дръм мап сетъп и оттам да се зарежда картата,която искаш.С миди конвертора става,обаче като си конвертнах всички семпли от ДКФХ>АД и след рефреша на миди-библиотеката в АД стана една боза- не мога да намеря нищо като хората.Иначе си свирят добре :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още една готина темичка: NI-Hostel

 

Fix: Има подобрение на запис по време на зуумнат прозорец спрямо натоварване на процесора - версия 3.101 на програмата, инсталирате върху папката на предната! Той всъщност reaper така е направен да се инсталира и ъпдейтва. ;) Аве - уникален софтуер си е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли ми се струва, или по време на просвирване, когато избера друга част на песента, буфера се бави със секунди...не плейва веднага новата позиция.

Все едно латеснията ми е голяма...а е на 128 - 4 мс тотал

Тва е с последната версия.

 

 

 

п.с мерси за мода на темата ;)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали за един и същ проблем става дума обаче... хм, при мен като зуумвам с нормална скорост звука леко прихълцва, но като зуумвам бързо всичко си изглежда наред. Странно... Аз по принцип отбелязвам и едно леко закъснение на звука от това което се изобразява, например плейбара ми е леко напред от звука... но само понякога.

 

Вероятно е нещо свързано с това как се обработва и адресира графичния интерфейс... знам ли?! Аз им писах по моя проблем в разздела Bug Reports, макар че то не е толкова бъг, колкото може и от моя телевизор д си е. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм-м... дано го опраявят по-скоро това. Направих едно демонстрационно видео на моя проблем със селектирането (и зуума) и как звука прихлъцва, когато правя обикновена селекция.

 

Приклецване при селектиране (и зуумване) - 3 MB е като големина видеото.

 

При толкоз нови неща, по Закона на Мърфи, все нещо трябваше да се бъгне. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ При мен не мога да го видя с такава точност и дали изобщо ми се получава, щото по принцип моя си играе с 10-тина %. Предполагам зависи от това колко са наброй активните ти входни канали. някъде бях чел, че колкото са повече, толкова CPU-то можело да скочи нагоре повече, но не беше за Reaper ами май за kX драйвер за Creative карти.

 

Но това с насичането на звука ми бърка в мозъка, пък е хубаво да може човек да си селектира и звука да си върви гладко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.