Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква дебелина ви са перцата с които свирите?


Recommended Posts

Jim Dunlop Jazz III

 

За разлика от 99% от останалите аз не губя перца. С предното свирих около 3 години, след което го замених поради изтъркване (но не го изхвърлих!). Сегашното е на същата възраст, но се сетих, че мога да го регенерирам с пилата и в момента кара втори живот. Може би след още 3 години ще го сменя с ново. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Jim Dunlop Jazz III

 

За разлика от 99% от останалите аз не губя перца. С предното свирих около 3 години, след което го замених поради изтъркване (но не го изхвърлих!). Сегашното е на същата възраст, но се сетих, че мога да го регенерирам с пилата и в момента кара втори живот. Може би след още 3 години ще го сменя с ново. :hysterical:

 

 

хах кефиш ме човек, не късаш струни, не сменяш перца! Де да можех и аз като тебе :hysterical:

иначе - колкото по-дебело, толкова по-удобно ми е, за мен перцето е границата между мен и китарата (пръстите и струните) и колкото е по-дебела връзката, толкова по-лесно се изразявам върху инструмента (бахти мисълта :) ) иначе съм свирил и с доста тънички, ама едно фендърче, не помня дебелината но беше червено на цвят го изядох за един ден... от тогава не взимам, а и много пляка по струните, идеално е за поп-фолк и траш-чалга, но на мен не ми допада определено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Lucky 13 0.73mm

Teckpick Pat Pend metal 1.00mm

Dunlop Fins 1.00 mm

Dunlop Big Stubby 3.00mm

Dunlop Stubby Triangle 3.00mm

Planet Waves 0.46mm

Andy LaRocque Signature Pick

 

Или накратко казано... Каквото ми е удобно в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop 2.0 и 1.0 в зависимост от китарата. По принцип предпочитам по-дебелите пера ( по-удобни са ) , но инъче не съм претенциозен , ако няма 2.0мм - свиря с квот ми падне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно любимите ми пера са Fender Celluloid (стандартната форма - 351), но свиря и с други, като например Dunlop Gels и Tortex, а пък по едно време свирех с някакво перо на Dean Markley. Любимата ми дебелина на перата е около един милиметър. По-тънко от това не е толкова удобно за сола, а пък по-дебело - за ритъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перца Dunlop, най-удобното ми е с дебелина 1.14, а най-тънкото, което ползвам е 0.6, също така понякога ползвам 0.73, 0.8, и 0,9 :)

Това е само за електричката. При акустичната всичко е пръсти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност най-якото перце с което съм свирил е като това по средата от снимката на kolio_к - с носорога! Само веднъж обаче уцелих да се продават и едвам събрах стотинки за две.. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро си купих перо Joe Satriani. Доколкото знам той свири с такова пък и има неговия подпис.... Два лева дадох за него, обаче е много удобно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.