Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква дебелина ви са перцата с които свирите?


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

0.47 като се лигавя на класическата :cheers2: Stagg мисля че бяха просто толкова тънки други марки не се намираха. Май ще почвам и сам да си режа тънки .

Иначе за всичко друго 0.88 :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

перцето ми е най обикновенно. на негоняма нито надписи нито марка нито пише колко е дебело. все още се уча и съм начинаещ и не ми трябва за сега луксозно перце :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Pick_dunlop_stubbybig_123mm.jpg

 

Jim Dunlop 2mm Little Stubby - уникални перца, от почти година вече не мога да свиря с други. Първоначално върховете им са прекалено остри, но след 2-3 свирни стават идеални :rolleyes:

 

Едит: Забравих да кажа - 11-52 в Ре :girl_witch:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свикнал съм да свиря с най-различни, но предпочитам по-тънките :).. Иначе аз имам абсолютно същото перце като на SomeoneElse само, че мойто е 3мм :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелелелеле хора прощавайте за тъпия въпрос ама откъде мога да си намеря Little Stubbyto или Dunlop Tortex.Пак се извинявам за глупавия въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-твърдите- дебелината не ме интересува толкова, но логично е най-дебелото да е най-твърдо. Сега свиря с едни Дънлоп 1.5мм

 

Но най-вече държа да са заострени от пред- адски се дразня когато се изшлайфат и нямат "острие".

 

Колкото до твърдостта- обичам да усещам кога перото минава по струната, а не да ми пляка там някаква мека пластмаса =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А преди с камъчета също съм свирил.. бях се изнервил на мойто си перце, щото много се огъваше :hysterical: (Сега си имам много по хубави де :))

Редактирано от Feuermeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pick_dunlop_stubbybig_123mm.jpg

 

Jim Dunlop 2mm Little Stubby - уникални перца, от почти година вече не мога да свиря с други. Първоначално върховете им са прекалено остри, но след 2-3 свирни стават идеални :music336:

 

Едит: Забравих да кажа - 11-52 в Ре :)

 

Преди време свирих с такова на акустичната (с метални струни) , ама отакто го изгубих свиря само с пръсти...Иначе перцата наистина са много удобни :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря повече с ноктите на пръстите си. Може би защото така съм свикнал, или пък повече ми се налага да свиря на акустична китара. Както и да е...

Обаче като ми потрябва перо- взимам каквото ми попадне...без да гледам марки и дебелина... Явно защото е нямало кой да ме светне за видовете и значението на перото. Не че не съм виждал най-различни!

 

За това ако има друго , освен това да гледам да ми е удобно едно перо, ...нещо, което да речем като критерий за избор според китарата или др... Нещо което трябва да знам като си взимам перо - ще съм ви благодарен да го споделите!

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм по записи на концерти на много групи перца с тънък връх, поставено в значително по-дебела пластмасова част подобно на държач. Може би и вие сте ги виждали набучени на стойката за микрофона по концертите на Металика, Мегадет и др. Досега съм ги забелязвал само на записите от представленията, но нито на снимка или на живо. Продават ли се такива неща и къде могат да се купят/поръчат. В Бургас не съм срещал подобни джунджурии. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.