Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Lеs Paul Special Ii


bratmito

Recommended Posts

Някой може ли да ми маже от къде мога да си купя Vintage V100 без значение от България или от интернет,стига да шипват до тук,къде цените са най-приемливи и доставката не е много скъпа.Тук кой ги внася и има ли ги в някой магазин?Благодаря! :)

На jhs.co.uk се май се намират само дистрибутори на Острова, от които по-адекватни изглеждат тия:

http://www.bem-music.com/list.pl?search=&a...=&max_price=;

http://www.thinkmusic.co.uk/prodtype.asp?P...PageHistory=cat.

Можеш да им пишеш един мейл дали случайно не шипват до тук.

Бях гледал в musicstore.de и thommann.de, ама май не ги открих там.

Иначе, В БГ ги дистрибутират xxxx. Цените им (ако са от порядъка на 500-600 лв.) сякаш не са много лоши, щото като се направи една груба калкулация, с доставни разходи и ДДС едва ли ще се спестят повече от 50-100 лв., дори и да си я поръчаш от чужбинско.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.

Искам да попитам kolio_k понеже се е докосвал до тази китара и има оригинален гибсън какво му е мнението от към удобство на грифа,разстояние от струните до грифа има ли плющящи струни,жужащи позиции и т.н.?

Благодаря предварително!

 

 

И двете Епита имаха грифове много сходни с този на моя Леспол,което ще речеC shape,доста масивни и закръглени.Това за доста хора не е много удобно,особенно в първия момент.На мен лично ми допада.Това,което наистина е добре да се направи за тази китара е да се сменят ключовете-те са най големия компромис при нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и ДДС...

Какво ДДС? Ако е от евросъюза (каквито линкове се предложиха) то си е калкулирано и не го плащаш след това повторно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете Епита имаха грифове много сходни с този на моя Леспол,което ще речеC shape,доста масивни и закръглени

Явно Vintage са по различни копия.ЛП-модела е с тънък гриф,което е малко странно за Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете Епита имаха грифове много сходни с този на моя Леспол,което ще речеC shape,доста масивни и закръглени

Явно Vintage са по различни копия.ЛП-модела е с тънък гриф,което е малко странно за Гибсън.

 

 

Хич не е тънък грифа мога да ти кажа,аз имам такъв Лес Пол и грифа си му е точно като на Гибсън,дебел и масивен.Единствената разлика е във формата на кътауея,който при Гибсъните е просто по заоблен и по дебел,но това не е от значение за удобството на китарата тъй като няма нищо общо с грифа.Иначе китарата е супер удобна и звучи страхотно.Можеш да свириш от джаз и блус до супер бруталии с такава китара.Препоръчвам я горещо на всички фенове на Лес Пол,които нямат пари за Гибсън.Това е най близкото копие до оригинала,което съм виждал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и ДДС...

Какво ДДС? Ако е от евросъюза (каквито линкове се предложиха) то си е калкулирано и не го плащаш след това повторно. :)

Да бе, да се *** у икономиста;) - понеже съм свикнал да си правя подобни калкулации за Щатите и го дадох по инерция ...

Еми, в тази светлина, ревизирам коментара си - май си струва да се чекнат сайтовете за шипване до БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е тънък грифа мога да ти кажа,аз имам такъв Лес Пол и грифа си му е точно като на Гибсън,дебел и масивен
Хм,преди време в РФ имаше един и ми се стори с тънък гриф в сравнение с 3-4 ЛП-та на които съм дрънкал.(не мои де ;) )
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Абе да попитам и аз тука.

Преди малко гледах тва клипче

 

Та там пича споменава, че Epiphone-a е $500,600.

А и гледам, че тия китари имат фенове тука, мисля, че и собственици.

В София продават ли се такива нови китари или само с внасяне от друга държава става работата?

 

(и ако някой не е разбрал модела за, който говоря е Epiphone Les Paul Standart)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе каквато и да е информация за китарата.. е добре дошла.. :)

 

да знам дали да си нагъвам парцалите с преводи ...

 

бтв. ако найстина от РФ вкарват китари ще е без грешка.

 

и не забравяйте... интересуват ме цени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, спрял съм се на следната китара http://www.thomann.de/de/epiphone_lp_special_i_ltded_wc.htm .Нямам познати музиканти, които се занимават с китара, затова разчитам на помоща на форума. Избрах я заради цената от 99 евро, сравнена http://www.thomann.de/de/epiphone_les_paul_special_ii_hcs.htm която е на 129 евро. Питането ми е за разликите между двете китари: като размер става въпрос за китара за възрастен, а не junior нали така? Тялото вместо от махагон е направено от липа? Адаптерите би трябвало да са същите? А също притеснява ме бриджа на евтиния спешъл, дали с него китарата ще се интонира добре, а също и като звук, как ще е сравнена със Special II , с този вариант на бридж, китарката ще има ли добър състейн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nemo 22. За 30 евро не се излагай. Това са 60 лева.

Дори да си на минимални доходи, все за месец ще ги спестиш.

Вземи Special II.

Останалите си притеснения и изисквани забрави. И в двата случая китарите си заслужават парите.

Дал си линкове - а чул ли - има семпли и за двете китари в три стила музика?

Липовата китара от 99 евро не свири никак лошо.

Обаче, по традиционно е, а и по добре звучи махагоновата.

30 евро разлика - ти си реши.

Special I - на семплите добре ми прозвуча, ако само ще свириш блус с нея, а не рок и метъл и този случай,

само би могло да има смисъл да спестиш 30-те евро.

Да не говорим, че спешъл две има избор от 5 вида цвят срещу само 2 цвята за спешъл едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е така. Специално между двата спешъла , разлика чувам.

По принцип разлики се чуват, като доста китари звучат еднакво.

Това би могло да означава, че има менте семпли.

Но не знаем как са правени.

Доста константно ми звучат.

То не е като да запишеш един тейк, и да го прекарваш през различни усилватели, за да хванеш кой как звучи.

Нали трябва да се свири през китарата. Ако реално е свирено, най-вероятно са полвани готови импулси

и оттам идва доста еднаквото звучене.

 

От друга страна, като се замислиш - най-важно е зад китарното устройство.

Иначе с техника да бях станал минимум Слеш. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.