Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт При Диката от Пловдив на Ибанез РГ550


Recommended Posts

Здравейте! Тук искам да ви представя работата на Диката от Пловдив.

Много години ходих при небезизвестния Пламен от Асеновград, защото това беше родния ми град. Бях свикнал и независимо от резултата все пак получавах някаква услуга, независимо нервите , чакането и т.н.

 

Скоро гледах снимки на китари изработени от Диката и останах изумен. Затова реших да потърся човека, стоящ зад тези произведения...

 

Тук ще ви покажа няколко снимки на кленовия гриф на китарата ми РГ550 от 1991 година , който беше в окаяно състояние.

Лакът беше непрофесионален и имаше много други проблеми.

Диката работи с невероятна прецизност , внимание , търпение и усет към инструмента....в момента грифа ми прилича на супер къстъм гриф. Лакът е невероятен. Плътен, дебел, като стъкло. Работата му по сетването и поставянето на позициите граничи с бижутерията. Не знам дали знаете ,но е и страхотен китарист, за който бях чувал в недалечното минало.

Това допринася за познаването на инструмента.

Не знам какво повече да кажа. Много съм доволен. И смятам за напред да ползвам услугите му.

 

И най-важното цената му е напълно нормална. Спазва невероятни срокове...!!!

 

Този занаят за мен е Изкуство!

И крайния резултат е по-важен!

 

 

Dikata2.jpg

Dikata3.jpg

Dikata4.jpg

Dikata5.jpg

Dikata6.jpg

Dikata7.jpg

Dikata8.jpg

Dikata9.jpg

Dikata10.jpg

Dikata11.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Убийствено е!!! :drummer::):surprise:

Наистина това изглежда като рабтата на бижутер.

 

Дката - президент!

От малкото ми разговори чрез форума с него съм останал с впечатлението, че, освен всичко останало, е и много скромен и сдържан човек, готов да изслуша дори досадните глупости на копелета като мен. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да продължа още малко...

На същия инструмент поставихме Фернандес Състейнер. http://www.fernandesguitars.com/fsk101.html

Това е най прецизния отвор който съм виждал...

Като се има предвид ,че е копал вече боядисаното тяло...

Изумен съм!!! Поклон пред твореца! :):drummer:

Sustainer.jpg

Sustainer2.jpg

Sustainer3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от тази страна изглежда страхотно!

АСамо да попитам: какъв е този хъмбъкер на обратната страна на китарата? Това нещо за сътейнера ли е? Или може би това е самият състейнер? :drummer:

 

sustainer2ba3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно споделям-Диката е уникален майстор!

Ще постна снимки на Стратокастер,пребоядисан от него (тялото)-като Нов!И изчисти всичките мизерии от удари и др. по тялото,въобще не си личи къде са били.. :drummer::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Митак и приятно свирене.И преди съм казвал и пак ще го кажа.Единствения лютиер,чиято работа наистина харесвам е Диката.Той се грижи за всичките ми китари и имам и една негова.А и наистина свири страшно добре на китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна работа на лютиера - грифа/позициите изглеждат много ефектно на снимките.

Ако трябва да бъда откровен - аз лично не бих си поръчал гриф с полиран лак, поради няколко обективни причини.

Но по-важното е, на теб да ти харесва и още повече - да ти е удобно за свирене. Честито!

 

Фернандез ФСК-101 ... Тарикат си ти Андрешко :offtopic-001:;)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна работа на лютиера - грифа/позициите изглеждат много ефектно на снимките.

Ако трябва да бъда откровен - аз лично не бих си поръчал гриф с полиран лак, поради няколко обективни причини.

Но по-важното е, на теб да ти харесва и още повече - да ти е удобно за свирене. Честито!

 

Фернандез ФСК-101 ... Тарикат си ти Андрешко :offtopic-001:;)

Напълно споделям това мнение . Иначе лакирания гриф изглежда много ефектно . Дано лака не падне скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.