Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Дойдоха на батко бебоците!!! :greenangel:

Ииииибаси якото изглеждат :girl_witch: . Ако почна да ползвам такива ще трябва да съм милионер, като се сетя колко често губя пера :thumbup: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

След мътилката, която остави моя милост с поста за злобните пера от 20$, реших че е време да си купя и от другите, които харесах. Нищо че са двойно по-скъпи. :)

Вече пътуват, скоро ще се похваля. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм...аз искам да попитам... колко пари е едно перце (за акустична китара) ? :)

 

Има и по 4600+ долара - http://internetsiao.com/the-most-expensive...k-in-the-world/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде в България може да се намерят Herdim перца (плектруми) :hysterical:

Относно цените на перцата вижте цитата:

the one that Hendrix used at Monterey pop festival was sold for 100 grand

100 000 за перце леле това ще трябва и да се застрахова :godbless:

и след яко свирене да си изкаме парите от застрахователите за щети, хе хе...

Редактирано от komitann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах с фендерско. Сега това перце ми виси на врата с 3 топлийки през него. Наскоро карах със Stubby 3mm (сички ми мрънкат АМА ТО ТФА Е ПЕРЦЕ ЗА БАС, нищо че в инфото за него перо в сайта на дънлоп пише че било идиално за бързи ликове, нищо че никъде не съм чел перце д е произведено специално за бас), много удобно ама от тея перца за ден-два :godbless: остава само кръгчето с логото и китарата ми отпред е като след прахово боядисване :) чее се върнах към използваните преди тфа Jazz 3 и съм си много добре с тях чесно казано. Пак има мрънкалници с перца за бас но пука ли ми...удобно ми е с тва и чесно казано 86% от китаристите свирят с Jazz III. А иначе свиря само с малки защото като хвана перцето и пръстите ми са максимално близо до струните- с голямо перце винаги удрям повече струни отколкото искам...хъх.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно наистина е според зависи. аз така и не се научих да свиря с jazz серията - крайно неудобни и малки са ми. от друга страна пък винаги съм се чудил на хората които свирят с ония големите равностранни перца. аз лично гоня материала и nylon е моя материал независимо дали искам тънко перце за ритъм или дебело за сола. от още една друга страна обаче :) се зарибих да свиря с медни перца които сам си правя. всичко е до навик а навиците са променливи.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.