Jump to content
Българският форум за музиканти

Maрки Струни


RichieSambora

Recommended Posts

Здравейте. Извинявм се за темата,ако има и друга такава, но аз не открих. Значи въпроса е кои са по-добрите струни? Не като калибър(въпрос на вкус), а като марка. Аз сега на мойта само 1 път съм ги сменял с Дадарио деветки и съм доволен. Но сега се притесних, защото прочетох в една тема, че не били много качествени(За Дадарио-то става на въпрос). И искам да разбера кои според вас са по-добрите, та да знам какви да си сложа следващия път. Пък и се надявам темата да е полезна не само на мен, а и на други потребители :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

D'Addario да добри. Това дето си го чел или си се объркал, или си чел мнението на някой много разбиращ, дето се тюхка че са му ръждясали и разшлякали струните след само 2 години ползване... :whistle: Не се прави така - струни се сменят на 2 месеца максимум. Разбира се, ще се намерят хора да ти кажат, че тия D'Addario дето се внасят в България не били онова D'Addario дето се продавало в щатите, р'збир'ш ли. Не ги слушай. Почвам да се дразня, като слушам как за все повече хора вече смятат, че тук се носят само ментета, че нещо произведено извън Щатите и Япония е боклук и прочее недорасли работи...

 

Та за струните - D'Addario са перфектни, особено за теб, който явно все още не си екпериментирал с различните марки, но смея да твърдя, че като ти давам този съвет, ти спестявам пари, време и нерви. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал ... ъ ... Yamaha , Ernie Ball , D'Addario , Fender .

1. За ямаха мога да кажа само едно нещо - по-добре от фендер

2. За Д'Адарио - еми хубави струни са , обаче ако си малко по зъл си китарата се накъсват . Може би това е впечатление от двата комплекта които съм вземал (10ки и 11ки) , не знам другите как са , но за мен един от основните фактори е струните да издържат на свиренето ми .

3. Ерни бол са моя фаворит по няколко причини . Звука им ме радва , времето , което издържат също е нумеро уно при мен . За някои са просто поредната ефтина марка , но не всеки може да си позволи Еликсир , нали ?

4.Фендер - съкс яко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да кажа че съм от хората дето редовно сменят струни на 1-2 месеца максимум щото ми се потят ръцете и струните ми ръждясват колкото и да ги изсушавам след свирене...

 

наскоро си взех струни "JIMI JENDRIX" за 20 кинта от левито - сложил съм ги на скуаяра,вече 2 месеца карам с тях,потъмнели са първите 3 но не са ръждясали.звука им омекна малко...

 

взех си "ELIXIR" - тях ги сложих преди 2 седмици на джаксъна,все още не са потъмнели даже и звука им не се е изменил изобщо - за което съдя по записите си...

 

и двата вида струни ги пробвам за първи път.за останалите марки мога да кажа че не ми харесват откъм ръждясване защото след като ги сменя - свиря 2 часа и вече са потъмнели (или им пада покритието незнам) а след седмица звука им става мек а още 2-3 седмици след това започват и да фалшивеят...

 

незнам да ли ви се случва на вас ама на мен на всяка китара ми е било така - като остареят струните започва да фалшивее към 12-то прагче и нагоре...започва се от първа струна най напред...

 

има хора дето наистина си сменят струните на 1-2 години,познавам такива,свирят си редовно(в къщи обаче) и дори не им фалшивеят струните колкото на мен за 1-2 месеца,но и не са ръждясали като моите.звукът им естествено е непоносимо мек поне за мен.

 

надявам се да съм случил на марка с този "ЕЛИКСИР",може да е скъпо но поне да е качествено...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Дадариото. Аз свиря с D'Addario EXL120 от около 2-3 години и съм напълно доволен. Пробвал съм и Rockstar, Squier, Yamaha, SIT, Fender (всичките 9-ки), но най ми допадна Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите лични впечатления от над 5 години смяна на струни на 2 китари(и една акустична):

 

Фендер: никак не ми харесват, според мен, едни от най-бързо стареещите струни, които можете да си купите.

 

Stagg: не съм пробвал напоследък, но не бих пробвал пак, ако са същите, изобщо не ми харесват, имам чувството че свиря на алуминиеви струни, не на стаоманени.

 

Squier: мнението ми е подобно на това, за струните на фендер.

 

D'Addario: струни с много приятен звук, който обаче бързо се променя. Бих ги сложил за запис, но не и да практикувам вкъщи с тях.

 

Earnie Ball: подобно на D'addario, в моите ръце не издържат много, успяват да останат звънливи за не повече от 10-на часа свирене, след което вече не звучат като нови струни. Потъмняват и в моите ръце стават с оранжев оттенък само след няколко дена. D'Addario също. И тях бих сложил само за записи.

 

Еlexir: Не споделям мненията на хората, които казват, че звука им е страхотен, аз бих го определил като нормален звук.

Струните са приятни, въобще не са лоши, и издържат доста.

 

Yamaha: Сравнително издържливи струни със стандартен, понякога малко специфичен звук.

 

Queen: Евтини струни, които, обаче звучат добре, и са сравнително издържливи. Бих сложил тях вместо Fender или Stagg. Идеални за вкъщи.

 

Cobra: евтини струни, които имат приятно звучене и са ДОСТА издържливи. Може би нямат чак толкова приятния звън на D'Addario, но пък това са струните, които бих си сложил на китарата за да свиря и да се упражнявам, както и за клубни участия. Така и правя. Доста държат струните.

 

Boston: Много приятно звучащи струни, които за съжаление не са така издържливи. Бих ги сложил до D'Addario и Earnie Ball като звук, като са може би една идея по-издържливи от тях. Също така, това са струните, с които винаги съм получавал идеално подредени интонации и максимално верни тонове. Може би това са струните, които бих избрал при записи.

 

Това са впечатленията ми и се отнасят за НИКЕЛОВИ струни за ел.китара, комплекти 0.09-0.42, 0.09-0.46, 0.10-0.46, 0.11-0.50.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D'Addario да добри. Това дето си го чел или си се объркал, или си чел мнението на някой много разбиращ, дето се тюхка че са му ръждясали и разшлякали струните след само 2 години ползване... :whistle: Не се прави така - струни се сменят на 2 месеца максимум. Разбира се, ще се намерят хора да ти кажат, че тия D'Addario дето се внасят в България не били онова D'Addario дето се продавало в щатите, р'збир'ш ли. Не ги слушай. Почвам да се дразня, като слушам как за все повече хора вече смятат, че тук се носят само ментета, че нещо произведено извън Щатите и Япония е боклук и прочее недорасли работи...

 

Та за струните - D'Addario са перфектни, особено за теб, който явно все още не си екпериментирал с различните марки, но смея да твърдя, че като ти давам този съвет, ти спестявам пари, време и нерви. :greenball:

 

Не знам как са струните Дадарио напоследък в България,но преди 4,5 години на няколко пъти се сблъсквах с изключително долни ментета и от тогава избягвам да си купувам други струни освен Ямаха,когато съм в БГ.

 

п.п.Що се отнася до китара и китарна техника,огромната част от свястните неща за съжаление се правят именно предимно в Щатите,Япония и западна Европа,независимо дали това те дразни или не

 

п.п.2 След 2 месеца редовно свирене струните(не Elixir,обикновенните),са на ниво ластици от гащи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз само D'Addario ползвам - 11ки за БС Рич-а и 7 струнни 10ки за ЕСП-то ми.. и аз съм ползвал доста различни но D'Addario винаги са ми служили добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.2 След 2 месеца редовно свирене струните(не Elixir,обикновенните),са на ниво ластици от гащи

съгласен съм:whistle:,смешно ми стана от сравнението с гащите...

 

сори за офф-а

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на акустичната използвам D'Addario от повече от една година и още държат...ясно, че бързо потъмняват...ама вършат работа. от 2 месеца свиря на електр. ама предвид марката(стаг) мисля да и сложа нови струни и най-вероятно пак ще заложа на D'Addario..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.