Jump to content
Българският форум за музиканти

Maрки Струни


RichieSambora

Recommended Posts

Някой друг от вас пробвал ли е Cobra и Queen? На мен ми се струват много удачни решения за ежедневна практика вкъщи, и на непретенциозни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1.Ernie Ball - Моя фаворит сред масовите струни по музикалните магазини в София. Издръжливи на късане и на продължително свирене. Губят си тона сравнително бавно.

2.D'adario - Много здрави струни (поне тези на които аз съм попадал). Единственото лошо е че пърявите три струни си губят тона много по-бързо от Ърни бол-а и Кобра-та.

3.Cobra - Много удобни струни. Държат си тона около 2 седмици всекидневно свирене. Единствения им проблем е че ги късам много.

.......

Нататък вече не взимам. Пробвал съм с какви ли не други струни (от тези които се продават в магазините и са един вид шир-потреба) и определено не ми харесват. Много бързо им се скапва тона, потъмняват за две-три свирения и общо взето са загуба на време и нерви.

Примерно последния Стагг който взех преди около година ми издържа точно 5-6 часа и започна да си губи тона, макар и да не се потя много.

Queen също са ми неприятни струни и са от марките които не бих взел, освен ако съвсем не съм го закъсал и ми трябват спешно струни. Просто ги късам по две-три наведнъж и то всеки път, защото се изхабяват около китката ми с главоломна скорост.

Fender - Същата работа като Стагг-а. Не са издръжливи при мен и не ми харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Queen съм пробвал единствено за бас китарата си, ако може да се сравнява изобщо - ужасно издръжливи струни и доста дълго време запазват хубавия си тон :) Но пък така нямам наблюдение върху голите (неувити) струни, дали ръждясват/потъмняват и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Queen за 5 или 6 лв комплект, за акустичната (орфейката, разбира се) съм предоволен.

Иначе за фендъра (акустик) струните Фендър си звучат не-зле.

Дийн Маркли в момента се оказват добри, макар, че тонът им е по-глух (по-затворен) - така ми се струва.

GHS и прочие дето ги изредихте - не бих казал, че са лоши.

 

За електрическата като сложих Gibson малко ми се вдигна нивото в сравнение с другите марки (Ърни Бал, GHS, Fender и прочие), но пък все още не съм пробвал Дийн Маркли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях свирил преди с Queen на класическата си китара. Наистина много яки струни - евтини и държат. За жалост по едно време изчезнаха от СтЗ и редувам Дадарио и Ърни Бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голям специалист и като се има предвид, че сменям на половин година комплеките, мнението ми няма да е много издържано, но основно съм пробвал Ernie Ball u GHS. За мене и двете марки са добри откъм здравина, но като че ли Ърни си губят по-бързо звъна. А като цяло ГХС са по-метъл ориентирани (или поне така казват всички и на тебе почва така да ти се струва :) Велика Конспирация!!!) и в началото са доста нахъсващи за свирене, но и те бързо окапват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нека се иазкажя и аз по въпроса .... Не съм от супер манияците , но все пак имам някакво наблюдение ...Значи съгласен съм напълно с мненията ви за ФЕНДЕР струните - НЕ СА КАЧЕСТВЕНИ ...Пробвал съм ЯМАХА 10-ки и съм доволен . Да потъмняват , но не си губят тона и като се окислят се чистят лесно. За Дадарио мога да кажя че са добри - поне на класическата ми китара.....Но имам едни струни , на другата класическа китара - дано не ви излъжя за името им , но мисля че се казваха ЛА БЕЛЛА (американски) от 1-ва до 3-та са черни на цвят...Тези струни са от 7 години , И ПОВЯРВАЙТЕ НЕ СА МРЪДНАЛИ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последните 10 години свирех само с Да дарио и никога не съм късал струна а аз си блъскам доста.Изпробвал съм абсолютно всички марки,които са ми познати(Дийн Маркли,Ърни Бол,Джи Ейч Ес и т.н...да не ги изреждам всичките) и никоя от тях не ми е пасвала така както Да дарио-то да не говорим,че в повечето случаи ги късам.Много е важно също да се има прeдвид факта,че повече от 3,4 седмици не използвам един и същи комплект струни.Преди 1 месец минах на Дънлоп-Зак Уайлд сигничър-10/46 и мога да кажа че ми харесват повече и от Да дариото,много са здрави,много издръжливи,звучат страхотно и смятам занапред да карам с такива.Изобщо на Дънлоп с каквото и да съм се сблъсквал винаги е било най доброто решение за мен.

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм въртал много марки, ноето мнонието ми за тези които съм пробвал:

 

Фендер (9-ки) - много бързо си губят качествата. Излъгас се точно веднъж и за 2 дни им падна хрома, тона ... с една дум ЗЛЕ !

 

Джи Ейч Ес (10-ки с няква Суб Зеро технология май бяха) - кофти тон след първата седмица или 2

 

Дийн Маркли (10-ки сигничър серия) - удачни ми се видяха, не лош тон издъражаха доста време

 

Д'адарио (10-ки) - От към 1,5 - 2 години. Най-добри сред тези които съм използвал. Хабав тон, траен и издържливи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време ползвам само Yamaha,най-ми харесват спрямо другите с които съм свирил.

Д'дарио съм слагал веднъж и няма да повторя-скапаха се много бързо,за една седмица.

Fender не са лоши ,тонът им ми допадна ама се късат на поразия,и малко по издръжливи от Д'дарио.

Стаг са си ужас направо-даже и чисто нови нямаха никакъв тон,за после да не говорим.Ама за 6 лв

толкова.

Преди около 3 седмици сложих Elixir(благодарение на Baby Thomas :) ) и смятам да сменям

марката-за това време нито са потъмнели, нито са си изгубили тона.Също така ми допадна и звученето им.

Вярно че цената им е по-висока,но си заслужава-качеството си е качество.

Редактирано от shadow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от известно време и аз минах на Yamaha, и да ви кажа съм довололен. Ползвам най вече 9 и 10 и съм доволен от към издръжливост и свежест на тона. Иначе преди това ползвах Ърни бол, но специално при мене много се късат. А преди тях ползвах Дадарио, но и аз както някои попадах няколко пъти на много скапани компекти и сега вече няколко години ме е страх да си взема. Мисля да се пробвам скоро обаче. :)

Редактирано от mistik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях на Fender, но именно защото се скапват много бързо минах на Ernie Ball. От няколко години карам на Ernie Ball и не мисля скоро да сменям марката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм ползвал само Ямаха и Ърни Бол (не точно). По принцип си ползвам Ямаха, щото Динакорд Варна ми е на 1 минута като съм си във Варна. Но реших да пробвам и Ърни Бол веднъж, но след като смених 5 струни и тръгнах да слагам 6тата, се скъса 1ва струна. Става дума за ЪБ 9ки. В следствие на което реших да си остана с Ямахата. Не знам дали случайно се е скъсала Ърни Болк-ката, но определено останах с лошо впечатление за тях. В скоро време ще си купя Д'Аддарио или Дънлоп да си поразширя струногледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави струни за мен - DR Strings,Elixir,Cleartone,GHS,Dunlop,La Bella,Skull,Martins,D'addario,Dean Markley,Rotosound.

 

Смешно ми става като чета някои мнения - пичове,в зависимост от конкретния човек,КИТАРНИТЕ струни имат ефективен живот 5-6/15-16 часа свирене,след това всичко е компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.