Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикална взаимопомощ


Koobenot

Recommended Posts

Не знам дали има такава тема, та реших да я отворя отново, ако трябва ще сливаме. С един другар търсим едно парче, има голям шанс да е британско, но акордите се повтарят в хода на цялата песен ... прикачвам музикален пример.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше нужно да се хабиш да свириш прогресията 6 пъти...само 1 път беше достатъчно.:greenangel:

Кажи все пак в какъв стил е тая песен, дето я търсиш, че само така с 'британското' е доста общо. Мисля, че съм слушал някакъв денс с тези функции, пък ако не я откриеш - ще ти напиша една с тия акорди в "британски стил".:greenball:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Британски рок, електрическа клийн китара с лек крънч, глас между баритон и тенор, барабани 4 on the floor, басът не свири нищо завоалирано и хармонията се повтаря една и съща до припадък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се сетя за "I am the passenger..." откриващата строфа - "полудЕх" ... време си е за гинко билоба...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога нямаше да се сетя за тая песен, може би защото не слушам Иги Поп...а и четвъртата функция в демото ти не беше много точна. ;)

Всъщност в песента тя е променлива (един път е една, следващия път друга), но пък иначе в демото си уцелил оригиналната тоналност. :thumbs_up:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама пък хармонично е точно като твоето демо. ;) Реално демото ти ритмически е като на Иги Поп с разлика в 4-я акорд и хармонично като при Игъл Чери, но различно ритмически. И пак в същата тоналност - чудя се тази прогресия само в ла минор ли пасва или някой ден някой може да се пробва и да я транспонира. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, yamaha said:

чудя се тази прогресия само в ла минор ли пасва или някой ден някой може да се пробва и да я транспонира.

Ето ти, бе:

 

В ми-минор 😀 Освен това на второто повторение на прогресията четвъртият акорд вместо ре-мажор е фа-мажор 💪🏻

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.