Jump to content
Българският форум за музиканти

Инструменти за декорация на стена


Recommended Posts

Имам една стена, която мисля да декорирам с някакви странни и/или силно повредени инструменти и остатъци  от инструменти, но намирането им не е лесно -  напр., от доста време  търся неуспешно негодна за употреба електрическа китара. На снимката са жалките остатъци от  Кремона Казанлък, но поне имам добре запазена емблема, която ще сложа в рамка.   

Как се наричат другите два инструмента?

От този с дървените тръбички дори успях да изкарам звук, но едва ли в този форум има човек, който иска да го чуе :-).  

За другия си мисля, че май липсва някаква пластинка, но не знам с какви размери  и форма трябва да бъде, за да се опитам  да го възстановя.

 

Music_1.jpg

Music_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с дървените тръбички го има навсякъде по света с амнайсе имена. В Украйна му казват най. Из Централна Америка също е популярен, преди време тук бяха плъзнали някакви от Боливия/Перу/не помня, които свиреха "на шапка" и продаваха дискове. Но го има и на още много места, все се казва по различен начин. Можеш да тестваш с google image search :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Още един непознат инструмент, като част от проекта за стената на студиото. Като се върти около оста на дървената пръчка издава много яки звуци – нещо като бързо удряне по барабани : -)

Много е важно да знам точното му име, защото мисля да сложа табелки под всеки един от тях.  

MI_4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един неизвестен за мен инструмент, който наричам КАВАЛ, но съм сигурен, че има друго наименование.

Ако някои има идея за името му, може да ми помогне за един проект с тези инструменти :- )

Kaval.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с Google Images, да не се мъчиш да питаш за всеки намерен иснтрумент

На 10.08.2023 г. at 12:03, Baby Thomas написа:

. Можеш да тестваш с google image search :)

както те съветва по-рано @Baby Thomas

 

...да кажем, че този е ДУДУК :) ( само се майтапя, не зная как се казва )...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блокфлейта е това, на английски recorder. 
 

А това перкусионното с двете връвчици го потърсих в списък с всички видове перкусии в Уикипедия и от снимката се оказва японски инструмент Den-den daiko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CyberGene,

Благодаря, че си открил името на този загадъчен инструмент - страницата е много интересна и само ако имах няколко  от тези инструменти, щях да си реша проблема със стената.

За да не драскам в по-сериозните раздели, ще попитам тук:

Търся музикант, който да изсвири няколко ноти на китара или друг струнен инструмент,  след което да ми изпрати записа.

Имам кратко видео клипче на мой DIY музикален инструмент,  на който някакъв крайно некомпетентен човек (АЗ) дрънка. Пробвах с виртуална китара да добавя звук, но аз не съм музикант и не мога да го изсвиря синхронизирано с дърпането на струните.

Идеята е този човек да гледа на клипчето как дърпам струните и точно в същия момент да изсвири съответните ноти, така че след монтажа да изглежда правдоподобно. Музикалните качества на подобно изпълнение не се коментират, важното е да бъде синхронизирано. 

На снимката са нотите за пиано, които трябва да се изсвирят на китара - това е класически фрагмент, който вероятно ще разпознаете и без да го свирите. Само ще намекна, че е замесен Том Круз.

Ако има желаещи да се включат в този микропроект, ще им изпратя видеото и подробностите.

Видеото е в категорията  “Fake”,  доста e глупаво и точно заради това се надявам да събере много гледания в Youtube.  За смелчагата, който се престраши да рискува – гарантиранa  анонимност,  50 % авторски права, право да го качи в канала си и да го монетизира  :- )

Piano.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тази тема е за изтриване, защото дизайнерката ме убеди, че разни подозрителни инструменти за декорация стената  е абсолютен кич.

То аз и без това освен дудуци и тъпани друго не можах да намеря, така че се съгласих 🙂

Новата концепия е, че всичко ще бъде преобладаващо в бяло и с някакво стилизирано изображение - напр. нещо подобно, но не точно:

The_Wall_I.jpg

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.