Jump to content
Българският форум за музиканти

Метъл машинка


Voidhanger

Recommended Posts

@Voidhanger Ако успееш да ни дефинираш такъв списък с изисквания и марки примерно, колегите по-лесно могат да помогонат. Иначе, преливаме от пусто в празно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С чувство за хумор, разбира се ;) 

Претенциозен не съм, та аз нито съм някакъв професионален или дори напреднал. Свирене си трябва, а не скъпи китари. 

Повече от доволен съм от Хагстрьома и друга китара не ми трябва. Тя е махагон, тежичка е, със стоковите адаптери е - звучи си ми прекрасно. Грифът е 15”, удобен ми е, но и по-дебел да беше нямаше да се оплаквам. Бързи и тънки грифове не харесвам и аз като колегата по-горе. Е, и бейзболни бухалки също. Мисля че, това на което му казват 60-сетарски Гибсън профил ми харесва общо взето. Не съм свирил на достатъчно китари, за да знам от първо лице, кое кое е. Например на Епи Файърбърда ми грифа ми е супер удобен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Koobenot написа:

@Voidhanger Ако успееш да ни дефинираш такъв списък с изисквания и марки примерно, колегите по-лесно могат да помогонат. Иначе, преливаме от пусто в празно.

Изисквания няма, колегите дето казват, че проба му е майката са си напълно прави. Китарката си ми остава Хагито, наистина един чудесен инструмент. Даже и лютиерите, които я видяха казаха същото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа тръгна от там, че един ден внезапно реших да продам епито или да я разменя. И дойде оферта за една Ямаха Пасифика 611. Която пък китара един пич в ютюб, Саймън Смит, Блек метъл фен и китарист я ползваше. 

Иначе ако има китара която да има екшън 1.4-5 на дебелите струни и да не бъзди и да не трака при силна атака - това е моята китара. Макар че в момента Хаги е на 1.7 и ми е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5мм се гласи на първа струна, шеста се гласи на 2.5мм (ориентировъчни числа, зависи от доста неща). Толкова нисък екшън на шеста може да се случи само в някаква паралелна вселена с други физични закони. Помисли колко по-голяма амплитуда имаш на басовите струни, няма как да се постигне същия екъшн както при соловите. Особено ако не свириш фино и елегантно, а "дълбаеш" яко в струните (начина на звукоизвличане имам предвид). Също така има по-меки марки струни (нищо че пак са примерно 10-46) и стоят като сварени спагети (например на Ърни Бол Титановите или Кобалта ли бяха...). Добави и дроп нещо си строй и нещата съвсем отиват у нивата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря в нормален строй. Хагито е с Ърни Бол от най-обикновените слинкита 10-46. Иначе верно, че като падне под 1.7 на дебелите струни, стават прекалено меки и не е за дълбаене, както ти казваш. Но в момента на 1.7 си рендам блекарии и всичко е наред. Първа е на 1.5.

Да де, значи това дето си го мисля реално не съществува...За мене 2.5 е твърде високо, комфорта ми е до 1.8 - 1.9 макс.
Из нета съм чел какви ле не истории за 1.2 на дебелите струни без бъз, на PRS-и, ама те сигурно ги галят тия китари или ни знам, не си представям толкова нисък екшън.

За вас какво е нисък екшън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом грифа на файърбърда ти е супер удобен, не я сменяй. 

Има си и уникална визия. За мен това е китара за на сцена.

За по дневно ползване аз лично бих взел Ямахата.

Блек метъл се свири в нормален строй по принцип, не се дропва.

Но пак зависи.

ПРС китарите са друга мензура. Кийсел може би дават най -нисък екшън.

Ама не знам как ще го играш твоя номер с връщане на китарите. 

1800 долара примерно, сложи поне 200 пътни. ДДС, мито и по-добре се откажи.

Ако ходиш до щатите си вземи от там и си я донеси обратно. 

Но в крайна сметка за блек метъл не ти трябва толкова скъпа китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа въобще няма да се занимавам да купувам да връщам китари, еле пък от Щатите, не съм богат човечец аз.... Файърбърда освен визията, ми е супер удобна, да не говорим че звука също е уникален.

Аз не се ограничавам само до блек метъл или метъл, напротив. Именно затова Hagstrom Swede ми е тамън. 

А иначе виж Teloch от Mayhem използва интересен строй, но като настроих Хагито с него, не можех да свиря, заради твърде ниския екшън, струните все едно не бяха навити. Но пък и той ползва 11-52 струни, предполагам, че и екшъна му е по-висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук добре, оставяш си Хагито и Епито. 

Реши, трябва ли ти трета китара. 

Ако искаш да правиш собствени песни, не е ли по-добре да си вземеш бас?

Така или иначе, към момента Томан предлагат примерно BC Rich, Dean, Jackson,  Ibanez, LTD, Epiphone,

Schecter, Solar, Harley Benton, Kramer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с китарите край няма :)  Много харесвам и искам да имам и едно SG. А бас не ми е мерак да свиря, пък и има от кой да взема, ако ми притрябва. Е аз собствени песни правя, още 2007 един немски лейбъл издаде първото демо на 7” инчов винил. След това не съм се занимавал сериозно, искам поне още един човек да открия за такива неща, за блечец и т.н....иначе на компа с готови барабани става за примитивен Блек, даже си става екстра, ама нямам много време да се занимавам. Да редя барабани и т.н....ползвам готовите бийтове от Ugritone, не са никак зле. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СГ - аз бих се насочил  към Епифон или Винтидж, прилични са.

Този Джаксън, как ти се струва  https://www.thomann.de/de/jackson_js42_dkm_dinky_ziricote_ht.htm?sid=fd1a0c5606f52740d562b94986de33ec&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZGUiLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjF9&reload=1

 

Аз съм хеви метъл, но харесвам и блек. Досега не съм се пробвал в този стил, основно слушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо такова си мисля, за SG. Jackson-a изглежда много яко, този тип бридж ми допада повече от лес полските и са ми по-удобни за свирене. Обаче скосяването като на стратовете е още по-комфортно поне за мен, затова Ямахата печели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.