Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Nikolov_76

Park G25R или Marshall от по-новите серии

Recommended Posts

Здравейте, според вас  Park- а отстъпва ли на по- новите или не .  И дали отново е въпрос на вкус. Това, че Park- а е 30 годишен може ли да е проблем?

И всъщност, едно транзисторно кубе кога приключва "жизнения си цикъл", така да се каже....🤔

Ако е 30 годишен има шанс да е супер.Свирил съм на стар транзисторен Фендер и ми откъсна главата,стар Роланд и др,докато Фронтмен е най-гадния амп на планетата сигурно..Трябва да се чуе,иначе..догадки.

За да не пускам следващата тъпа тема, ще пиша в тази.

Взех един стар 25 годишен Park g25r. 

Това, което ме притеснява е, че гейна на това кубе криви сташно много, дори намален до край. Звучи добре, но просто е страшно много. Ще съм благодарен, ако някой който има или е свирил с такова даде мнение - нормално ли е за модела или има някакъв проблем. 

Прави ми  впечатление, че потенциометъра за гейна се движи трудно, но не прекъсва. Има промяна в изкривяването, когато се усилва или намалява. Хода на потенциометъра е пълен, но дори намален до край гейна е ужасно силен. 

Моля, ако някой има такъв или е свирил с такъв усилвател да даде мнение.

Ще опитам да го запиша и кача.

Не е ли  рисковано да се вземе техника на 30 години, дори да звучи добре. Просто не знаеш колко и остава.... и ако гръмне, заслужава ли си усилията да се прави..?

От друга страна, вземаш от новата "шир-потреба" и се радваш че е ново, но дали старото няма да го надживее?

Говорим само за транзистори. Чувал съм, че лампите могат и 50 години да изкарат....

Овчи мисли са ме налегнали.....😁😁😁

Все пак, ще се радвам ако някой сподели мнение...

Не мисля, че има какво толкова да го мислиш - ако звучи добре, това е всичко, което те интересува - е, стига да не замирише на изгоряло. Предполагам, че щом е Park няма да струва кой знае какви пари.

А за гейна - вземи си някакъв драйв, който ти харесва, и свири на чистия канал с него.