Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе не е препоръчително ацетон в/у пластмаса. Търкай с мокро парцалче, действа... яко търкане, но поне няма да наебеш повърхността. Е, ако е лазерно нарисувана, има си жулиш до безкрай :drummer:

Пробвай да изчистиш със ацетон или 'терминатор' примерно надписа на прозрачна химикалка, е това ще е ефекта и в/у адаптора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да съм пропуснал някакъв модел на Джаксън, който е без ъгъл на главата и ще се радвам, ако пуснеш снимки на такъв.

 

Опа.

Y2KVBKD.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ceco milanov & @Metalix,

момчета, тези пенсионерски 3L3R глави дори не искам да ги знам, а камоли да ги гоментирам.

Единствената 3L3R глава, която ме кефи и си отива на китарата е на Утърс на Рена.

 

А и съвсем не съм сигурен дали тези двуредки от вашите снимки нямат ъгъл на главите си... Напротив, мисля, че имат.

Така като гледам, нямат метална пластина да натиска струните надолу, следователно и техните глави са с ъгъл. :hysterical::crying:;) ;) ;)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то на MG Series SLSMG Super Lightweight Soloist™ ясно му се вижда ъгъла ве. И то дори е доста голям

Ние всъщност търсим Jackson без ъгъл на главата. Ако видиш такъв, пиши.

 

 

Някой има ли идея как да си сменя кабела на адаптера?

Тоя е много къс, а от удължаване най-много да се получат шумове в последствие.

Доколкото знам, ако китарата има инсталиран само един адаптер и той е хъмбъкер, са възможни 6 начина на свързване и съответно 6 различни звука - кой по-мощен, кой по-слаб, кой с шум, кой без...

 

Дали е добре да си направя превключвател, който да позволява връзване и по шестте начина или просто да го вържа по "класическия" начин и да няма никакъв превключвател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, тая има държач за струните, макар че и ESP-SV (като на Лайхо китарата) е с държач, но има ъгъл.

За мен е без значение - търся нещо с ъгъл и просто ми стана любопитно да видя нещо на Джаксън без ъгъл.

 

Някой да даде акъл за кабела и кое ще е най-добрият вариант за тази далавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя държач винаги го има при локинг нътовете, независимо от наклона на главата, защото самият нът е заоблен и трябва струните при излизане от него към ключовете да следват плътно извивката. Иначе при заключване ще стават по високи като тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, верно, че тази от снимката е с Флойдовски нът. Значи може и да не е с права глава.

Междудругото, има модели китари със заключване за тремоло и без държач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^примерно моята или другата, която споменах (Роудса)

 

т.е.

Jackson DX10D

Jackson RX10

както и Soloist-a

 

както и още доста :singer:

 

Не е всички с нът да имат държач. :rocker:

... и точно затова, като я заключа мойта и поне 6та се вдига.....

:):):virtuoz::drummer:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.