Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Мен ме кефи скосеното ръбче, за което ти се чудеше как да го завършиш - ако не го пипнеш китарата няма да е RR, а ще е GR (не от горен ръб рабира се:) - не само самоделна, но лично дизайнерска и мега здрава метълска дъска:) Защо ли винаги така се радвам на дребните несъвършенства, които подчертават ентусиазма и идеята??? Ако я запазиш така, винаги като я погледнеш ще се сещаш за милионите пречки да намериш подходящо дръвче:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето малко снимки.

Тъкмо приключих с изрязването на голяма порция от тялото.

Остава най-гадната част - извитите контури на дъното между двата рога.

Това ще го оставим за след като се навечерям.

 

Около нек покета засега няма да режа нищо.

Знаете защо. :)

 

s5002481xo6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе вярно. Знам, си гурно няма да се навиеш, защото искаш да си направиш копие на RR, ама все пак да предложа. На дългия рог защо това ръбче не го заоблиш, така че самият рог да стане леко извит отгоре. Според мен ще стане маниашко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега един въпрос за Overdrive.

 

Понеже с гордост мога да заявя, че вече се приближавам до момента, в който ще нанасям кит и ще правя финалното заравняване и заглаждане на китарата, се стеих за оня кит, който купих преди месеци.

Бяхме го обсъждали на кратко в някой от предните постове и ти беше споменал, че е добър.

 

Интересува ме дали се втвърдява на камък след засъхването си или остава някаква мекост в него.

На етикета пише "с висока еластичност". Разбира се, това, че е еластичен, не значи непременно, че остава мек, защото има доста неща, които са еластични и супер твърди в същото време (като например ресорите на Москвич дванадесетак).

 

Тоя кит как се държи в това отношение?

Може ли да се остави следа с нокът в него след засъхването му или е корав?

 

Питам, защото не ми се отваря запечатаната кутия само за да проверя каква твърост достига след засъхване.

 

Става въпрос за този холандски кит (в БГ само им слагат етикетите):

kits5002129qv3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен просто трябва да изпробваш конкретно този кит който си взел за да разбереш дали ще ти свърши работа.. или ако някой го е ползвал вече да каже как се държи повърхността му след изсъхване. Вярно, че има различни китове и някои се втвърдяват почти до камък, а други си остават сравнително меки и пластични.. предполагам, че на теб ти трябва висока твърдост на получената повърхнина.. но отдавна не съм работил с китове и подобни материали, така, че не знам какво се предлага в момента на пазара за твоята цел. Най-добре е да изпробваш сам или някой да предложи кит който вече е изпробвал и знае, че формира достатъчно твърда повърхност. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ WOW!!!

Благодаря за съветите. Как не се сетих...

Ще попитам някой, за когото знам, че е пробвал точно този кит.

Например Overdrive.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive чак сега влезе във форума.

ами трябва бая да се чака да стегне, после не се напуква, обаче не става чак толкова твърд като автокита и много лесно се шкури. Току що пробвах на кутията на компа съм пълнил преди няколко месеца (пластмаса) и не остава следа от нокът ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Знам, си гурно няма да се навиеш...

И аз знам, но и аз да кажа - скоси малко дъгата и готово. Не си струва времето и нервите да лепиш 2 см. връхче... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive чак сега влезе във форума.

ами трябва бая да се чака да стегне, после не се напуква, обаче не става чак толкова твърд като автокита и много лесно се шкури. Току що пробвах на кутията на компа съм пълнил преди няколко месеца (пластмаса) и не остава следа от нокът ;)

Ма то тоя кит и върху пластмаса ли хваща?

Супер!

На етикета пише, че след 40 минути е готов за шкурене.

Да кажем, че аз ще изчакам 24 часа.

 

Наистина много сериозно се колебая дали да ползвам този кит или по стара и изпитана метода да си направя сам кит от епоксидна смола и фини стърготини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Знам, си гурно няма да се навиеш...

И аз знам, но и аз да кажа - скоси малко дъгата и готово. Не си струва времето и нервите да лепиш 2 см. връхче... ;)

Не е така. Ако го скъся, ще стане гнус. :thumbs_up:

Пък и лепенето на това парченце на върха на рога не е чак толкова страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен така както е в момента даже повече ме кефи. Някакси по-аеродинамична форма добива. Ма китарата си я прайш ти и си я прайш както тебе те кефи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай EdgeCrusher За интересна история с отчупване на рог от лястовица.... малко оф ама е интерсно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай EdgeCrusher За интересна история с отчупване на рог от лястовица.... малко оф ама е интерсно :)

Питам: какво се е случило с китарата на edgecrusher? Изтървана ли е или просто от самосебеси е станала белята?

 

Чел съм, че отчупването на рог при тези Джаксъни е често срещано явление дори при китари за по 1-2 бона в зелено. Просто формата на тялото е рискова.

Виждал съм такива разпаднали се тела да се продават в И-Бей.

Всичко зависи от колко части е китарата де.

 

По принцип мисля да укрепя роговете на това тяло по моя специална метода. За всеки случай, защото епоксидната смола е крехка.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.