Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Оф, ок народе, имам един много тъп въпрос, на който явно не мога да си намеря отговора сам...

 

Правя записи, мултитракове, едно друго, всичко ок. Да речем, ползвам един бекинг-трацк и върху него, на отделни тракове искам да наредя 3-4 китари... До тук добре, обаче, как аджеба, да го наглася тъпия тайминг на едната записана китара, да речем, да започва на 1:26,754 от началото на песента? Никъде из опции и хелп не мога да намеря как, след като съм сложил един трак в сешъна да го мърдам - т.е. да правя корекции в тайминга му (кога да се включи и така).

Пък се сещате, че не става всеки път да го слагам и да го трия, и на ново да го слагам.. докато уцеля момента...

 

Та, ще се радвам, ако някой хвърли светлина в тъпия ми, но иначе мрачен въпрос!

 

Поздрави! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бой се! И други вървим по трънливия път на простотията и тя ни се удава майсторски! :hysterical:

 

Аз го практикувам така. След като си вмъкнал трака на желаната от теб писта:

- заставаш с курсора на мишката върху него, десен бутон - отваря се едно дългичко меню;

- избираш Wave Block Properties; отваря се едно прозорче;

- намираш боксчето Time Offset и задаваш времето, което искаш;

- Enter!

Готово. Дано да работи. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До сега не ми се е налагало да махам вокали, но съм чувал работи на приятели и познати, че и на непознати. Ако ти трябва за да си пееш отгоре ти - ще ти свърши работа. Вокала не може да се махне 100%, но супер много може да бъде заглушен и като се запишеш отгоре ще трябват монитори за да чуеш оригиналния.

 

Ако пък имаш професионални амбиции или пък си напреднал технически (свирене и софтуерно) сигурен съм, че ще можеш да си изсвириш/семплираш цялата песен :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Скивай в мултитрака конкретната писта и по-точно конкретния файл (цял участък от зелено до следващото сиво :). Цъкни десен бутон - Loop properties и ако е отбелязано "Enable Looping", го махни. За това се сещам само, което може да ти претакова bpm-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Надявах се, че проблемът не е толкова сериозен, или пък е прекалено елементарен, та никой дори не си прави труд да ми отговори. Ако с тази програма все пак не става, може да ми препоръчате и друга. Искам на готовия запис да сменя каналите - левият да стане десен, а десният - ляв, - но това се оказва проблем, понеже никога не съм го правил, не ми се е и налагало. Отскоро записвам със стерео микрофон и нищо не мога да направя - просто така си записва. А защо са го направили така този микрофон, не мога да си обясня. Просто трябва да обърна в последствие каналите, за да си дойде всичко на мястото.

Редактирано от saissais
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

До сега имах вграден саунд карта, но си слоших допълнителна sound blaster audigy. Проблемът е в това че не знам какви настройки да си напарвя за да мога, когато си стартирам Adobe Adition на всички канали на in out да ми показва sound blaster audigy а не дънната карта. Всеки път когато си стартирам програмата и нямам звук и се налага да ги променям ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момче, jordanp

 

1. Инсталираш драйверите за тази карта (Ако ми кажеш от коя фамилия е, например emu10k1 или emu10k2, силно ти препоръчвам kX драйвера: kX driver за Audigy карти),преди това деинсталирай старите

 

2. Ако все пак не ти се затормозява излишно, виж правилно ли си инсталирал драйвера за картата си! Дали е подходяща версия и т.н. (трябва като си я взел да са ти дали и диск с драйвери за Windows XP)

 

3. Ако ли не - може да си изтеглиш от сайта на Creative съответния драйвер. Дори аз мога да ти дам, ако си със същата фамилия карта. :crying:

 

4. След инстала и рестарта на компа си отваряш Audition-a и меню Edit -> Audio and Hardware Setup (избираш Creative ASIO driver във всичките три табчета).

 

5. Ами всъщност това е... щом казваш, че Wina я разпознава... значи няма нужда да забраняваш дънната от BIOS настройките (за да се форсира така избора на Audigy)

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Значи аз съм си диелетант при използването на тия програмки, но проблемът ми е следният -

 

От около месец си правя записи с Кул едит и когато запивам с микрофон звука от усилвателя всичко е наред,

но когато вкарах кабела на процесора (zoom 606,ако има значение) на мястото на микрофона, за да записвам директно от него, без външни шумове,

не си чувам китарата, докато записвам, а след като вече съм записал, т.е. на прослушването на записа китарката се чува.

 

Записвам на един лаптоп Ейч Пи, които сигурно няма много добра саундкарта, всъщност не знам къде е проблема дали в него или в програмата.

 

Идеята е как мога да направя така, че да си чувам китарата при запис, нещо като монитор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.