Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Някой ако може да ме светне как да си експортна пресетите от Adobe audition-a, че след всяко преинсталиране на Виндоса трябва да си правя нови. Става дума за запазване на комбинацията от VST-та. Ходих, рових, търсих из Program files - нищо не открих. Не мога да разбера и разширението на файловете. Докато работя с тях не се вижда .dll ли са .xfm ли са, какво е??? Ако някой се сети, благодаря предварително, много ще ме улесни при следващата преинсталация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм разбрал точно въпросът ти, но....до колкото съм забелязал, Audition-a пази всички настройки и комбинации VST от мултитрак сесията в сешън файлът на съответната. Директорията в която ги записва по подразбиране е: C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Music. С разширение .ses. В същата папка са и записаните WAV файлове във фолдъри x_Recorded.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че дотук никой не разбра въпроса ми :girl_witch:

Значи, започвам отначало:

На всяка писта в Adobe Audition имаме master, Fx (което всъщност е rack settings), send, return и т.н.

Във въпросния Fx зареждаме VST, VSTi и DX ефекти. Да речем, че ми харесва комбинацията от ефекти с всичките им

там сетинги и искам да ги запазя за следващото парче което ще записвам. Естествено, не помня всеки ефект с какви настройки е бил и искам да ги имам запазени някъде. Защото след преинсталация на Виндос-а започва всичко отначало - прослушване на ефекти, настройки и т.н. В другите миксиращи програми знам къде се намират тези пресети, ама в тая не откривам нищо. Та.........така :D . Надявам се да съм обяснил разбираемо този път, ако някой се сеща нека сипе малко инфо, ше черпя :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм разбрал точно въпросът ти, но....до колкото съм забелязал, Audition-a пази всички настройки и комбинации VST от мултитрак сесията в сешън файлът на съответната. Директорията в която ги записва по подразбиране е: C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Music. С разширение .ses. В същата папка са и записаните WAV файлове във фолдъри x_Recorded.

 

опа, тук май говорим за едно и също нещо, обаче по този начин аз би трябвало да пазя целия проект само заради настройките на един единствен трак. Само че не това е идеята my friend. Мерси все пак за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм ти показал в едит менюто задаваш му на програмата някакъв плъгин и си сейфаш пресета, при FX само зареждаш плъгина и избираш пресета, но за преинсталация трябва да сканирам за тия пресети да може пак да се ползват!

1261708_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, забелязали ли сте една функция на Adobe Audition (Spectrum Analyzer), при която може да се премахват шумове например. Въпросът ми е може би малко нереалистичен, но мисля че и идруги са си го задавали. Въможно ли е чрез горепосочената функция да се отделят вокали, или пък даже отделните инструменти от една песен? Ако не е възможно със аудишън изобщо има ли възможност със някоя друга програма да се направи посоченото? Някой ако го е правил, да сподели как. Благодаря предварително!

Извинявам се обърках разделите, ;) моля модератора да премести темата във раздел Софтуер!

Редактирано от jordanp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудишъна си има вградено Vocal remover/extractor. Доста е добро, но никога не може да бъде направено перфектно, дори рядко резултати са задоволителни, с които и да е програми :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да забелязах тази функция (Vocal remover), не е съвършенна, но едва ли може да се постигни някакъяв оптимум за премахването на вокала при използването на която и да е програма. Въпросът ми беше не за програма, която отделя вокала, а която отделя различните партии нструменти(било то и не във съвършен вид). Вчера случайно прочетох за тази програмка Celemony, не знам какви са и възможноститеи дали би ми помогнала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти мисля че това което ти се иска май е невъзможно.Това е като да смесиш бяла и черна боя и после да се опиташ да ги отделиш.

Редактирано от Baby Thomas
Правилата за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

това наистина е невъзможно (отделянето на партиите) , поради простата причина, че честотно се събират доста тембри....

НО от Селемони-Мелодайн казват , че е възможно....... ще поживеем, и ще видим....

чакам с нетърпетние да видя това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наскоро почнах да работя с тази програма и проблемът е следния :

Имам няколко wav-a,от някои искам да отрежа по малко за да си паснат по-добре,нареждам ги в едната писта и тези,които вече са коригирани им се сваля бпм-а поне на полвина и не мога да си обесня защо,нито пък как да го оправя.Ако някой може да помогне,нека каже :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам първо да видите видеото - http://uk.youtube.com/watch?v=4jIBV3_qJLE&...feature=related (знам, че в него се ползва Cool Edit обаче аз прилагам сащия метод в Adobe Audition), после ако сте обърнали внимание освен ефектите от самата програма той вкарва и някакви VST-та мисла. Та искаше ми се да ми каже някой кои са точно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.