Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Офкорз! :greenangel:

 

Странно е, че някои чуват Еликсир като незвънкащи. В моите уши е точно обратното - супер звънтят и много ме кефи тона. Явно е въпрос на усещане. :D

 

Или може би използването на Полиуеб по погрешка, защото Еликсир Наноуеб звънят много и дълго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня дали съм писал по тази тема в началото, но съм с Ernie Ball Heavy bottom, light top 10-52 на повечето китари.

Наскоро пробно слагах Roto Sound, същия размер. Не са мега зле, но все пак си предпочитам EB. Слагам,настройвам, разгрявам за 2 минути, пак настройвам и няма мърдане повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или може би използването на Полиуеб по погрешка, защото Еликсир Наноуеб звънят много и дълго

Възможно е, наистина са съвсем различни!

Но някои ги кефи глухото и нескърцащо под пръстите Полиуеб покритие пък. Върви ги разбери... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Roto Sound са готини струни. От скоро ползвам такива и съм очарован.

В комплекта има допълнителна 1-ва струна - голям плюс !

Мразя Еликсир - много шум за нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от няколко дни съм с YAMAHA 10-46 и да ви кажа останах изненадан (приятно разбирасе). Като ги взех бях малко скептичен, но май това ще да са струните за мен. Вадят изключително приятен звук, освен това незнам дали си въобразявам, но са ми някакси по-меки и еластични. Пък и малко по-бавно потъмняват, докато Ърнитата за два дена са станали черни в моите ръце, въпреки че ги чистя с препарати и какво ли не.

 

Досега съм ползвал само Ърни Бол и като звучене първия-втория ден не са лоши, но после поне при мен се скапват тотално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм ползвал само Earnie Ball, в началото бях с 9-ки, после си взех 10-ки, но не ми бяха удобни 4, 5 и 6-та струна, та направих едно нещо, което някой могат да сметнат за глупост. Практически ползвам 10-42 нещо като хибрида на EB, но са 1, 2 и 3-та от 10-ките и 4, и 6-та от 9-ките. Настроих си ги в Drop D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Някакъв смислен довод имаш ли против Еликсир или просто така, "левско-цесекарски"?

 

Разбира се, че имам - хлъзгави са ми и губя контрол над струните - понякога ги изпускам.

Звукът им дълго време е звънлив - това също не ми харесва, както и дадарио.

Когато си плъзгам пръстите по струните искам да има типичното пристъргване. Обичам да са сухи а не

мазни като еликсир. Предпочитам да сменя 3 комплекта струни Gibson Brite Wires.

На някой пък точно те не им харесват. Най яките и дълговечни струни които съм имал, които си запазиха тона са именно те - Brite Wires -10/46 на моя Gibson ZW. Продължавам да ги използвам на тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.