Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с Cubase 5. Работи нармално, зарежда си plug in-ите, например superior drummer, Nexus и Omnisphere, но щом го изключа компютъра ми се рестартира. На някого случвало ли му се е това и как го е оправил ? Ако го преинсталирам дали би помогнало? С Windows 7 64x съм, ако това е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам един проблем с Cubase-a и ако някой ми помогне да го реша ще съм Ви много благодарен.Имам Cubase 4 и Melodyne.Търся, търся но в plugin-ите на кюбейса не намирам никъде MelodyneBridge.Не знам какво да правя.Изрових цялата програма, но без резултат.Моля за помощ :no::surprise::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш от Devices > Plug-in information да дадеш update, така че в случай, че Cubase не е засякъл съответния плъгин, да го направи. Друг вариант е да окажеш нов път до съответния плъгин, но това по принцип се налага ако си го сложил в папка различна от обичайните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Как мога да създам миди фаел , който като го пусна през друг софтуеар , да го детектва и пуска автоматично инструмента , например пиано , бас , пад и тн.

Или пък миди фаела , пак да го пусна през кюбейса и тай да ми го пуска автоматично през вградения халион на петицата :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото аз съм запозната, на всеки един миди файл трябва да бъде назначен звук, в противен случай просто няма да звучи. Освен ако няма някакви настройки на даден миди трак да ти го отваря всеки път през еди коя си програма (примерно халиона, за който ти говориш), няма начин. Аз не съм чувала за такива обаче (което не значи непременно, че няма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става :rolleyes: Давам му на изхода инструменти , слагам им имена , пробвах май всички варианти на експорт :rolleyes: и след тва като ги импортна , не зарежда автоматично инструмента . :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е невъзможно. midi файловете могат да кажат на инструмента коя бленда да зареди, но не и на хоста кой инструмент да зареди. тва е положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не .. нямах пред вид абсолютно същия инструмент като оригинала ... Имам пред вид , как другите го правят това , като импортна миди фаел (най-често цяла песен) ми зарежда инструментите автоматично , каквито са на песента .. китара , пияно , хармоника , флейта и тн. Някои други софтове са настроени автоматично за това .. Например при еф ел студио , като експортвам миди фаел , който е озвучен от инструмента LSD (инструмента за миди с раличните пресети\пачове) например с пиано , китара , цигулка и тн ... в кюбейса халион едно ми ги зарежда автоматично .. (само дръмажите не ги вади и не знам що)

 

Та въпроса е , как се експортват миди фаелове с ауто зареждане :mellow: За тва тряа според мен май няква настройка от преференс , но коя ли ше е :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

как бих могъл да сложа някои ефекти да функционират в 'реално време' по време на записа? Става въпрос за вокалистът, например 'reverb' да функционира по време на самия запис, а не да се слага след това? Cubase 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

как бих могъл да сложа някои ефекти да функционират в 'реално време' по време на записа? Става въпрос за вокалистът, например 'reverb' да функционира по време на самия запис, а не да се слага след това? Cubase 5.

Слагаш на Audio Input канала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, има ли начин да запиша аудио сигнала излизащ от Bus-a на виртуален инструмент (в моя случай Kontakt 3.5) на нов аудио трак директно в Cubase, за да спестя CPU usage, или единствения начин е да mute-на всички останали тракове и да export-на звука от конкретния трак на Wave файл и след това да го import-на на нов канал ? Интересува ме конкретно за Cubase SX 3.11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което описваш програмата го прави автоматично със специалната за тази цел функция "freeze instrument" - рендва ти садържанието на миди трака на хард диска и започва да ти го чете от там а самият миди трак го заключва за употреба и редация! Ако искаш пак да си го работиш правиш "unfreeze"! Иначе има начин и да си играеш да го записваш "на ръка" така да се каже в самосоятелен аудио трак: създаваш аудио трак, създаваш и един group track, раутваш output-а на audio-instrument канала на vst-то към този group track а него пък го раутваш за input на аудио трака, активираш бутона за запис на аудио трака и пускаш record на транспорт панела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички !!!

Искам да ви попитам следното:

- как мога да превключвам между проектите в Кюбейс 5 т.е. примерно съм заредил в програмата проект 1 след това искам да заредя проект 2 но да не ми бави?

Сигурен съм че може но аз не зная как а ми омръзна да чакам докато ми зареди следващия проект и т.н.

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.